Featured image for 'UFC FIGHT NIGHT'

Jak podaje portal Sherdog.com, UFC zwolniło w ostatnim czasie siedmiu zawodników, a konkretnie: Efraina Escudero, Clinta Hestera, Willie’ego Gatesa, Dominica Watersa, Roberta Whiteforda, Yana Cabrala oraz Filipa Pejica.

Pejic dołączył do grona zawodników po jednej tylko porażce, którzy zostali zwolnieni z UFC. Chorwat w debiucie został poddany przez Damiana Stasiaka i nie miał okazji tak naprawdę pokazać na co go stać. Włodarze UFC nie dali mu jednak drugiej szansy i od razu podziękowali za współpracę.

Escudero w kwietniu przegrał bój z Kevinem Lee. Wcześniej również decyzja poszła na konto przeciwnika. Amerykanin meksykańskiego pochodzenia, najbardziej znany jest z tego, że jest zwycięzcą ósmej edycji TUF-a. To była już jego trzecia przygoda z UFC, wcześniej dwukrotnie był już zwalniany po serii porażek.

Również ciekawym zwolnieniem jest Robert Whiteford. Szkot dobrze rokował, a ostatni bój przegrał tylko niejednogłośną decyzją. UFC i w jego przypadku nie było łaskawe i od razu rozwiązało z nim kontakt. Jak sam Robert przyznawał w wywiadach, ten ruch ze strony UFC, złamał mu serce. Whiteford wierzy jednak, że szybko wróci na szlak zwycięstw i za niedługo fani znowu będą mogli go ujrzeć w największej na świecie organizacji MMA.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

11 KOMENTARZE

  1. Cloud

    UFC zwolniło w ostatnim czasie siedmiu zawodników, a konkretnie: Efraina Escudero, Clinta Hestera, Willie'ego Gatesa, Dominica Watersa, Roberta Whiteforda, Yana Cabrala oraz Filipa Pejica.

    Uffff, nie ma naszych. 😉

  2. pablos_83

    Jak ktoś mówi że chce wrócić do UFC to nie idzie do KSW, gdzie jak wygrywasz masz dożywotni kontrakt

    :wall:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.