Były mistrz wagi ciężkiej organizacji UFC Junior dos Santos zdradził, że mógłby zejść do niższej kategorii wagowej tylko i wyłącznie w przypadku walki z aktualnym mistrzem dywizji półciężkiej, Jonem Jonesem.

Dos Santos kilka dni temu pochwalił się świetną formą fizyczną którą zbudował dzięki przejściu na dietę. Brazylijczyk zdradził, że dzięki niskowęglowodanowej diecie w ciągu dwóch tygodnie schudł 10 funtów (4.5 kg) i obecnie waży 238 funtów (108 kg).

W rozmowie z portalem MMA Fighting, JDS wyjaśnił, że głównym celem diety był powrót do bardziej optymalnej dla niego wagi, z czasów kiedy znokautował Caina Velasqueza i zdobył mistrzowski pas wagi ciężkiej UFC w 2011 roku:

„Czwartek był ostatnim dniem diety ale porozmawiam z moim zespołem czy warto ciągnąć ją dalej bo czuje się naprawdę świetnie. Normalnie gdy nie trenuje ważę około 247 funtów ale tym razem zaczynałem ważyć więcej. Moim celem jest pozostanie lżejszym żeby natychmiast  rozpocząć treningi gdyby zaproponowali mi walkę. Jeśli będę w stanie zostać w okolicach 238 / 242 funtów to będzie mieć dla mnie duże znaczenie bo w klatce dużo się ruszam. Dużo zyskam dzięki szybkości co jest jednym z moich znaków rozpoznawczych. Będę szybszy. ”

Zapytany czy jest szansa na zejście do niższej wagi, Dos Santos przyznał, że byłoby to bardzo trudne ale byłby skłonny podjąć próbę mając szansę walki z mistrzem UFC Jonem Jonesem:

„Moja główna ciekawość żeby pewnego dnia zrobić limit 205 funtów nie polega na tym, żeby sprawdzić jak bym się czuł w wadze półciężkiej ale po to, żeby zmierzyć z najwspanialszym zawodnikiem, Jonem Jonesem. Kto nie chciałby się zmierzyć z takim zawodnikiem? Jednym z moich celów przed końcem kariery jest sprawdzenie się w z Jonem Jonesem. Ale na razie to tylko plany, życzenia i moje marzenia, więc zobaczmy jak to się wszystko potoczy. Musiałbym usiąść z moimi lekarzami, opracować plan i strategię zejścia do niższej wagi. Potrzebowałbym trochę więcej czasu, żeby zbić  wagę, ale zrobilibyśmy to”.

Dos Santos (MMA 21–7) w swojej ostatniej walce na gali UFC on ESPN+ 24 w listopadzie zeszłego roku został znokautowany w drugiej rundzie przez czołowego zawodnika wagi ciężkiej Curtisa Blaydesa. Była to druga przegrana Brazylijczyka z rzędu po nokaucie z rąk Francisa Ngannou w czerwcu 2019. Przed starciem z „Predatorem”, „Cigano” miał serię trzech zwycięstw z rzędu nad Derrickiem Lewisem, Tai Tuivasą i Blagoyem Ivanovem.

12 KOMENTARZE

 1. A ja wam mówię że Santos zawalczy z Jonesem. O ile nie dzien dobry nie trafi na Johnsona.  Poza tym Junior w primie to by Jonesa robił, mówie to ja fan Jonesa.

 2. Na JJ w prime nie było zawodnika. Teraz to już nie to samo, ale JDS jeszcze bardziej zjeżdża, więc jak dla mnie chęć walki typowo po dobrą wypłatę.

 3. Dokładnie. Na JJ w prime nie było zawodnika , który byłby w stanie z nim wygrać i JDS w prime również by tego nie zrobił. Na dzień dzisiejszy Cygan to już zwłoki odłączone od respiratora a Jones ostatnimi trzema walkami pokazał , że albo już mu się zwyczajnie nie chce albo przeciwnicy są dla niego równorzędnymi rywalami bo skoro taki Reyes prawie z nim wygrał no to to o czymś świadczy z całym szacunkiem do tego zawodnika. Na dzień dzisiejszy pewnie po mega chujowej walce Jones by wypunktował albo ubił Dos Santosa.

 4. A ja wam mówię że Santos zawalczy z Jonesem. O ile nie dzien dobry nie trafi na Johnsona.  Poza tym Junior w primie to by Jonesa robił, mówie to ja fan Jonesa.

  "Robił" to słowo klucz. Teraz  to Junior sobie może najwyżej na tej diecie i z tym wąsem jakichś bumów posprawdzać i ciułać na emeryturę, a nie się dla Janka w kolejkę wpierdalać po ostatnią konkretną wypłatę, bo pop prawdzie to dostaje na łeb od topki HW i LHW.

  Swoją drogą ciekawe ilu takich jełopów będzie próbowało skomleć o walkę z Alkobonsem.

 5. Na ketozie to Ty w życiu nie zejdziesz do 93kg, bo nawet jak wagowo zlecisz do tych 100kg to będzie bardzo ciężko ciąć wagę :boss:

 6. Stylowo dla mnie cygan nimo iż postprajm  to z coco ma argumenty. 

  Co do tego że Dzonowi się nie che to zawsze usmiech. Koks słowo klucz. Trzeba być turbomegafanatykiem by obstawać przy wersji o lenistwie. Ten gość jest cieniem od usady i mówię to jako turbo fan Caina sealevel.

 7. Mimo spadku formy Bonesa to Cygan tego nie ogarnie jeżeli ja ona cudem zejdzie z wagą.

  Jego szczęka to już szklanka, Cain zabrał mu duszę.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.