Podczas gali UFC 255 Valentina Shevchenko po raz czwarty obroniła tytuł w wadze muszej. Mistrzyni bez większych problemów pokonała Jennifer Maię jednogłośną decyzją sędziów. Po tym starciu na horyzoncie zaczął materializować się pojedynek Valentiny z Jessicą Andrade, która liczy na to, że zdobędzie również inne trofea.

Andrade jest gotowa na to wyzwanie i w każdej chwili może wejść do klatki, aby zmierzyć się o pas.

Powiedziałam Danie i UFC, że będę gotowa kiedy tylko będą mnie potrzebować.

Brazylijka w rozmowie dla serwisu MMA Fighting przyznała jednak, że jej ambicje wykraczają poza wywalczenie jednego pasa.

Jeśli zdobędę pas wagi muszej, na pewno będę chciała spróbować zawalczyć ponownie o pas z Zhang Weili i zostać mistrzynią dwóch kategorii. Kto wiem, może w przyszłości spróbuję też zdobyć pas wagi koguciej. Wszystko jest możliwe.

Po przegranej z Rose Namajunas na UFC 251, Jessica Andrade zdecydowała się przejść do wagi muszej. Brazylijka w połowie października zmierzyła się z Katlyn Chookagian, która przystępując do tego pojedynku była sklasyfikowana na pierwszym miejscu w rankingu kategorii do 125 funtów. Była mistrzyni amerykańskiej organizacji już w pierwszej rundzie znokautowała swoją rywalkę i dzięki temu zajęła jej pozycję w rankingu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.