Marvin Vettori rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi wagi średniej, Chrisowi Weidmanowi po „fatalnej” według niego dyspozycji Amerykanina w starciu z Omarim Akhmedovowem na sobotniej gali UFC Vegas 6.

Chris Weidman wygrał walkę z Omarim Akhmedovem przez jednogłośną decyzję ale jak sam przyznał, nie był to jego najlepszy występ w karierze.

Zobacz: Chris Weidman niezadowolony ze swojego występu na UFC Vegas 6

Weidman po pokonaniu Akhmedova powinien powrócić do pierwszej piętnastki rankingu wagi średniej po tym gdy wypadł z niego z powodu braku zwycięstw w klatce od lipca 2017 roku. Jednym z zawodników który również wspina się po drabince tej dywizji jest notowany na 14 miejscu, Marvin Vettori. Włoch najwyraźniej obserwował uważnie sobotnią galę ponieważ skrytykował dyspozycję byłego mistrza i wyzwał go do walki w klatce:

Weidman wyglądał dziś okropnie. On jest byłym mistrzem, pozwólcie mi zlać jego nudny tyłek. Gwarantuję wam, że schowa się przede mną tak jak pozostali zawodnicy. Musi dojść do mojej walki z Chrisem Weidmanem @ Mickmaynard2 @ ufc

Przyrzekam wam, że Weidman będzie mnie błagał o powietrze przed drugą rundą. Zorganizujmy to!

Marvin Vettori (MMA 15–4–1) ma obecnie serię trzech zwycięstw z rzędu w UFC. W oktagonie pokonywał decyzjami sędziów Cezara Ferreirę i Andrew Sancheza a ostatnim starciu poddał w 1 rundzie Karla Robersona. Jego ostatnie zwycięstwo zapewniło mu awans na 14 miejsce w rankingu wagi średniej. Włoch w kwietniu 2018 roku przegrał też walkę przez niejednogłośną decyzję z aktualnym mistrzem dywizji średniej, Israelem Adesanyą.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.