Max Holloway mierzył się w swojej karierze z wieloma mocnymi zawodnikami. Mistrz kategorii piórkowej pokonał m.in. Jose Aldo, Briana Ortegę czy Frankiego Edgara. Zapytany przez media kto był jego najcięższym dotychczas rywalem, „Blessed” nie wymienił jednak żadnego z pretendentów. Hawajczyk stwierdził, że najbardziej wymagającym rywalem dla niego był Andre Fili.

Moim najcięższym dotychczas rywalem był Andre Fili. No i to od niego prawdopodobnie dostałem najmocniejszy cios. Andre „Touchy” Fili – to moja odpowiedź. Ten gość naprawdę potrafi przyje*ać. Ma samoańskie korzenie – to pewnie dlatego bije tak mocno.

Holloway zawalczył z Filim na UFC 172, 26 kwietnia w 2014 roku. Po walce z „Touchym” wygrał 11 walk z rzędu. Jego serię przerwał Dustin Poirier  na UFC 236, kiedy to Hawajczyk próbował zdobyć pas mistrzowski drugiej dywizji wagowej. Na UFC 240 wrócił na zwycięskie tory wygrywając z Frankiem Edgarem.

„Blessed” już w ten weekend zawalczy z Alexem Volkanovskim na UFC 245 w kolejnej obronie tytułu mistrzowskiego kategorii piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.