Marvin Vettori rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi wagi średniej, Chrisowi Weidmanowi po „fatalnej” według niego dyspozycji Amerykanina w starciu z Omarim Akhmedovowem na sobotniej gali UFC Vegas 6.
Chris Weidman wygrał walkę z Omarim Akhmedovem przez jednogłośną decyzję ale jak sam przyznał, nie był to jego najlepszy występ w karierze.
Zobacz: Chris Weidman niezadowolony ze swojego występu na UFC Vegas 6
Weidman po pokonaniu Akhmedova powinien powrócić do pierwszej piętnastki rankingu wagi średniej po tym gdy wypadł z niego z powodu braku zwycięstw w klatce od lipca 2017 roku. Jednym z zawodników który również wspina się po drabince tej dywizji jest notowany na 14 miejscu, Marvin Vettori. Włoch najwyraźniej obserwował uważnie sobotnią galę ponieważ skrytykował dyspozycję byłego mistrza i wyzwał go do walki w klatce:
Weidman wyglądał dziś okropnie. On jest byłym mistrzem, pozwólcie mi zlać jego nudny tyłek. Gwarantuję wam, że schowa się przede mną tak jak pozostali zawodnicy. Musi dojść do mojej walki z Chrisem Weidmanem @ Mickmaynard2 @ ufc
Przyrzekam wam, że Weidman będzie mnie błagał o powietrze przed drugą rundą. Zorganizujmy to!
Weidman looked horrible tonight. He’s a former champion let me whip his boring ass next.
Guarantee you he will hide like all the other guys.
Me against needs to happen.— Marvin Vettori (@MarvinVettori)
I swear I’ll have weidman begging me for air by the 2nd.
Let’s book this!— Marvin Vettori (@MarvinVettori)
Marvin Vettori (MMA 15–4–1) ma obecnie serię trzech zwycięstw z rzędu w UFC. W oktagonie pokonywał decyzjami sędziów Cezara Ferreirę i Andrew Sancheza a ostatnim starciu poddał w 1 rundzie Karla Robersona. Jego ostatnie zwycięstwo zapewniło mu awans na 14 miejsce w rankingu wagi średniej. Włoch w kwietniu 2018 roku przegrał też walkę przez niejednogłośną decyzję z aktualnym mistrzem dywizji średniej, Israelem Adesanyą.
In the plane on my way to Italy planning to stay there few weeks, I got offered a fight in less than 30 days with a top 10 opponent, accepted the fight just to know 10 min later that i got turned down again.
Im just built different.— Marvin Vettori (@MarvinVettori)
Zobacz również: