Dwóch zawodników oraz trener MMA zostało ukaranych grzywnami przez Komisję Sportową Stanu Nowy Jork po hitowej gali UFC 244.

Walczący w wadze średniej Kelvin Gastelum został ukarany grzywną w wysokości 1000 $ za dotknięcie łokciem trenera Rafaela Cordeiro w trakcie ważenia przed galą UFC 244 w Nowym Jorku. Cordeiro również został ukarany grzywną w wysokości 200 dolarów.

Gastelum który wszedł na wagę dosłownie minutę przed upływem regulaminowego czasu, podczas ważenia opierał swój łokieć na trenerze co mogło pomóc mu zrobić wymagany limit wagi średniej.

Dodatkowo komisja NYSAC ukarała najwyższą możliwą grzywną w wysokości 10 000 $ Corey`ego Andersona za niesportowe zachowanie po wygranej walce z Johnny Walkerem. Po zwycięstwie, Anderson dał upust swoim emocjom odpychając sędziego i krzycząc w kierunku pokonanego przeciwnika. Amerykanin po gali zdecydował się przeprosić za swoje zachowanie.

Wszystkie osoby są zawieszone przez komisję sportową do czasu uregulowania należności.

8 KOMENTARZE

 1. niby 1000$ to nie dużo, na pewno mniej niż 30% straty wynagrodzenia za niezrobienie wagi, ale i tak jak Grubcio sobie przeliczy, ile kurczaków i hamburgerów mógłby sobie kupić, to na zawał zejdzie

 2. Kara śmiechowa. Całe szczęście, że przynajmniej walkę przegrał. Wprawdzie nie przez nokaut, ale zawsze coś.

  dla Andersona nie taka smiechowa

  10k to pewnie z 20% z jego wyplaty na czysto

 3. 1000$ to jakiś żart niech dorzuca jeszcze dietę wegańska do końca roku to się nauczy. Kelvin jak będzie tyle żarł to niedługo będzie nowym pretendentem dla Jonesa.

 4. Zapłaci ten 1k z uśmiechem na tym meksykańskim pysku.

  Przecież za niezrobienie wagi wzieli by Mu 20% wypłaty.

  Teraz wiedząc o tym jaka jest kara, to na następntm ważeniu wskoczy za tym ręcznikiem trenerowi na barana.

  Za to Corea fajnie pojechali :muttley:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.