zaw

Po aresztowaniu Sheldona Silvera, jednego z głównych opozycjonistów legalizacji MMA w Nowym Jorku, wielu czuło, że to sygnał nadchodzących zmian, że MMA w „mieście, które nigdy nie śpi”, w końcu będzie legalne. Pełne optymizmu UFC, nawet zarezerwowało słynne Madison Square Garden na koniec roku, by zrealizować swą pierwszą galę w tym mieście. Niestety ustawa legalizująca MMA kolejny raz nie przeszła – to już ósmy rok z rzędu kiedy Nowy Jork odwraca się plecami do MMA.

Polityk  Joseph Morelle, sympatyk ustawy, winą obarcza zbyt małą ilość osób wspierających projekt legalizacji. Potrzebował on zaledwie 76 głosów z Partii Demokratycznej do której należy, by ustawa mogła zostać rozpatrzona do głosowania. W dalszym ciągu więc Nowy Jork skutecznie blokuje rozwój dyscypliny. Dana White skomentował całą sytuację twittem:

29 KOMENTARZE

 1. Tutaj twitt Dany sprzed kilku dni odnośnie domniemanej kontuzji Aldo, do którego odnosi się poniższa sytuacja:

   😀

 2. ciekawe jaki wpływ na tą decyzję ma lobby bokserskie?

  Chronią się jak mogą, jedyne co im zostało to właśnie autonomia NY.

 3. To nie lobby bokserskie tylko głównie Culinary Union, która blokuje działania Zuffy z powodu marnego traktowania pracowników Station Casinos.

 4. Jest jeden plus tej sytuacji. Może nie bedziemy musieli czekać do grudnia na walkę Weidman vs Rockhold…,no, chyba że klasycznie przytrafi się kontuzja:o o:. Tfutfu, oby nie.

 5. Ta ustawa jest najgłupsza chyba na świecie biorąc pod uwagę, że można zorganizować galę w Newark (co już było robione) do którego wystarczy przejechać jedną stację PATH spod WTC przez rzekę Hudson.

 6. Ta ustawa jest najgłupsza chyba na świecie biorąc pod uwagę, że można zorganizować galę w Newark (co już było robione) do którego wystarczy przejechać jedną stację PATH spod WTC przez rzekę Hudson.

  No ale MSG to symbol, o to się rozchodzi się.

 7. lobby bokserskie na pewno maczało w tym palce, ale nie wierze że tylko przez to mma w NY wciąż jest nielegalne. Ktoś musi sypać ładne hajsy tym politykierom, pytanie tylko kto i dlaczego tak bardzo przeszkadza mu legalizacja mma.

 8. lobby bokserskie na pewno maczało w tym palce, ale nie wierze że tylko przez to mma w NY wciąż jest nielegalne. Ktoś musi sypać ładne hajsy tym politykierom, pytanie tylko kto i dlaczego tak bardzo przeszkadza mu legalizacja mma.

  Tj tlumaczyl ze idzie o aktywistow na rzecz pracownikow kasyn Ferritow

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.