Jon Jones poznał wymiary kary ze strony USADA za wpadkę dopingową po walce z Danielem Cormierem na UFC 214. Były mistrz kategorii półciężkiej otrzymał zawieszenie na 15 miesięcy, które działa retroaktywnie – zawodnik może wrócić do oktagonu UFC już 28 października, czyli chwilę przed UFC 230 w Nowym Jorku.

Jon spotkał się z reprezentantami USADA oraz niezależnym arbitrem, Richardem H. McLarenem, aby dojść do porozumienia w sprawie jego wpadki dopingowej przy okazji UFC 214. Co ciekawe, już przed samym arbitrażem agencja antydopingowa skróciła możliwe zawieszenia zawodnika o 2 lata i 6 miesięcy za znaczącą pomoc, która dokładnie opisana jest w punkcie 10.6.1.1 regulaminu UFC dotyczącego stosowania dopingu. Oznaczałoby to, iż Jones dostarczył informacje na temat wykroczeń w tym aspekcie ze strony przez inne osoby. Na ten moment nie podano konkretnie jakie informacje Jones przekazał USADA, lecz mogą one oznaczać, iż agencja podejmie formalne działania prawne w stosunku osób, o których poinformował ich Bones.

Przypomnijmy, w organizmie Jonesa znaleziono metabolity turinabolu. Co ciekawe, zawodnik dostarczył kilkanaście suplementów, które mogły być zakażone zakazaną substancją, lecz badania tego nie wykazały. Podstawą skrócenia kary dla Jona był także fakt, iż przeszedł on pozytywnie większość testów przy okazji UFC 214. W przeciągu 10 miesięcy testowany był on 8 razy i tylko jeden test wykazał obecność dopingu w jego organizmie.

114 KOMENTARZE

 1. Wiedziałem, że się wywinie. Ja pierdole jak ja go nie trawię. Przy okazji marzenia Janka o pasie pogrzebane.

 2. Doprecyzuje to coś co spłodził baju i nie ma nic wspólnego z prawdą.

  Jonesowi za recydywę groziło 48 miesięcy nie 30. Dostał skrócenie kary o 3 miesiące za współpracę przy wyjaśnianiu skąd wpadka oraz dostał skrócenie 30 miesięcy kary za donoszenie na innych lekarzy, trenerów i zawodników do USADA. To tak w skrócie.

  Co ciekawe przebadali 14 suplementów które przyjmował Jones i w żadnym nie było turinabolu.

 3. Doprecyzuje to coś co spłodził baju i nie ma nic wspólnego z prawdą.

  Jonesowi za recydywę groziło 48 miesięcy nie 30. Dostał skrócenie kary o 3 miesiące za współpracę przy wyjaśnianiu skąd wpadka oraz dostał skrócenie 30 miesięcy kary za donoszenie na innych lekarzy, trenerów i zawodników do USADA. To tak w skrócie.

  Co ciekawe przebadali 14 suplementów które przyjmował Jones i w żadnym nie było turinabolu.

  Don't be mad. 🙂 Ogarnę. Poprawione, nie widziałem tego co napisał dimspace na Twitterze – zmienia to całkowicie postać rzeczy.

 4. Po pierwsze  – USADA się totalnie skompromitowała. JBJ wpada na niedozwolonym środku po raz drugi, i nie było go w żadnym z suplementów które brał. No ciekawe więc skąd ten turinabol się wziął w jego organizmie, to ci dopiero zagadka. Hmmmm.

  I teraz skrócili mu zawieszenie o 30 miesięcy za współpracę przy „oczyszczaniu środowiska” plus tak z dupy 3  miesiące, w dodatku jak wyczytałem w necie, powiedzieli „nie miał intencji oszukiwania” xDD. Dodam, że Bones ponoć nie zgłaszał wszystkich suplementów i nie chodził na szkolenia USADY bo po co :D.

  Po drugie, Jan Błachowicz właśnie stracił szansę na pas, przez jedną decyzję komisji. Będzie musiał sporo poczekać, bo Jon Jones już robił umizgi medialne do Gustafssona jako najcięższego rywala w karierze. Oszust zawalczy ze Szwedem, o pas półciężkiej/  tymczasowy pas półciężkiej, pewnie wygra a następnie blokując dywizję pójdzie walczyć o „podwójne mistrzostwo” ze zwycięzcą Cormier vs Lesnar. Szkoda mi Janka, bo straci też i tak już małą szansę by zawalczyć z jednym z najlepszych zawodników mma jakim jest Grubcio, a do pasa będzie musiał zawalczyć jeszcze co najmniej 2 razy. (swoją drogą obecnie jest na 3 miejscu w rankingu dywizji, gratulacje)

  Po trzecie Jones to przebrzydły oszust i nie umie walczyć bez oszukiwania i przegrał 2 walkę z Cormierem bo brał doping. Zanim zaczną się głosy, że sterydy nie wyprowadziły nokautującego kopnięcia, uprzedzę Was, że sterydy dały temu kopnięciu siłę i energię na tym etapie walki, a nawet jeśli nie wpłynęły bezpośrednio w trakcie walki, umożliwiły Jonesowi, przez lepszą regenerację itd. wyprowadzić na treningach kilka tysięcy takich kopnięć więcej, niż mógłby czysty zawodnik, nie ryzykując do tego kontuzji. Czyli dalej wygrał dzięki nieuczciwej przewadze dziękuje, do widzenia.

  Jedyny plus jest taki, że będzie 3 walka Bones – Cormier, i tym razem sądzę Cormier wygra z Bonesem, który nie miał ostatnio problemów z USADA tylko po bardzo przeciętnej walce z OSP…

 5. Swoją drogą ciekawi mnie, czy Jones faktycznie strzelił z dupy i donosil, czy po prostu znaleźli punkt zaczepienia w przepisach, dorobili historię, wzięli gigantyczna kasę od Jonesa i teoretycznie uratowali twarz. Tak czy siak USADA jest skompromitowana do cna.

  @yonigga @Gruby wy jako mega prawilniaki szkalujący od zawsze konfidentów musicie mieć przejebany dysonans, że wasz ulubiony zawodnik okazał się amerykańskim strachem huehue i strzelił z dupy, i co ciekawe ma to robić przez cały okres zawiessenia, bo inaczej cofną skrócenie 30 miesięcy :D. Kurwa życie pisze najpiękniejsze scenariusze. Haha

 6. Swoją drogą ciekawi mnie, czy Jones faktycznie strzelił z dupy i donosil, czy po prostu znaleźli punkt zaczepienia w przepisach, dorobili historię, wzięli gigantyczna kasę od Jonesa i teoretycznie uratowali twarz. Tak czy siak USADA jest skompromitowana do cna.

  @yonigga @Gruby wy jako mega prawilniaki szkalujący od zawsze konfidentów musicie mieć przejebany dysonans, że wasz ulubiony zawodnik okazał się amerykańskim strachem huehue

  Ja jestem prawie pewien, że strzelił. Czemu nie? Może kogoś nie lubi, może Kowboja wjebał. 🙂 Podejrzewam, że i frut i informacje, jego agent Malki to wyjątkowej klasy krętacz – przynajmniej na takiego wygląda.

 7. @yonigga @Gruby wy jako mega prawilniaki szkalujący od zawsze konfidentów musicie mieć przejebany dysonans, że wasz ulubiony zawodnik okazał się amerykańskim strachem huehue

  ważne ze na psach z dupy nie strzela a tak to :jjsmile:

 8. Co ciekawe, już przed samym arbitrażem agencja antydopingowa skróciła możliwe zawieszenia zawodnika o 2 lata i 6 miesięcy za znaczącą pomoc, która dokładnie opisana jest w punkcie 10.6.1.1 regulaminu UFC dotyczącego stosowania dopingu. Oznaczałoby to, iż Jones dostarczył informacje na temat wykroczeń w tym aspekcie ze strony przez inne osoby.

  Co za konfident

 9. Wyjebane na tego typa. Dla mnie mógłby on już nie wracać. Byłem kiedyś fanem, ale nie mam zamiaru mu nigdy więcej kibicować. Nie ma to nic wspólnego z chorągiewką, po prostu mam wyjebane na gościa, który robi wszystkich swoich fanów w chuja.

  Co do USADy to kompromitacja po całości.

 10. ważne ze na psach z dupy nie strzela a tak to :jjsmile:

  Podwójne standardy. Już widzę co byś pisał jakby Paczek strzelił z ucha.

 11. zawodnik może wrócić do oktagonu UFC już 28 października, czyli chwilę przed UFC 230 w Nowym Jorku.

  No proszę, jaki zbieg okoliczności :mjsmile:

  To pokazuje, że tę całą walkę z dopingiem można o kant dupy potłuc. Równi i równiejsi…

  Chcą faktycznie walczyć z dopingiem (co wg mnie jest totalną głupotą)? Niech zwiększą progi jeśli chodzi o obecność zakazanych substancji, a dla każdego wpadkowicza – dożywotnia dyskwalifikacja (bez możliwości skrócenia).

 12. Dawaj do ciężkiej i z Disi superwalka.

  Z drugiej strony chujnia się w 205 zrobi. Gustaffson  lub ktoś tam vs Błachowicz o interima najpewniej

 13. Co ciekawe, już przed samym arbitrażem agencja antydopingowa skróciła możliwe zawieszenia zawodnika o 2 lata i 6 miesięcy za znaczącą pomoc, która dokładnie opisana jest w punkcie 10.6.1.1 regulaminu UFC dotyczącego stosowania dopingu. Oznaczałoby to, iż Jones dostarczył informacje na temat wykroczeń w tym aspekcie ze strony przez inne osoby. Na ten moment nie podano konkretnie jakie informacje Jones przekazał USADA, lecz mogą one oznaczać, iż agencja podejmie formalne działania prawne w stosunku osób, o których poinformował ich Bones.

  Ubrał koronę :waldeklaugh:

  Mieszkał z Colbą w jednym pokoju, więc wiadomo.

 14. Zaś to jest kurwa jakiś żart?! Przecież oni go w ten sposób nie resocjalizują. Znów wpadnie za jakiś czas. Ja się nie dziwi że koleś myśli że jest nieśmiertelny i niezniszczalny, oni go tylko w tym utwierdzają.

 15. Jon "Snitch" Jones 😆 Co do USADA – totalna kompromitacja, ponownie znaleźli sposób żeby popularnego ale skażonego serią wpadek zawodnika dopuścić do walk. Jak potraktowano Lesnara i Jonesa a jak Machide, Werduma, Mendesa?

 16. Przejebane jak kasa rządzi i jakie układy są w sporcie. Werdum świeżo bez wcześniejszych problemów z USADA dostaje z miejsca 2 lata. Jones po wpadce, dostaje tylko 15mies. Pierdolone żarty, nawet nie 12, 24 czy 48 miesięcy, tylko równe 15, żeby dało się go wepchnąć na UFC 230.

 17. Hajs musi się zgadzać. I znów duet K&L będą mieć powód do powiedzenia: "my byliśmy pierwsi". Tak, byli pierwsi w robieniu cyrku z organizacji pod przykrywką sportu, ale UFC godnie bierze z nich przykład. Niezły syf się robi…

  Bardzo motywująco to musi to działać na ciężko trenujacych zawodników jak Jano.

  Piękny rozkwit Ery Krula

 18. Panowie czy tylko ja kojarzę, że Jones był czysty 8 razy w badaniach krwi, które nie wykazują turinabolu? Natomiast raz zbadali mocz, który wykazuje turinabol i odrazu wpadka?

 19. Możecie płakać i sadzić się na rzeczywistość ale jego powrót będą chcieli zobaczyć wszyscy. Dana White wie, że taki werdykt USADA jest najlepszą rzeczą jaka mogła się teraz UFC przydarzyć.

  Osobiście mam gdzieś tą całą politykę i chcę widzieć Jonesa w walce. Życie nie jest sprawiedliwe i tyle.

 20. Tęskniłem za tym sukinsynem. Cormier już ma stan przedzawałowy.

  Sugerujesz ze Cormier boi sie i ucieka przed Jonsem? Od kiedy? Odkad zawsze bez wachania bral z nim walki?

 21. W tej sytuacji chyba lepiej żeby nie było USADA w UFC.

  1. W pełni czysty sport – wiemy że to niemożliwe.

  2. Intensywne testowanie i równe traktowanie wszystkich – dzisiaj wiemy dzięki sprawom Jonesa i Lesnara że to było złudzenie.

  3. Brak porządnego testowania i niech wszyscy kłują dupę aż miło 🙁 – czasy sprzed USADA.

 22. wzor do nasladowania, wielki czlowiek, filantrop

  (wiadomo, dla 'fanow' liczy sie to co robi w klatce)

  :mjsmile:

 23. Beka, z tej USADY, Moczida dostał  tyle samo za DHEA co recydywista Jones za czysty koks. I dodatkowa beka, że w między czasie był jeszcze na odwyku kokainowym 😛 To jest "wzur sportowca" 😀

 24. W tej sytuacji chyba lepiej żeby nie było USADA w UFC.

  1. W pełni czysty sport – wiemy że to niemożliwe.

  2. Intensywne testowanie i równe traktowanie wszystkich – dzisiaj wiemy dzięki sprawom Jonesa i Lesnara że to było złudzenie.

  3. Brak porządnego testowania i niech wszyscy kłują dupę aż miło 🙁 – czasy sprzed USADA.

  :razz:udziaonicbyniedao:

 25. Jon Jones, tajny współpracownik USADA ps. Bones, nr akt 00666/88

  Notatka z dnia 30.09.2017:

  "Las Vegas, Nevada, USA, 2017.09.30. Treść przeprowadzonej rozmowy ze mną przez pracownika USADA. zachowam w tajemnicy. Treść przekazywanych informacji podpisywał będę ps. Bones.

  PS. Na pohybel dopingowiczom i ich pomagierom"

 26. Ostateczna kompromitacja USADA. Bardzo dobrze. Niech gnije.

  A co jak Ci mówiłem kilka lat temu. Pamietasz ?

  Będą lawirować jak im pasuje. Kogo będzie trzeba to uj€bią a ktoś może mieć zielone światło by ładować bo tak będzie chciał płatnik czyli ogólnie i nieprecyzyjnie mówiąc UFC.

 27. A co jak Ci mówiłem kilka lat temu. Pamietasz ?

  Będą lawirować jak im pasuje. Kogo będzie trzeba to uj€bią a ktoś może mieć zielone światło by ładować bo tak będzie chciał płatnik czyli ogólnie i nieprecyzyjnie mówiąc UFC.

  Na przykład zawodników, którym kończą się kontrakty i chcieliby zawalczyć gdzie indziej. Stąd te ogłoszenia o emeryturze jak Vitor, Hendricks a potem  powrót po miesiącu.

  Werdum już był do odstrzału. Hunto też pewnie będzie ogłoszenie o emeryturze a potem jedna czy dwie akcje w Rizin.

 28. Jeno Janek czysty!

  RADZĘ posłuchać ostatniego wywiadu u konkurencji.

  W dużym skrócie Jan mów , że z JBJ zawalczył by ale najchętniej na RÓWNYCH WARUNKACH czyli ON i JJ NA KOKSIE

  Bo nie wierzy w jego czystość.

 29. Kaczka, w każdym temacie będziesz wrzucał te słabe gify z Jankiem? Jak już wróciłeś to w wielkim stylu a nie jak meczybuła.

 30. Kaczka, w każdym temacie będziesz wrzucał te słabe gify z Jankiem? Jak już wróciłeś to w wielkim stylu a nie jak meczybuła.

 31. Usada może testować zawodnika podczas zawieszenia? Coś kiedyś czytałem, że przed walka zawodnik musi być 6 miesięcy pod kuratelą Usada? Jeżeli tak nie jest to Jones mógł przez te 15 miesięcy jebnąć kilka cykli i jeszcze wpadnie na walkę zaraz po zawieszeniu.

 32. Szczerze to brakuje słów, żeby okreśłić jakim skur…nem jest Jones, to książkowy przykład psychopaty,jak sobie przypomnę te wszystkie promocyjne filmiki UFC o tym jaki to dobry chrześcijanin i jak się zmienił, to mi się niedobrze robi. DC to przy tym cymbale wzór sportowca i człowieka, a najgorsze jest to, że Jones ma więcej fanów niż DC to pokazuje skale głupoty na tym świecie.

 33. Jones się właśnie przyznał do brania kokainy, ale wszyscy mają wyjebane bo inne wykroczenia są bardziej oburzające.

  :jjsmile:

 34. Typ jest niesamowity. Kilka lat temu przyznał się w wywiadzie, że już w czasach szkolnych strzelał z ucha na dzieciaków biegających z ziołem. Teraz dowiadujemy się, że nawet po wpadce na turinabolu wciągał koks i był na odwyku :jarolaugh:

  Jeżeli ktoś myśli, że jbj nigdy się nie rozpruł na psiarni, to chyba ciężko mu w życiu , będąc takim naiwniakiem.

  No i jeszcze sam fakt , że jest konfidentem usady nie wyklucza tego, że ludzie mogą pójść siedzieć przez niego. Jak dostarczy informacji o jakiś dostawcach i działaniach na nielegalu , to usada może to potem przekazać organom ścigania i wymiarowi sprawiedliwości .

 35. Jones się właśnie przyznał do brania kokainy, ale wszyscy mają wyjebane bo inne wykroczenia są bardziej oburzające.

  :jjsmile:

  Co jest zlego w braniu kokainy?

 36. Są 2 scenariusze.

  1. Jones od razu o pas i wtedy Janek walczy ze Smithem/latifim/volkanem o pewnego title shota mając duże szanse na zwycieszwy

  2. Dadzą Janka na powrót Jonesowi, jak OSP i będzie legendary polish bigos

 37. Patrząc na liczbę komentarzy mogę stwierdzić jedno: Wszyscy ale to absolutnie Wszyscy będą oglądać najbliższą walkę ! JJ Pozdrawia  Wszystkich "h8ów"  🙂

 38. Patrząc na liczbę komentarzy mogę stwierdzić jedno: Wszyscy ale to absolutnie Wszyscy będą oglądać najbliższą walkę ! JJ Pozdrawia  Wszystkich "h8ów"  🙂

  Pewnie tak. Co nie znaczy ze na to czekaja. Jak Trynkiewicz wyszedl z wiezienia to tez kazdy o tym gadal. Co nie znaczy ze lubia i czekaja na pedofilow.

  Jones- Trynkiewiczem mma

 39. Pewnie tak. Co nie znaczy ze na to czekaja. Jak Trynkiewicz wyszedl z wiezienia to tez kazdy o tym gadal. Co nie znaczy ze lubia i czekaja na pedofilow.

  Jones- Trynkiewiczem mma

  Nie wiem co Ty oglądasz w TV ale ewidentnie pomyliłeś kanał

 40. I tak największy talent w mma sięgnął dna

  Noe dość ze wpadł na dopingu to żeby ratować swoje dupsko sprzedał innych

  Chuj mu w dupę za to

 41. Nie zdziwił bym się jak UFC smaruje USADA i pisze sobie scenariusze w takich największych przypadkach.  Tj. JJ brał dragi i sterydy ale było smarowane do momentu drugiej walki z DC. Później 3cia walka nie miała sensu więc wpadł, sprawa przy okazji zrobiła się medialna i teraz ponownie można zarobić na wielkim powrocie i może 3cim starciem z podwójnym mistrzem nawet.

 42. Brak konsekwencji w podejmowanych decyzjach USADA jest niewiarygodny. Dodatkowo dziwi fakt, ze to nie jest pierwszy wybryk Jonesa wiec automatycznie kara nie powinna podlegać jakimkolwiek skróceniom. Cóż zrobić, takie jest życie, teraz chciałbym, żeby DC go przemielił na uwieńczenie swojej kariery w ciężkiej.

 43. W tej chwili zważywszy na to. Zastanawia mnie osoba Mcgregora w cieniu USADY. Jeśli Danka walczy w ten sposób o Jonsa to równie dobrze Conor mógłby być kryty pod plaszczem USADY cały czas i spokojnie brać. Z jednej strony po reakcjach Conora odnośnie dopingu można uważać, że to odpada.

  Nie mniej narkotyki brał regularnie już krótko po debiucie i nic nie wykryto? A inni wpadali?

 44. Nie zdziwił bym się jak UFC smaruje USADA i pisze sobie scenariusze w takich największych przypadkach. Tj. JJ brał dragi i sterydy ale było smarowane do momentu drugiej walki z DC. Później 3cia walka nie miała sensu więc wpadł, sprawa przy okazji zrobiła się medialna i teraz ponownie można zarobić na wielkim powrocie i może 3cim starciem z podwójnym mistrzem nawet.

  :eddieconspiracy: dobra teoria

 45. Koksiarz konfident tego jeszcze nie było :rofl:

  Yyy, chyba był taki aktor u nas, koks konfident szafa bramka duże auto mafia film ktoś coś? Edit: zapomniałem dodać, że kurwa rekord. Ja pierdolę, kolejny rekord. Jak ci włodarze to znoszą… To są dopiero twardziele.

 46. Jeno Janek czysty!

  A powiedz, bo nie pamiętam, czy Jan ze Złotym się trenował, czy nie? Bo jak nie, to to najlepsze, co by zrobił teraz, biorąc pod uwagę poziom jego duszeń i stójki. Bo ja bym chciał, żeby Jano rzeczywiscie te wszystkie potworne ludzie ubił w drodze o pas. I mimo że teraz to jeszcze trudniejsze, to w tej wadze i w wadze wyżej jak najbardziej wykonalne. Stalowa kondycja, szybsza i agresywniejsza stójka, lepsze obrony przed obaleniami i te same duszenia :deniroclap::brainoverload::tellmemore::goddamnright:

 47. Jones dał dupy, to fakt. USADA tańczy tak, jak płatnik zagra, to też fakt.

   

  Jednak dla wszystkich fanów "nienagannego"  DC przypominam:

  Niekwestionowany mistrz kategorii 206.2 funta.

 48. Cpun, przestepca, dziwkarz, oszust, klamca i szescdziesiatka – ale przede wszystkm idol wielu.

 49. Jones dał dupy, to fakt. USADA tańczy tak, jak płatnik zagra, to też fakt.

   

  Jednak dla wszystkich fanów "nienagannego"  DC przypominam:

  Niekwestionowany mistrz kategorii 206.2 funta.

  Serio, jeden epizod z przekroczeniem wagi o 0.5kg porównujesz do "dorobku" poza oktagonowego Jonesa? Serio?

 50. Serio, jeden epizod z przekroczeniem wagi o 0.5kg porównujesz do "dorobku" poza oktagonowego Jonesa? Serio?

  Jon to oszust i to niezaprzeczalny fakt, tylko proszę nie wybielajmy Daniela, bo sam potrafi dopuścić się nieczystego zagrania.

 51. Jon to oszust i to niezaprzeczalny fakt, tylko proszę nie wybielajmy Daniela, bo sam potrafi dopuścić się nieczystego zagrania.

  Skala, Skala, Skala. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nigdy nie oszukał, nie okłamał.

 52. Przejebane jak kasa rządzi i jakie układy są w sporcie.

  Kasa = władza. Co ciekawe, wielu ludzi nie dostrzega tego podstawowego prawa przyrody. To ci, co z zasady odrzucają wszelkie teorie spiskowe.

 53. Skala, Skala, Skala. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nigdy nie oszukał, nie okłamał.

  Nie widzę tutaj różnicy. Gdyby nie ręcznik to do walki o pas by nie doszło, lub Daniel scinał by dalej, co mogłoby wpłynąć na jego dyspozycję.

 54. To jest jeszcze lepsze niż jego jednodniowa terapia po wpadce z koksem.

  Historia postępowań karnych i dyscyplinarnych tego człowieka to temat na prace doktorskie.

  Encyklopedyczny przykład moralności według USADA & UFC.

 55. Jezu drogi ale on jest zły. Jaram się ! 😆 Tego właśnie mi trzeba w mma! Antybohaterów! 😆 Lubię porządnych też ale skurwysynów jest za mało.

 56. To jest jeszcze lepsze niż jego jednodniowa terapia po wpadce z koksem.

  Historia postępowań karnych i dyscyplinarnych tego człowieka to temat na prace doktorskie.

  Encyklopedyczny przykład moralności według USADA & UFC.

  No w końcu to USA… ::snoopd::::really::

 57. Jones dał dupy, to fakt. USADA tańczy tak, jak płatnik zagra, to też fakt.

   

  Jednak dla wszystkich fanów "nienagannego"  DC przypominam:

  Niekwestionowany mistrz kategorii 206.2 funta.

  :stevecarell:

 58. Do tego tematu najlepiej pasuje ten kawałek, serio…

  "Przynosisz wstyd matce i ojcu pizdo

  Całe osiedle wie, że z psami się nie gada

  Idziesz na układ gnoju mówię ci biada

  Bez honoru i zasad śmieć w mordę jebany

  Śmierć konfidentom, tak zostałem wychowany"

  :DC:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.