Weteran UFC, Martin Kampmann podjął ostateczną decyzję o zakończeniu kariery w MMA.  Popularny „Hitman” na przestrzeni 7 lat stoczył dla UFC 17 walk z czego 11 wygrał. 33-letni zawodnik ostatni raz w oktagonie pojawił się w 2013 roku i od tego czasu zajmował się głównie trenowaniem innych fighterów. W tym momencie, jak sam mówi, wiedział już że nadszedł koniec sportowej kariery ale wstrzymywał się z ostateczną decyzją:

Od dłuższego czasu wiedziałem o tym. Wstrzymywałem się tylko z oficjalnym ogłoszeniem tego, sam nie wiem czemu.

Kampmann zadebiutował w UFC  w 2006 roku w wadze średniej, poddając Craftona Wallace`a. Wygrał 4 walki z rzędu i był blisko walki o pas mistrza zanim na gali UFC 88 zatrzymał go Nate Marquardt . Zmienił wtedy wagę na niższą i w jednej z kolejnych walk pokonał po pięknej walce byłego mistrza WEC, Carlosa Condita. W kolejnej walce przegrał niestety przez TKO z Paulem Daley`em. Od tego czasu kariera Kampmanna spowolniła a serię wygranych walk przeplatały serię porażek. W ostatnich dwóch walkach przegrał z czołówką swojej dywizji. Na gali UFC 154 został brutalnie znokautowany z rąk Johny`ego Hendricksa, w kolejnej walce uległ Carlosowi Conditowi (UFC Fight Night 27).

9 KOMENTARZE

 1. Nie zapomine jak kampmann przywital Condita w UFC I gilotyny jaka zafundowal Alvesowi , to byly epickie pojedynki !!

 2. Nie był wybitny, ale zawsze dawał fajne walki. Szkoda, że jego najbardziej znanym momentem z UFC będzie nieodłącznym elementem highlightów Hendricksa.

 3. Swoje chłop osiągnął.

  maras

  Nie był wybitny, ale zawsze dawał fajne walki. Szkoda, że jego najbardziej znanym momentem z UFC będzie nieodłącznym elementem highlightów Hendricksa.

  Tak samo jak Dan Hardy stał się elementem highlightów Condita?

 4. Kserokopiak

  Tak samo jak Dan Hardy stał się elementem highlightów Condita?

  No trochę tak, bardziej będą zapamiętani, że dostali konkretną bułę od swojego przeciwnika 🙂

 5. 78    Martin Kampmann*     $   932,000 tyle zarobil Martin bijąc się 17 razy dla UFC. Rozumiem że byli jeszcze sponsorzy ale cały sport też kosztuje.Ciekawe czy się ustawił chłopak.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.