Fanowska zapowiedź walki gigantów Khabib vs GSP do jakiej może dojść w 2021 roku.

Od dłuższego czasu mówi się o super walce niepokonanego mistrza wagi lekkiej organizacji UFC, Khabiba Nurmagomedova z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej, Georgesem St-Pierrem.

Khabib w jednej z ostatnich wypowiedzi stwierdził, że po walce z Justinem Gaethje chciałby zakończyć karierę starciem z GSP która scementowała by jego dziedzictwo w sporcie MMA.

Zobacz również: Khabib o kolejnych walkach: Październik – Justin, kwiecień – GSP

Kanadyjczyk od czasu zdobycia mistrzowskiego pasa wagi średniej w listopadzie 2017 roku przebywa na sportowej emeryturze ale pomimo tego, wysyłał sygnały do organizacji UFC, że byłby gotów powrócić na walkę z „Dagestańskim Orłem”. GSP podczas debiutu w roli analityka gal UFC dla kanału RDS, w trakcie rozmowy potwierdził, że walka z Khabibem mogła by go skusić do powrotu:

Nadal jestem w dobrej formie, nie dlatego, że zbliża się walka, ale dlatego, że lubię w niej być. Nie jestem oczywiście w odpowiedniej formie do walki. Gdybym miał się bić, musiałbym przejść obóz treningowy. Właśnie dostałem się do Hall of Fame, jestem na emeryturze i jest ok. Jeśli UFC chciałoby mnie o coś zapytać, jeśli miałoby dla mnie ofertę nie do odrzucenia, niech zadzwonią. wiedzą gdzie mnie znaleźć.

Nurmagomedov jest niepokonany w MMA od dwudziestu ośmiu walk z czego dwanaście stoczył w UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni raz walczył na UFC 242 w Abu Zabi gdzie poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. We wcześniejszej walce, w pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu zmierzył się w hitowym pojedynku z Conorem McGregorem, którego pokonał w czwartej rundzie przez poddanie.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

9 KOMENTARZE

 1. Kurwa już niech oni dadzą spokój temu Dżordżowi.

  Ostatni taniec GSP :devil smile: Ja bym go chętnie jeszcze raz zobaczył w klatce

 2. Czy tylko ja absolutnie nie jaram się potencjalnym starciem obu panów? I czy tylko ja wychodzę z założenia, że  Gaethje, (którego wpierw przecież musi pokonać Rusek) wcale nie jest bez szans w starciu z Khabibem?

 3. Ostatni taniec GSP :devil smile: Ja bym go chętnie jeszcze raz zobaczył w klatce

  No niby tak, ale ciekawe jak tam u Żorża z formą. Bo to, że mówi, ze sobie trenuję ale tako, to ciekawe jak to wygląda naprawdę. I jak tam u niego z bańką, czy ufo dalej go nie ściga.

  @defthomas A i mogę mejla do Ciebie poprosić? Miałbym prywatne zapytanie.

 4. Czy tylko ja absolutnie nie jaram się potencjalnym starciem obu panów? I czy tylko ja wychodzę z założenia, że  Gaethje, (którego wpierw przecież musi pokonać Rusek) wcale nie jest bez szans w starciu z Khabibem?

  Nikt chyba nie twierdzi, że Gaethje jest bez szans. Prawdopodobnie ma największe szanse ze wszystkich dotychczasowych rywali. Dobre kopnięcia, solidne zaplecze w zapasach i mocne uderzenie. Dodatkowo słucha narożnika i jest zmotywowany  :conorsalute:. Jednocześnie mam wrażenie, że Khabib wychodził zawsze lepszy do swoich kolejnych przeciwników.

  O ile pokona Gaethje, GSP może być najtrudniejszym testem Nurmy. Może być dlatego, bo nie wiemy w jakiej formie jest Dżordż i do jakiej formy byłby w stanie się doprowadzić. Walka sama w sobie, jeżeli jeden i drugi byliby w optymalnej formie, na pewno mogłaby być jedną z najlepszych jeżeli chodzi o poziom zawodników i ja chętnie bym coś takiego obejrzał. Przemawiają też za tym style obydwu. Jeśli miałaby to być rzeczywiście ostatnia walka wolałbym GSP niż Ferga, których na marginesie dzieli 3 lata różnicy, więc nie jest to żadna przepaść.

 5. Głupie starcie, nie daj Boże jakby GSP przegrał, to zaraz wielkie halo, że postprime. Życzę mu oczywiście wygranej, tylko mam wrażenie, że jest już za stary.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.