Kelvin Gastelum, który miał okazję rozmawiać z mediami podczas niedawnej gali UFC 225, potwierdził swoje aspiracje mistrzowskie i powiedział, że osobiście nie widzi innego kandydata do walki o pas, ale nie ma pewności czy to właśnie on zmierzy się z Robertem Whittakerem.

UFC nie mówiło mi, że jestem następny w kolejce do walki o pas, ale kto inny mógłby to być? Może Wideman? Ale on w ostatnich czterech walkach przegrał trzy razy. Ja przegrałem tylko raz w ostatnich sześciu. Jestem jednym z najbardziej aktywnych zawodników w tej wadze. Czuję więc, że jestem następny w kolejce.

Gastelum został również zapytany o zmianę godzin ważenia, którą planuje wprowadzić organizacja UFC.

Rozwiązanie jest do kitu, bo ja lubię poranne ważenie. Niestety powrotem do starego systemu Dana ukaże wszystkich zawodników, którzy robili wagę i nagrodzi tych, którzy mieli z tym problem. Oczywiście rozumiem tych, którzy cieszą się, bo będą mieli więcej czasu na zbicie wagi, ale przecież o walkach wiemy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Sam miałem problemy z wagą, więc nie chcę nikogo krytykować, ale prawda jest taka, że dowiadujemy się o walkach z ogromnym wyprzedzeniem. Wszyscy zawodnicy, z którymi rozmawiałem mówili, że lubią poranne ważenia.

9 KOMENTARZE

  1. Dlatego powinny być robione w każdej wadze te turnieje.

    Zero pierdolenia oszołomów typu Weidman, czy zastoju że rzeczywiście nikt nie zasługuje.

    Turniej o pas. Ktoś wygrywa i następny turniej.

  2. Ja bym mu dał tego TS'a. W sumie ma czym pierdolnąć i mógłby uśpić Roberta. Tajtel szot dla Weidmana, to :siara:. Mousasi na chuj ty odchodził?

  3. kwintesencja UFC , zasady przyznawania walk o pas, są bardziej arbitralne niż w boksie, i taki efekt, może kiedyś to służyło i miało jakieś pozytywne rezultaty w postaci popularnych mistrzów (taki Brock), ale teraz trochę się już zagubili, tym bardziej, że ludzie, którzy decydują i walkach o pas, to ci sami, który zestawili ostatnie starcie CM Punka i umieścili na karcie głównej

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.