erick-silva

(Fot. Gleidson Venga / Sherdog.com)

Erick Silva jest bardzo ciekawym zjawiskiem W UFC. Od swojego debiutu w największej organizacji MMA świata w sierpniu 2011 roku przeplata zwycięstwa z porażkami. Zasada jest prosta – po szybkim i imponującym skończeniu przyzwoitego rywala w pierwszej rundzie walki, w kolejnym pojedynku dostaje bardziej solidnego oponenta i wtedy przegrywa. W UFC ma aktualnie 5 zwycięstw i 4 porażki. Zgodnie z zasadami matematycznego rachunku prawdopodobieństwa, kolejny bój skończy się dla niego porażką. Na szczęście dla fanów, tzw. „mmatematyka” nie zawsze potwierdza się w rzeczywistości. Urodzony w Brazylii „Indio” (MMA 17-5) zrobi wszystko, by po kolejnej walce móc się pochwalić dwoma zwycięstwami z rzędu. W rozmowie z Combate podaje nazwiska rywali, z którymi chciałby zmierzyć się w przyszłości:

Życzyłbym sobie walki z Rickiem Storym. On jest bardzo dobrym sportowcem. Fani lubią jego styl i myślę, że pojedynek z nim byłby interesujący dla publiczności. Chciałbym również rewanżu z Dong Hyun Kimem. To byłoby bardzo ważne dla mnie, bo on wygrał przez nokaut i ciężko zniosłem tę porażkę, dlatego chciałbym się zmierzyć z nim ponownie. Gdybym go pokonał, to dążyłbym otem do kolejnej walki z Mattem Brownem, żeby wejść na wyższy poziom rywalizacji. Myślimy o tym wszystkim. Skupiam się teraz w stu procentach na swojej przyszłości.

Ewentualne zwycięstwo nad Rickiem Storym bez wątpienia wywindowałoby 30-letniego Brazylijczyka w rankingach. Doświadczony w UFC „The Horror” aktualnie ma dwa zwycięstwa z rzędu w swoim bilansie walk. W ostatnim pojedynku wygrał niejednogłośną decyzją sędziowską z solidnym Gunnarem Nelsonem.

13 KOMENTARZE

 1. Efektownie powracający po porażce Silva przygotowujący się od stycznia u Jacksona vs podbudowany Story zwycięstwem nad groźnym Nelsonem ? Jestem za, walka godna co-me, bądź nawet main eventu jednej z gal Fight Night w Brazylii

  War Erick!

 2. Jezeli Rick nie da sie na nic zlapac przez pierwsze dwie rundy to stlamsi spompowanego Ericka w kolejnych.

 3. Bolt

  Ciekawe w której rundzie da się Eryk skończyć.

  CO ERICKA KRYTYKUJESZ!!!

  dobra walka, fajnie stylowo sie to pouklada pewnie, Story bedzie spamowal obaleniami i chuj. warrr Silva! 😀

 4. Ja tam zawsze jakoś trzymam strone Ericka, ma zajebisty tatuaż i puknął Camis oliveira
  #lol

 5. Pytanie kto jej nie puknał, bo kolejnym o którym wiadomo to Rockhold.

 6. Myśle, ze jeśli dojdzie do walki Ericka ze Storym, to tradycja zostanie podtrzymana i Silva zaliczy kolejną porażkę na koncie.

 7. Dla mnie Story byłby faworytem. Ale jak pisałem gdzieś wcześniej, lubię walki Eryczka – wygrywa czy przegrywa, zawsze jest ciekawie. 🙂

 8. baju

  CO ERICKA KRYTYKUJESZ!!!

  Zawsze mnie hype na tego gościa jakoś drażnił oraz brak mózgu, tudzież brak kondycji na taki dziki styl walki. Typ ma 30 lat, a ciągle walczy na zasadzie "PACZ KURDE CZEGO SIĘ NAUCZYŁEM" i to odpala w losowych momentach, co przy wyższej półce niż mizeria nie przechodzi.

 9. Bolt

  Zawsze mnie hype na tego gościa jakoś drażnił oraz brak mózgu, tudzież brak kondycji na taki dziki styl walki. Typ ma 30 lat, a ciągle walczy na zasadzie "PACZ KURDE CZEGO SIĘ NAUCZYŁEM" i to odpala w losowych momentach, co przy wyższej półce niż mizeria nie przechodzi.

  uroda dzieciaka zobowiazuje. 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.