Held

Marcin Held, który odszedł z Bellatora i właśnie podpisał kontrakt z UFC, udzielił wywiadu dziennikowi „Polska The Times”, w którym odniósł się do rozpoczęcia współpracy z największą organizacją na świecie.

Zawsze mówiłem, że moim marzeniem były walki z najlepszymi zawodnikami na świecie. I to, żeby samemu zostać najlepszym. Dołączenie do UFC jest naturalnym krokiem ku tym celom. Tak naprawdę teraz zaczyna się moja droga na szczyt. Zawsze mówiłem, że chciałbym trafić do UFC w wieku 25 lat. Urodziny mam w styczniu, udało się więc kilka miesięcy wcześniej niż zakładałem. Teraz mogę wskoczyć na jeszcze wyższy poziom i spróbować swoich sił z najlepszymi na świecie

Marcin powiedział również otwarcie o tym, że chciał zakończyć współpracę z Bellatorem już znacznie wcześniej.

Chcieliśmy rozwiązać tę umowę jeszcze wcześniej, przed walką o mistrzowski pas z Willem Brooksem. Wtedy władze organizacji nie poszły nam na rękę, teraz sami zaproponowali zwolnienie mnie z kontraktu przed ostatnią walką, którą miałem dla nich stoczyć. Skoro pojawiła się taka możliwość, to oczywiście z niej skorzystaliśmy.

Zapytany o to jak się czuł podczas treningów z Donaldem Cerrony i innymi zawodnikami UFC, powiedział:

Bardzo dobrze. Zresztą, trenowałem już z kilkoma świetnymi zawodnikami UFC, m.in. Anthonym Pettisem czy Jose Aldo. Właśnie na tej podstawie twierdzę, że jestem gotowy na walki z czołówką.

Na koniec rozmowy Marcin Held odniósł się do sprawy swojej walki grapplingowej, które ma odbyć się 24 września w Poznaniu.

Lubię startować, rywalizować na zawodach wszelkiego rodzaju. Kiedy padła taka propozycja od organizatora, zgodziłem się. Oczywiście skonsultowałem to z UFC. Moi nowi pracodawcy wyrazili zgodę na ten pojedynek, więc czemu nie? Fajnie będzie pokazać się przed polską publicznością.

14 KOMENTARZE

 1. Gienek, mam wrażenie, że Cohones powinno walki Marcina w UFC oglądać w twojej obecności. Lekarz będzie potrzebny w trakcie walki, a potem coś na kaca na następny dzień :mamed:

 2. Kurcze. Tak sobie myślę, że w ufc teraz mamy sporo dobrych zawodników, którzy mogą znaleźć się w czołówce w niedalekiej przyszłości. Jotko, Held, Tybura, Błachowicz, Omielańczuk myślę że też. No i oczywiście muszę wymienić dwie Panie, Aśka i Karolina, które już są w czołówce. Jest jeszcze Fabiński i Stasiak, też nie są słabymi zawodnikami. Ale na razie ciężko wywnioskować czy do czołówki są wstanie dojść.

 3. Marcin Held

  Zawsze mówiłem, że moim marzeniem były walki z najlepszymi zawodnikami na świecie.

  Tak samo Mamed, a Kawul mu sprowadza samych ogórów. 😉

 4. Miszon

  Gienek, mam wrażenie, że Cohones powinno walki Marcina w UFC oglądać w twojej obecności. Lekarz będzie potrzebny w trakcie walki, a potem coś na kaca na następny dzień :mamed:

  Ja jestem za. Marcina bardzo lubię i całym sercem za nim, zawsze.

 5. Gienek

  Ja jestem za. Marcina bardzo lubię i całym sercem za nim, zawsze.

  To szykuj zapas leków na zawał serca na listopad jakoś :mamed:
  Ps. W sumie, to na 08.10 i Bisping-Hendo poprosze porcję dla siebie :mamed:

 6. Miszon

  To szykuj zapas leków na zawał serca na listopad jakoś :mamed:
  Ps. W sumie, to na 08.10 i Bisping-Hendo poprosze porcję dla siebie :mamed:

  Ok nie ma problemu

 7. Marcin, bo wiem, ze to czytasz, ze swojej strony moge powiedziec, ze jestem gotowy na to zeby ogladac Twoje walki. Nawet poswiece swoje zdrowie i wage zajadajac sie do kazdej walki czipsami oraz zapijajac wszelkiego rodzaju alko! Pozdro!

 8. Mega wierze w tego typka – popracować jeszcze bardziej nad stójką i może jakiś facio wreszcie zdobędzie pas w Polsce

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.