W niedawnej rozmowie z MMAFightingGeorges St. Pierre przedstawił swoje spojrzenie na dodatkowe wspomaganie wśród zawodników (pisaliśmy o tym TUTAJ):

Doping sprawia ogromną różnicę. Ludzie nie mają nawet pojęcia, jak dużą, a ja wiem ponieważ trenowałem z ludźmi, którzy brali. Trenowałem z wieloma takimi zawodnikami i miałem okazję zobaczyć różnicę. Gdy siłowałem się z nimi np. w grapplingu, to byli zupełnie inni ludzie. To tak jakbyś trenował z dwoma zupełnie innymi osobami. To prawdziwe szaleństwo. Dzięki wspomaganiu stajesz się bardziej kreatywny, bardziej wygłodniały. To zmienia również twoją fizyczność

Te słowa zabolały Jona Jonesa, chociaż GSP w powyższej wypowiedzi nie mówił o nim wprost. Na swoim profilu na Instagramie opublikował wspólne zdjęcie z St-Pierre’em i dodał poniższy komentarz:

Kiedy musisz słuchać głupot od gościa, którego zawsze szanowałeś, to jest do dupy. On twierdzi, że sterydy zmieniają więcej niż fizyczność, czynią cię bardziej kreatywnym i wygłodniałym. Wiesz, jak bzdurnie to brzmi? Widzę, że doszło tutaj do uszkodzenia mózgu.

Twierdzisz, że zakazane substancje wyprowadzają kopnięcie? Daj spokój. To się nazywa trening i rozpoznawanie słabości. Co więcej, powiedziałem mu to w twarz, że tak to skończę i trafiłem. To się nazywa egzekucja.

Zamiast ubiegać się o status najlepszego w historii, lepiej wróć tu i zdominuj rywala w następnej walce. Przez te wszystkie lata bardzo Cię szanowałem. Nie zmieniaj tego. Jesteś ponad tym.

View this post on Instagram

It sucks when you have to hear someone you’ve always shown respect to sit and talk foolishness. But that’s the nature of the game these days. Saying steroids change more than physical performance. “Make you more creative and hungry”. Do you know how crazy that sounds? I guess brain damage is real out here. Saying PED metabolites threw a kick? Come on man. It’s called training and identifying a weakness. So much in fact I told him to his face it was coming and then landed it. That’s called execution. How about rather than campaigning for GOAT status you get in there and dominate your next fight. I’ve had nothing but respect for you over all these years. Don’t change that now. You’re better than this

A post shared by Jon Bones Jones (@jonnybones) on

2 KOMENTARZE

  1. Przecież czarny ma racje,  skill > doping. Zresztą z tego i tak wychodzi, że liczy się tylko skill bo przecież i tak wiadomo, że wszyscy jadą na dobrej bombie.

  2. Wystarczy obczaić niektórych zawodników, co się z nimi stało jak USADA wjechała do UFC. Powinien patus dać sobie spokój z internetem na jakiś czas. Ale nie przeszkadza mu bycie tym złym

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.