Fanowska zapowiedź walki gigantów Khabib vs GSP do jakiej może dojść w 2021 roku.

Od dłuższego czasu mówi się o super walce niepokonanego mistrza wagi lekkiej organizacji UFC, Khabiba Nurmagomedova z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej, Georgesem St-Pierrem.

Khabib w jednej z ostatnich wypowiedzi stwierdził, że po walce z Justinem Gaethje chciałby zakończyć karierę starciem z GSP która scementowała by jego dziedzictwo w sporcie MMA.

Zobacz również: Khabib o kolejnych walkach: Październik – Justin, kwiecień – GSP

Kanadyjczyk od czasu zdobycia mistrzowskiego pasa wagi średniej w listopadzie 2017 roku przebywa na sportowej emeryturze ale pomimo tego, wysyłał sygnały do organizacji UFC, że byłby gotów powrócić na walkę z „Dagestańskim Orłem”. GSP podczas debiutu w roli analityka gal UFC dla kanału RDS, w trakcie rozmowy potwierdził, że walka z Khabibem mogła by go skusić do powrotu:

Nadal jestem w dobrej formie, nie dlatego, że zbliża się walka, ale dlatego, że lubię w niej być. Nie jestem oczywiście w odpowiedniej formie do walki. Gdybym miał się bić, musiałbym przejść obóz treningowy. Właśnie dostałem się do Hall of Fame, jestem na emeryturze i jest ok. Jeśli UFC chciałoby mnie o coś zapytać, jeśli miałoby dla mnie ofertę nie do odrzucenia, niech zadzwonią. wiedzą gdzie mnie znaleźć.

Nurmagomedov jest niepokonany w MMA od dwudziestu ośmiu walk z czego dwanaście stoczył w UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni raz walczył na UFC 242 w Abu Zabi gdzie poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. We wcześniejszej walce, w pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu zmierzył się w hitowym pojedynku z Conorem McGregorem, którego pokonał w czwartej rundzie przez poddanie.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.