Joanna Jędrzejczyk i Michelle Waterson
Joanna Jędrzejczyk i Michelle Waterson

Joanna Jędrzejczyk (MMA 15-3), była mistrzyni UFC, w swoim kolejnym boju zmierzy się z Michelle Waterson (MMA 17-6) i ma zapewnienie od organizacji, że po wygraniu tej walki otrzyma szansę starcia mistrzowskiego. Najpierw jednak musi pokonać Waterson, którą ma już dobrze przeanalizowaną, o czym powiedziała w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl.

Bardzo trudna przeciwniczka. Była mistrzynią Invicty. Z walki na walkę pokazuje się z coraz lepszej strony. Gdy ja byłam mistrzynią, to była bardzo blisko walki ze mną. Przegrała wtedy jednak z Rose NamajunasWaterson cały czas kręci się wokół czołówki. Udowadnia, że ciężko pracuje, rozwija się i poszerza wachlarz umiejętności. Jej stylem źródłowym jest karate. Bardzo dobrze pracuje z obu pozycji. Woli mieć prawą nogę z przodu, bo wtedy jest najbardziej dynamiczna. Nie sygnalizuje kopnięć. Jej kopnięcia frontalne na kolana powodują bardzo dużo kontuzji i będę musiała na to uważać. Ma bardzo dobry rzut przez biodro, taki typowy z judo. Później dobrze wychodzi jej kontrola w parterze. Dobrze się kręci.

Jędrzejczyk dodała również, że nadchodzące starcie poza samym sportowym aspektem, będzie miało jeszcze inny wymiar.

To jest walka komercyjna. Ja mam dużą rzeszę fanów w Stanach Zjednoczonych, ona również. To będzie starcie o to, która z nas kupi jeszcze bardziej serca kibiców. Na pewno nie będzie złej krwi. Dla nas ogromnym wyróżnieniem jest fakt, że to będzie walka wieczoru. W UFC jest ponad 500 zawodników i nie każdy ma możliwość walki w main evencie.

Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Michelle Waterson 12 października na gali UFC on ESPN+ 19.

Cała rozmowa z Joanną Jędrzejczyk do przeczytania tutaj.

38 KOMENTARZE

 1. Nie tylko komercyjna. Dla Asi to też będzie odpowiedź czy jest jeszcze topową zawodniczką czy już forma jest zniżkowa.

 2. Nie tylko komercyjna. Dla Asi to też będzie odpowiedź czy jest jeszcze topową zawodniczką czy już forma jest zniżkowa.

  Myślę że jednak Regres :\

 3. była mistrzyni UFC, w swoim kolejnym boju zmierzy się z Michelle Waterson (MMA 17-6) i ma zapewnienie od organizacji, że po wygraniu tej walki otrzyma szansę starcia mistrzowskiego.

  Aśka od pierwszej porażki z Namajunas każdą kolejną walkę ma obiecaną o pas, czytanie tego w każdym artykule robi się już nudne

  Waterson niejednogłośna decyzja.

  Jak lubię Waterson tak za nic nie mogę sobie wyobrazić czym mogłaby zagrozić Jędrzejczyk

 4. Tak ale nie aż taki by z Waterson przegrać.

  Patrząc na walkę JJ z Karolina I Waterson z Karolina myślę że Asia może mieć kłopotu z presją i z tym że ta wywodzi się z karate i nie będzie bała się wymian + każda zawodniczka w skokowej wie już że Asia mocno nie uderza u nie ma się co bać

 5. każda zawodniczka w skokowej wie już że Asia mocno nie uderza u nie ma się co bać

  Ale wie jakie ilości tych ciosów przyjmują na twarz przeciwniczki. A akurat jej i PVZ zależy na pięknej buzi bo mają obie z tego pieniądze.

 6. Nie, no tragiczna ta fota Michaliny. Wygląda jak ten aktor, co grał Liu Kanga. W sumie, to może nawet on… po wizycie w Tajlandii

 7. Powtórzę kolejny raz – nawet jeśli Asia ma mocno zniżkową formę, to by musiała być chyba kadłubkiem (brak kończyn) albo po zawale albo w trakcie, by przegrywać z Watersonami tego świata.

  Jak lubię Waterson tak za nic nie mogę sobie wyobrazić czym mogłaby zagrozić Jędrzejczyk

  no jak to? Np pistoletem 😉

 8. Ale wie jakie ilości tych ciosów przyjmują na twarz przeciwniczki. A akurat jej i PVZ zależy na pięknej buzi bo mają obie z tego pieniądze.

  Dupa dobra z ryja wiadomo :conorsalute:

 9. Każda walka w UFC jest komercyjna, co to Aśka ględzi, nie dostaje pieniędzy za "niekomercyjne"? Rozumiem marketing, ale jakoś wątpię, żeby fani Waterson zostali fanami Jędrzejczyk i vice versa. UFC wsadza ja na walkę główną bo są znane i generują zainteresowanie, a z tego jest pieniądz. Lepszy też FN w USA, niż w Chinach czy Ekwadorze to tak w kwestii stanu żeńskiego mma, i gdzie lądują walki mistrzowskie.

 10. Każda walka w UFC jest komercyjna, co to Aśka ględzi, nie dostaje pieniędzy za "niekomercyjne"? Rozumiem marketing, ale jakoś wątpię, żeby fani Waterson zostali fanami Jędrzejczyk i vice versa. UFC wsadza ja na walkę główną bo są znane i generują zainteresowanie, a z tego jest pieniądz. Lepszy też FN w USA, niż w Chinach czy Ekwadorze to tak w kwestii stanu żeńskiego mma, i gdzie lądują walki mistrzowskie.

  troche cie nie rozumiem, jak wiekszosci forum, jesli chodzi o jedrzejczyk. Nie wiem skad ten hejt, mielismy mistrzynie, przegwane, ale z kim? sama czolowka. Moge sie z toba zalozyc o tysia, ze aska po waterson dostanie walke o pas, co ciagle negujesz, nie wiem czemu.

 11. troche cie nie rozumiem, jak wiekszosci forum, jesli chodzi o jedrzejczyk. Nie wiem skad ten hejt, mielismy mistrzynie, przegwane, ale z kim? sama czolowka. Moge sie z toba zalozyc o tysia, ze aska po waterson dostanie walke o pas, co ciagle negujesz, nie wiem czemu.

  ja tez tego hejtu nie kumam. Aska przyjela pewna poze pod publike i w celach promocyjnych a czesc wiary lyknela to bez chwili refeleksji.

 12. ja tez tego hejtu nie kumam. Aska przyjela pewna poze pod publike i w celach promocyjnych a czesc wiary lyknela to bez chwili refeleksji.

  część publiki tłumaczy sobie  zjebany charakter Aśki pierdololo o wizerunku pod publike. A fakt że bije ciosy w powietrze i boi się  przeciwniczek które nie są od niej 0 2 głowy mniejsze czymś tam znowu

 13. ja tez tego hejtu nie kumam. Aska przyjela pewna poze pod publike i w celach promocyjnych a czesc wiary lyknela to bez chwili refeleksji.

  Przyjmując nawet niesłusznie, że to tylko poza, to strasznie chujowa. Gadanie o reprezentowaniu Polski też do mnie nie trafia, bo po pierwsze – nie mam żadnych kompleksów, a po drugie – dla mnie to prędzej kompromitacja

 14. O pozę podejrzewam Conora i Cejudo w 50% ich zachowania, a Covingtona może nawet w 100%. Jędrzejczyk to dla mnie przypadek kliniczny i wstyd dla Polski, ale fajnie było patrzeć na te zdziwko po nokaucie od Namajunas, oraz szok i niedowierzanie po przegranej decyzji  :rofl:

 15. O pozę podejrzewam Conora i Cejudo w 50% ich zachowania, a Covingtona może nawet w 100%. Jędrzejczyk to dla mnie przypadek kliniczny i wstyd dla Polski, ale fajnie było patrzeć na te zdziwko po nokaucie od Namajunas, oraz szok i niedowierzanie po przegranej decyzji  :rofl:

  nikogo nie znasz osobiscie, jednak tylko u Aski widzisz niby to, ze taka jest naprawde, ze te wszystkie pajacowania to "prawdziwa ona" Gdzie tu logika?

 16. nikogo nie znasz osobiscie, jednak tylko u Aski widzisz niby to, ze taka jest naprawde, ze te wszystkie pajacowania to "prawdziwa ona" Gdzie tu logika?

  Używam słów, jak 'podejrzewam' i 'dla mnie', tym samym przyznając, że to ocena subiektywna a nie prawda objawiona.

  Ty w sumie napisałeś jak o fakcie, że to poza pod publikę. Cóż, każdy prowadzi swoje obserwacje i próbuje wychwycić pewne niuanse. Ty też obserwując np. posty forumowiczów, wyrabiasz sobie pewne zdanie. Jednego uznasz za mądrego, innego za durnia, jeszcze innych za trolli, rozróżniając ich z kolei na zabawnych i nużących… choćbyś ich nie poznał osobiście. Jest to subiektywne, ale nie nielogiczne.

 17. Co to kurwa za zdjęcie jest?

  Nie można było dać takiego???

  Albo takiego.

  A one w kisielu jednak mają walczyć??

 18. A one w kisielu jednak mają walczyć??

  Tak słyszałem że w kiślu i tylko parter.:cmgkeepgoing:  Miejmy nadzieję że Dana pójdzie po rozum do głowy i podziała coś w tym kierunku. :goldi:

 19. troche cie nie rozumiem, jak wiekszosci forum, jesli chodzi o jedrzejczyk. Nie wiem skad ten hejt, mielismy mistrzynie, przegwane, ale z kim? sama czolowka. Moge sie z toba zalozyc o tysia, ze aska po waterson dostanie walke o pas, co ciagle negujesz, nie wiem czemu.

  przecież lubię joannę, po prostu widzę ja UFC ciągle szuka i nie może znaleźć jej następczyni w tej dywizji a nie chcą wracać do zasłużonej mistrzyni, czyli Asi. Jej notowania rosną za każdym razem jak pas przechodzi co 3 miesiące z rąk do rąk, bo ludzie widzą jak ciężko być mistrzynią przez wiele obron (śmiem twierdzić, że  w przypadku kobiet jest trochę trudniejsze ze względu na skomplikowany materiał ludzki). Przecież jestem jedyną osobą na tym forum, która na serio, uważa, że drugiej walki z Rose nie przegrała. Ale też sądzę, że UFC chciało jej się pozbyć po tych dramach wokół jej walki z Szewczenko, chcieli ja przymusić, żeby wzięła walkę z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem, co oznaczałoby  prawdopodobnie przegraną przed czasem i w konsekwencji ostry zjazd jeśli chodzi o prestiż. W konsekwencji ta walka z Szewczenko udowodnila jedynie tyle, że nie przynależą do tej samej kategorii wagowej. Może to jakaś paranoja ale nie zdziwi mnie jak Waterson dostała jakie TUE na jakieś gówna od USADA, bo serio myślę, że UFC jest zdolne do takich rzeczy.

  Po prostu UFC nie myśli o Jędrzejczyk w perspektywie przyszłości, najlepiej jakby przegrała 5 nastepnych walk i wypromowała tym samym inne zawodniczki (popatrz na Karolinę…), tak to widzę i póki naprawdę nie zawalczy o ten pas, nie uwierzę, że jest inaczej, bo nawet ta walka z Torres nie była na żadna odbudowę…

 20. przecież lubię joannę, po prostu widzę ja UFC ciągle szuka i nie może znaleźć jej następczyni w tej dywizji a nie chcą wracać do zasłużonej mistrzyni, czyli Asi. Jej notowania rosną za każdym razem jak pas przechodzi co 3 miesiące z rąk do rąk, bo ludzie widzą jak ciężko być mistrzynią przez wiele obron (śmiem twierdzić, że  w przypadku kobiet jest trochę trudniejsze ze względu na skomplikowany materiał ludzki). Przecież jestem jedyną osobą na tym forum, która na serio, uważa, że drugiej walki z Rose nie przegrała. Ale też sądzę, że UFC chciało jej się pozbyć po tych dramach wokół jej walki z Szewczenko, chcieli ja przymusić, żeby wzięła walkę z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem, co oznaczałoby  prawdopodobnie przegraną przed czasem i w konsekwencji ostry zjazd jeśli chodzi o prestiż. W konsekwencji ta walka z Szewczenko udowodnila jedynie tyle, że nie przynależą do tej samej kategorii wagowej. Może to jakaś paranoja ale nie zdziwi mnie jak Waterson dostała jakie TUE na jakieś gówna od USADA, bo serio myślę, że UFC jest zdolne do takich rzeczy.

  Po prostu UFC nie myśli o Jędrzejczyk w perspektywie przyszłości, najlepiej jakby przegrała 5 nastepnych walk i wypromowała tym samym inne zawodniczki (popatrz na Karolinę…), tak to widzę i póki naprawdę nie zawalczy o ten pas, nie uwierzę, że jest inaczej, bo nawet ta walka z Torres nie była na żadna odbudowę…

  To co myśli UFC i jakie ma plany do zawodników w dłuższej perspektywie nie ma znaczenia. Każdy sobie sam rzepkę skrobie. Jeśli JJ będzie walczyć i wygrywać jak dawniej to prędzej czy później dostanie walkę o pas. Zależy to tylko od niej.

 21. To co myśli UFC i jakie ma plany do zawodników w dłuższej perspektywie nie ma znaczenia. Każdy sobie sam rzepkę skrobie. Jeśli JJ będzie walczyć i wygrywać jak dawniej to prędzej czy później dostanie walkę o pas. Zależy to tylko od niej.

  Nie to nie jest tak do końca. Są zawodnicy i zawodniczki, którzy dostają walki o pas z dupy, innym zawodnikom/zawodniczkom robi się pod górkę. Serio myślisz, że miałaby szansę na zwycięstwo z Szewczenko po 2 tygodniowym obozie, chyba na ostry wpierdol. UFC robi takie rzeczy nonstop i nie dotyczy to tylko Asi. Nie chodzi o wygrane czy przegrane, tylko przymuszanie do brania walk na krótkim obozie, bez odpowiedniego przygotowania itd. Chyba nie trudno odczytać intencje, kiedy torpedują kogoś takimi propzycjami. Oczywiście nie mają na wszystko wpływu, i jak skończysz przeciwnika czy przeciwniczkę…ale jest sporo takich rzeczy, ostatnio nawet zmieniają zawodnikom piosenki na wyjście (Namajunas). Wystarczy popatrzeć na przypadek Kajana Johnsona czy ostatnio Cyborg, UFC potrafi tak sprać ludziom mózgi, że uwierzą, iż jakaś  soccer mom Spencer to klasa światowa i dała trudną walkę Cyborg (kiedy wiadomo, ze ta wracała po nokaucie i będzie ostrożna).

 22. Serio myślisz, że miałaby szansę na zwycięstwo z Szewczenko po 2 tygodniowym obozie

  Ale pistoletu nikt jej do głowy nie przystawiał przecież. To jej decyzja.

  Nie chodzi o wygrane czy przegrane, tylko przymuszanie do brania walk na krótkim obozie, bez odpowiedniego przygotowania itd.

  Jeszcze raz – to że masz pod górę, nie znaczy że możesz przenieść odpowiedzialność. Spójrz na Masvidala. Walczy 15 lat. Był konsekwentny i teraz zaczyna robić własne show.

  W konsekwencji ta walka z Szewczenko udowodnila jedynie tyle, że nie przynależą do tej samej kategorii wagowej.

  Nie. W konsekwencji potwierdził się scenariusz z wcześniejszych trzech pojedynków, które stoczyły w formule Muay Thai – Val jest po prostu lepszą zawodniczką.

  ostatnio nawet zmieniają zawodnikom piosenki na wyjście (Namajunas)

  Nom… Okropne.

  :eddieconspiracy:

  UFC potrafi tak sprać ludziom mózgi, że uwierzą, iż jakaś soccer mom Spencer to klasa światowa i dała trudną walkę Cyborg (kiedy wiadomo, ze ta wracała po nokaucie i będzie ostrożna).

  Spencer należy do czołówki światowej MMA. I dała jedną z trudniejszych walk Cyborgowej.

 23. Oby Asia nie przesadziła z ciosami w powietrze, które ostatnio bardzo lubi 😕 na tle waterson powinna wyglądać co najmniej dobrze nawet po minimalnym spadku formy. Jeśli będzie miała problemy to znaczy, że jest już wyraźny regres

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.