Ciekawe zestawienie w wadze lekkiej uświetni londyńskie wydarzenie UFC. 22 lipca do oktagonu amerykańskiego giganta wkroczy doświadczony Marc Diakiese oraz powracający po porażce z rąk Armana Tsarukyana, Joel Alvarez.

Diakiese (MMA 16-6) powoli pracuje na miano weterana klatki UFC. Nadchodzące starcie będzie jego 14 występem w organizacji. Do tej pory Anglik może pochwalić się rekordem 7 zwycięstw oraz 6 porażek. Mimo niezbyt korzystnego bilansu, „Bonecrusher” ponosił porażki jedynie z topowymi zawodnikami swojej kategorii wagowej (Rafael Fiziev, Rafael Alves, Michael Johnson). Jego ostatni występ to przegrana przez jednogłośną decyzję sędziów z ostatnim z wymienionych zawodników. Wcześniej, Brytyjczyk mógł pochwalić się serią dwóch zwycięstw z rzędu, pokonując Viacheslava Borshcheva oraz Damira Hadžovicia. Przed wstąpieniem w szeregi amerykańskiego giganta, Diakiese miał okazję występować na wydarzeniach spod szyldu organizacji BAMMA, której był mistrzem. Ma on na swoim koncie 7 walk zakończonych przed wybrzmieniem końcowej syreny (6 KO, 1 Sub).

Alvarez (MMA 19-3) powraca do startów po ponad rocznym rozbracie z klatką. Ostatni występ Hiszpana to brutalna, krwawa porażka odniesiona z rąk Armana Tsarukyana. Wcześniej, „El Fenomeno” mógł pochwalić się serią 4 wygranych walk z rzędu w UFC. Udało mu się pokonywać Danilo Belluardo, Joe’a Duffy’ego, Alexandera Yakovleva oraz Thiago Moisésa. Aktywność występów Alvareza może pozostawiać jednak wiele do życzenia, gdyż nachodzący pojedynek będzie jego 7. starciem pod banderą największej organizacji na świecie, a Hiszpan znajduje się w niej od początku 2019 roku. Daje to jedyne 1,5 występu na 4,5 roku kontraktu z organizacją, co wydaje się dosyć mizernym wynikiem, biorąc pod uwagę skalę jego potencjału. Przed rozpoczęciem kariery w amerykańskim gigancie, Alvarez święcił sukcesy w hiszpańskiej organizacji AFL, której był mistrzem. Wszystkie z jego dotychczasowych zwycięstw zakończyły się przed czasem (3 KO, 16 Sub).

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Jeff
Jeff

KSW
Heavyweight

5,908 komentarzy 22,272 polubień
Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

10,852 komentarzy 24,297 polubień
G
Guest

Było w newsach userow. Ban :kis:

Spoiler content hidden.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Middleweight

2,920 komentarzy 9,010 polubień

Fajnie, że Joel wraca, ciekawy zawodnik

Odpowiedz polub