Kelvin Gastelum podejrzewany o oszukiwanie

Kelvin Gastelum który jako ostatni z zawodników wszedł dzisiaj na ważenie przed galą UFC 244 w Nowym Jorku, jest podejrzewany o oszukanie wagi przy pomocy swojego trenera.

Gastelum który maksymalnie wykorzystał czas na zbijanie wagi i wszedł na wagę dosłownie minutę przed upływem regulaminowego czasu, podczas ważenia opierał swój łokieć na trenerze co mogło pomóc mu zrobić wymagany limit wagi średniej.

Ostatecznie oficjalna waga zawodnika na ważeniu wyniosła 184 funty czyli aż dwa mniej niż wymagany limit. Mimo tak dużego zapasu wagi, na twarzy zawodnika i jego trenera widać było wyraźną ulgę po odczytaniu oficjalnych zawodników.

Podobną sztuczkę zastosował w zeszłym roku Daniel Cormier, opierając podczas ważenia ręce na ręczniku dzięki czemu udało mu się „odzyskać” kilka bardzo potrzebnych funtów do walki z Anthony Johnsonem na gali UFC 210.  Wtedy organizacja UFC nie wyciągnęła  wobec zawodnika żadnych konsekwencji, ale zdecydowanie reagowała na kolejne próby zbliżania rąk do ręcznika.

Mimo że możliwe jest, że był to po prostu przypadek ze strony Kelvina Gasteluma,  kontaktowanie się z czymkolwiek – lub z kimkolwiek innym niż waga podczas oficjalnego ważenia, jest nielegalne zgodnie z przepisami Komisji Sportowej Stanu Nevada (NYSAC).

Komisji Sportowa Stanu Nowy Jork po zapoznaniu się z materiałem wideo, uznała że waga Gasteluma zostanie uznana i dojdzie do walki z Tillem. Jako powód podano brak dowodów na to, że „kontakt fizyczny widoczny na filmie pomiędzy zawodnikiem a trenerem miał istotny wpływ na wynik ważenia pana Gasteluma”. Mimo tego, będzie dążyć do postępowania dyscyplinarnego przeciwko zawodnikowi za wykorzystanie trenera Rafaela Cordeiro podczas ważenia. Również Cordeiro będzie podlegał postępowaniu dyscyplinarnemu. Walka nie zostanie jednak anulowana.

Widoczny na filmie trener Cordeiro tak skomentował całe zamieszanie:

„Ludziom odbija. Poszedłem tam, aby sprawdzić jego wagę. Jak niby mam obniżyć jego wagę o 2 funty za pomocą klatki piersiowej? Oni są szaleni, odbija im. Nakręcają takie dramaty żeby walka się lepiej sprzedała. Nie ma mowy. Nie ma mowy o oszustwie. Było tam dwóch urzędników komisji sportowej, byłem przed całym światem… To niemożliwe. Nawet nie przyszło mi do głowy, aby spróbować złamać prawo. Dzieciak zrobił wagę, dwa funty poniżej limitu. Wykonał swoją pracę. Był ostatnim zawodnikiem, pocił się i biegał jak szalony, ciężko pracował i wykonał swoją robotę. Każdy może mówić co chce”

Kelvin Gastelum podczas jutrzejszej UFC 244 w Madison Square Garden w Nowym Jorku ma zmierzyć się w drugiej najważniejszej walce gali z Darrenem Tillem.

40 KOMENTARZE

 1. Ja jebie,drugi Hendricks tak samo ze swoim 175 wysłany do kategorii wyżej gdzie też ma problemy wagę zrobić.Jeszcze gdzieś gadał,że do WW chce wrócić.

 2. Ale rżną głupów:o o::o o:

  Polecam sobie samemu przetestować, stanąć na wadzę i łokciem oprzeć sie np o scianę lub szafę tak żeby przenieść delikatnie środek ciężkości, przed chwilą sprawdziłem :danaillegal:

 3. Szczerze mówiąc, jestem w szoku, że Kelvin ma problem ze zrobieniem 84 przy 175 cm wzrostu i odwodnieniu. Ok, nie jest najszczuplejszy, ale już kurwa bez przesady. Może faktycznie gościu ma łeb ze stali, to by wiele wyjaśniało.

 4. Ale rżną głupów:o o::o o:

  Polecam sobie samemu przetestować, stanąć na wadzę i łokciem oprzeć sie np o scianę lub szafę tak żeby przenieść delikatnie środek ciężkości, przed chwilą sprawdziłem :danaillegal:

  To prawda – też przed chwilą to testowałem. W ten sposób lekko się na czymś (kimś) opierając można się "odchudzić" nawet o kilka kg. Gruby miał jeszcze to szczęście, że oparł się na tyle lekko, że waga wskazała 184 lb a nie np 175 lb,  bo to byłoby podejrzane.

  Nie znoszę Tilla, ale tym razem po tej akcji spaślaka będę kibicował Anglikowi.

 5. To prawda – też przed chwilą to testowałem. W ten sposób lekko się na czymś (kimś) opierając można się "odchudzić" nawet o kilka kg. Gruby miał jeszcze to szczęście, że oparł się na tyle lekko, że waga wskazała 184 lb a nie np 175 lb,  bo to byłoby podejrzane.

  Nie znoszę Tilla, ale tym razem po tej akcji spaślaka będę kibicował Anglikowi.

  Jestem przekonany, że przecwiczyli to wcześniej zeby wypadło to w miarę naturalnie. W końcu problemy z waga to u niego standard.

 6. Ja pierdole. Ten tłusty karzeł ile już wag przeskoczył ? Idzie na rekord. Pierdolony wagę dalej robi w lokalnych kebabach chyba.

 7. Kto nie lubi coś dobrego opierdolić, niech pierwszy rzuci komentarzem :usunto:

  Jasne, że każdy lubi, ale ma taki a nie inny zawód więc niech się dostosuje, albo leci wagę wyżej.

 8. Jasne, że każdy lubi, ale ma taki a nie inny zawód więc niech się dostosuje, albo leci wagę wyżej.

  Ja mu nie bronię. Jak będzie się tak „rozwijał”, to za parę kilogramów spotka się z Nigannu

 9. Ludziom odbija. Poszedłem tam, aby sprawdzić jego wagę. Jak niby mam obniżyć jego wagę o 2 funty za pomocą klatki piersiowej? Oni są szaleni, odbija im. Nakręcają takie dramaty żeby walka się lepiej sprzedała. Nie ma mowy. Nie ma mowy o oszustwie. Było tam dwóch urzędników komisji sportowej, byłem przed całym światem… To niemożliwe.

  Jak było nawet śmiesznie, to za takie robienie z innych idiotów, dojechałbym go na miejscu komisji, jak tylko się da.

 10. Też mam problemy z wagą. Ja mam swój patent – kolega który trzyma ręcznik przychodzi w jeansach i ja się podperam palcami o jego kieszeń w jeansach. Wszystko odbywa się za ręcznikiem. Do tej pory nikt się nie skapnął.

 11. Też mam problemy z wagą. Ja mam swój patent – kolega który trzyma ręcznik przychodzi w jeansach i ja się podperam palcami o jego kieszeń w jeansach. Wszystko odbywa się za ręcznikiem. Do tej pory nikt się nie skapnął.

  Oho, kolejny coming out

 12. Grubym w UFC powoli kończą się patenty na robienie wagi hehe

  Co Ty robisz człowieku? Nie pomyślałeś, że Kelvin może to przeczytać i będzie mu przykro? Administracja!, uprasza się o zbanowanie tego użytkownika!

 13. Kelvin wcale nie chciał oszukiwać on poprostu ma straszna zwałę po trawce i w trybie lunatyk atakuje nic nieświadomy lodówkę w czasie snu, nie jego wina. #teamkelvin.

 14. Owszem walczę.

  Walcz Przyjacielu! Wierzę, że to da się pokonać, po prostu wycisz się i poukładaj w głowie wartości w odpowiednim porządku, trzymam kciuki:redford:

  :roberteyeblinking:  :conorsalute:

 15. Je*ać  grubego i wielki props dla Tilla

  Bardzo ładnie się zachował.

  Swoją drogą klopsa powinni posadzić na tą wagę jeszcze raz, żeby było wiadomo o ile ociulał.

 16. Seoją drogą klopsa powinni posadzić na tą wagę jeszcze raz, żeby było wiadomo o ile ociulał.

  Teraz to on pewnie w półciężkiej by się nie zmieścił:lol:

 17. Gruby wieszał się na ręczniku bez żadnych konsekwencji A tutaj wielkie halo. Mało poważni ludzie

 18. Nie dość, że podopieczny abdelłajziza, to już w drugiej dywizji nie może wagi zrobić jak człowiek. Nie mam na to wielkich nadziei, ale bardzo bym chciał, żeby Till utłukł tłuszczeluma. I każdy kolejny rywal też.

 19. (luzno zwiazane z Kelvinem) Komentarz na YT pod jednym z UFC Embedded:

  Ali abdelaziz the type of guy to say “sorry no pictures”, when you were going to ask for directions 😆 seria pt "the type of guy" chyba nigdy sie nie skonczy :cryme:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.