Były dominator i mistrz wagi piórkowej, Jose Aldo wyraził zainteresowanie zejściem do niższej kategorii wagowej i walką z podwójnym mistrzem UFC, Henrym Cejudo.

Zawodnik Nova Uniao w przeszłości wielokrotnie wspominał o chęci stoczenia tzw. super walki w wadze lekkiej ale po ostatnich porażkach z Holloway`em i Volkanovskim postanowił spróbować sił w niższej kategorii:

„Spotkałem się z moim zespołem i zastanawialiśmy się jak najszybciej ponownie zawalczyć o pas mistrza. Po analizie sytuacji uznaliśmy, że istnieje realna szansa, na to żebym zszedł do wagi 61 kg (135 funtów)” – powiedział Aldo w rozmowie z Combate. „To jest nowa dywizja, do której chcę się przenieść i od razu proszę o walkę o pas mistrza. Henry powiedział, że jest otwarty na walkę z każdym, więc jestem zainteresowany tą szansa. Chcę dostać walkę z nim i chcę go pokonać. Potem mogę myśleć o powrocie do wyższych kategorii wagowych.”

Aldo który niedawno przedłużył kontrakt z organizacją UFC, dodał że bardzo szanuje osiągnięcia podwójnego mistrza UFC:

„Jest mistrzem olimpijskim, świetnym sportowcem i bardzo szanuję jego karierę” – powiedział Aldo. „Zasługuje na wszystko co zdobył. Jeśli UFC uważa, że ​​to dobra walka, a myślę, że tego właśnie chcą, będzie to dla mnie ogromne wyzwanie.”

Brazylijczyk ostatnio walczył na gali UFC 237 w maju tego roku, przegrywając przez decyzję z Alexandrem Volkanovskim. W poprzednich starciach pokonał przed czasem Jeremy`ego Stephensa i Renato Moicano.

Cejudo wraca do zdrowia po operacji barku, która prawdopodobnie opóźni jego powrót do UFC do początku przyszłego roku. W 2018 roku wygrał walki z Demetriousem Johnsonem, T.J. Dillashawem i Marlonem Moraesem.

 

13 KOMENTARZE

  1. Henio jest chętny na kilka walk, paru zawodników chce z nim walczyć, więc zróbmy gale dla Henia jak walczy z każdym po kolei. :korwinlaugh:

  2. Henio jest chętny na kilka walk, paru zawodników chce z nim walczyć, więc zróbmy gale dla Henia jak walczy z każdym po kolei. :korwinlaugh:

    :eddieconspiracy:

  3. Bez jaj, Aldo nie cuduj. Odwodnisz sie i smerf Cejudo cie znokautuje. Jose powinien powaznie popatrzyc na to co sie stalo ze snakiem oraz ostatnio z Curtisem Stevensem. Ja tam bym bardzo chcial zobaczyc teraz starcie Conora z Aldo. Walka raczej sprzedalaby sie swietnie. Dla Jose szansa na rehabilitacje po latach, dla Conora kasowy pojedynek w ktorym bylby faworytem.

  4. Oglądanie jak Aldo dostaje lomot zawsze przyjemnie się ogląda :antonio:

    HALIBUT POWIEDZ, ŻE TO TY PROSZĘ!!!!!!1

  5. Trzeba przyznać, że ma kozaków na rozkładzie. Ale jest przysłowie „ gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. W tym przypadku Cejudo dostałby Szewczenko :bleed:. Ale by się pizgali!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.