Jon Jones poznał wymiary kary ze strony USADA za wpadkę dopingową po walce z Danielem Cormierem na UFC 214. Były mistrz kategorii półciężkiej otrzymał zawieszenie na 15 miesięcy, które działa retroaktywnie – zawodnik może wrócić do oktagonu UFC już 28 października, czyli chwilę przed UFC 230 w Nowym Jorku.

Jon spotkał się z reprezentantami USADA oraz niezależnym arbitrem, Richardem H. McLarenem, aby dojść do porozumienia w sprawie jego wpadki dopingowej przy okazji UFC 214. Co ciekawe, już przed samym arbitrażem agencja antydopingowa skróciła możliwe zawieszenia zawodnika o 2 lata i 6 miesięcy za znaczącą pomoc, która dokładnie opisana jest w punkcie 10.6.1.1 regulaminu UFC dotyczącego stosowania dopingu. Oznaczałoby to, iż Jones dostarczył informacje na temat wykroczeń w tym aspekcie ze strony przez inne osoby. Na ten moment nie podano konkretnie jakie informacje Jones przekazał USADA, lecz mogą one oznaczać, iż agencja podejmie formalne działania prawne w stosunku osób, o których poinformował ich Bones.

Przypomnijmy, w organizmie Jonesa znaleziono metabolity turinabolu. Co ciekawe, zawodnik dostarczył kilkanaście suplementów, które mogły być zakażone zakazaną substancją, lecz badania tego nie wykazały. Podstawą skrócenia kary dla Jona był także fakt, iż przeszedł on pozytywnie większość testów przy okazji UFC 214. W przeciągu 10 miesięcy testowany był on 8 razy i tylko jeden test wykazał obecność dopingu w jego organizmie.

6 KOMENTARZE

  1. Zaś to jest kurwa jakiś żart?! Przecież oni go w ten sposób nie resocjalizują. Znów wpadnie za jakiś czas. Ja się nie dziwi że koleś myśli że jest nieśmiertelny i niezniszczalny, oni go tylko w tym utwierdzają.

  2. Beka, z tej USADY, Moczida dostał  tyle samo za DHEA co recydywista Jones za czysty koks. I dodatkowa beka, że w między czasie był jeszcze na odwyku kokainowym 😛 To jest "wzur sportowca" 😀

  3. I tak największy talent w mma sięgnął dna Noe dość ze wpadł na dopingu to żeby ratować swoje dupsko sprzedał innych Chuj mu w dupę za to

  4. Cpun, przestepca, dziwkarz, oszust, klamca i szescdziesiatka – ale przede wszystkm idol wielu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.