Jack Hermansson: Co muszę zrobić, żeby dostać pas? Kogo jeszcze muszę pokonać?

Zapewne niewiele osób wierzyło w wygraną Jacka Hermanssona (20-4-0) w starciu z Ronaldo „Jacare” Souzą (26-7-0, 1N/C), jednak Szwed pokonał Brazylijczyka na dystansie 5 rund. Jack udzielił wywiadu po gali dla reporterów MMAJunkie, w którym obszernie odniósł się do samej walki oraz  kolejnych potencjalnych pojedynków w wadze średniej UFC.

Myślę, że wiele osób mnie nie doceniało. Twierdzili, że wskoczyłem do tej walki. Racja dałem sobie szansę i sprawdziłem, czy mogę wygrać.

W zasadzie to bardzo wierzyłem w swoje umiejętności, wiedziałem, że jestem od niego lepszy i to udowodniłem.

Jacare po walce przyznał, że duszenie w pierwszej rundzie było bardzo ciasne i ledwo uciekł z próby poddania. Wydaje się więc, że wejście w parter z Brazylijczykiem wcale nie było szalonym pomysłem ze strony Hermanssona.

Chcieliśmy mieć zróżnicowaną strategię. Szczerze przyznam, że na przestrzeni rund byłem nieźle zmęczony i wolałem przebywać w parterze. W pierwszej odsłonie byłem naprawdę blisko skończenia Jacare, ale pokazał swoją klasę graplerską i uciekł z próby poddania. Tą próbą skończyłbym 9 na 10 zawodników, ale to jest właśnie on.

„The Joker” przyznaje także, że 5 rund było dla niego nie lada wyzwaniem i ciężko było wytrzymać.

5 rund to coś okropnego. Byłem nieźle zmęczony. Moi trenerzy mówili mi, żebym zachował dystans, ale ja chciałem go sprowadzić. Wolałem być na górze niż więcej poruszać się po oktagonie. Chciałem uciec od zmęczenia, więc wyprowadziłem serię ciosów i szukałem obalenia.

W przypadku wygranej Hermanssona nie jest jasne czy dostanie walkę o pas. Gdyby w sobotę wygrał Jacare to byłby on kolejnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Tak czy inaczej, Szwed nie chce czekać na informacje i bierze ster w swoje ręce, domagając się walki o złoto 170 funtów.

Powinni zacząć o mnie mówić. Kiedy Jack dostanie szansę? Co muszę jeszcze zrobić? O to właśnie zamierzam zapytać UFC. Którego gościa mam pokonać? Dajcie mi go, a ja go pokonam i zgarnę pas.

Powinienem zostać wynagrodzony za to, że wziąłem walkę w tak krótkim czasie i uratowałem rozpiskę. Chcę najlepszych gości w dywizji, kiedy dojdę do mistrzostwa to chcę, aby ludzie mówili, że na to zasłużyłem.

2 KOMENTARZE

  1. To jest kurwa niebywałe jak tym zawodnikom odpierdala jak sami są no namami , pokonają kogoś z czołówki i już krzyczą o pas. Dajcie mu jakiegoś Gasteluma czy Weidmanna albo faktycznie tego Coste i się skończy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.