Adam Wieczorek, który miał zadebiutować w UFC podczas gali w Gdańsku, będzie musiał poczekać na swoją pierwszą walkę w największej organizacji na świecie. Jego starcie z Anthonym Hamiltonem zostało przełożone ze względów bezpieczeństwa, ponieważ organizatorzy obawiali się przyjazdu kibiców piłkarskich i zamieszek na trybunach. Jak mówi Adam w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim:

Jestem z Chorzowa, w wywiadach nie ukrywałem, że kibicuję Ruchowi, chodzę na mecze. Ale jako profesjonalny zawodnik UFC walczę przecież tylko dla siebie i dla Polski. Inne sprawy nie mają znaczenia. Tak mi się przynajmniej wydawało.

O odwołaniu walki Wieczorek dowiedział się w nocy, tuż przed galą.

0 pierwszej w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy przekazano mi, że pojedynku nie będzie, bo to mogłoby zagrozić całej imprezie. Dowiedziałem się, że organizatorzy konsultowali się
między innymi ze śląską policją, obawiając się przyjazdu kibiców Ruchu i zamieszek na trybunach. W dodatku tego samego dnia swój mecz miała rozgrywać Lechia i gdańska policja też chyba nie była w stanie zabezpieczyć obu tych wydarzeń. Stanęło więc na tym, że nie będę walczył.

Jak mówi sam zawodnik, za nieodbytą walkę w Gdańsku otrzymał odszkodowanie od UFC.

Ludzie z UFC zachowali się bardzo w porządku. Dostałem odszkodowanie, przecież w tym wszystkim nie było mojej winy, ja byłem dobrze przygotowany, gotowy do występu.

Natomiast ostatecznie Adam się cieszy z samego przeniesienia walki do Sydney.

Super wyjazd, ekstra sprawa. Chyba powinienem tym kibicom Lechii podziękować, bo sprawili mi prezent (śmiech)

46 KOMENTARZE

 1. Super wyjazd, ekstra sprawa.

  no pewnie, ze super. Podejrzewam, ze moglby nie miec, nigdy okazji zeby zobaczyc Australie, tez bym sie cieszyl.

 2. Czyli jednak psiarnia jak zawsze wszystko zjebala::really:: teraz wystarczy ze na kazdym wazeniu ktos cos pokrzyczy i chuj walki beda sciagac…

 3. Czyli jednak psiarnia jak zawsze wszystko zjebala::really:: teraz wystarczy ze na kazdym wazeniu ktos cos pokrzyczy i chuj walki beda sciagac…

  na moje to tu bardziej chodzilo o ten mecz lechi z Lechem, podwyzszonego ryzyka. Musieliby obstawiac dwie miejscowki wiec jakby ktos tam pokrzyczal na tym wazeniu a meczu by nie bylo to by przyjechali po prostu na te impreze.

 4. Czyli jednak psiarnia jak zawsze wszystko zjebala::really:: teraz wystarczy ze na kazdym wazeniu ktos cos pokrzyczy i chuj walki beda sciagac…

  Najwidoczniej po czystkach w Policji zrobionych przez PIS, policja nie jest zdolna do zabezpieczenia w tym samym czasie dwóch imprez. 😉

 5. Dla niego wyszło za plus, zarobić podwójnie i pojechać do Australii, żeby jeszcze tak mu szczęście w walce dopisało.

 6. Najwidoczniej po czystkach w Policji zrobionych przez PIS, policja nie jest zdolna do zabezpieczenia w tym samym czasie dwóch imprez. 😉

  :damjan:

 7. Ile?

  Wystarczy na cztery  bilety na samolot dla delegacji, albo 11 biletów na kuter, tylko że chłopaki nie zdążą już na galę 🙁

 8. :damjan:

  Później znowu będzie gadka że ktoś inny rozkręcił inbę w temacie. Ktoś tu chyba jest zbyt nerwowy

  Ogólnie to chyba Wieczorek dobrze na tym wyszedł, dostał wypłatę w $ mimo iż jeszcze nawet nie zawalczył dla UFC. Walkę w Australii będzie mógł potraktować jak by to była kolejna w UFC, a nie pierwsza (przynajmniej budżetowo).

 9. :matt:

  Znowu zaczynasz robić bajzel? Już ci się zaczęło nudzić? Idz ucałuj swojego ziomka i poopowiadajcie sobie historyjki pod klubem.

  Nie chce mi się ci tłumaczyć że białe jest białe a czarne jest czarne. Zapewne wiesz lepiej i nikt cie nie przekona. O sarkazmie i ironii nawet nie będę ci pisał bo mi się nie che z tobą gadać.

  Nie pisz do mnie bo nie mamy o czym gadać. Zachowaj swoje głębokie przemyślenia dla swojego ziomeczka.

  Szkoda zwyczajnie mi czasu na ciebie.

  Możesz dodać mnie go ignora jak twój ziomek, wszystkim będzie milej.

  Cześć nara.

  :kis:

 10. Później znowu będzie gadka że ktoś inny rozkręcił inbę w temacie. Ktoś tu chyba jest zbyt nerwowy

  Ogólnie to chyba Wieczorek dobrze na tym wyszedł, dostał wypłatę w $ mimo iż jeszcze nawet nie zawalczył dla UFC. Walkę w Australii będzie mógł potraktować jak by to była kolejna w UFC, a nie pierwsza (przynajmniej budżetowo).

  Ja tam do niego nic nie pisałem, wiec kto zaczyna widać.

 11. Znowu zaczynasz robić bajzel? Już ci się zaczęło nudzić? Idz ucałuj swojego ziomka i poopowiadajcie sobie historyjki pod klubem.

  Nie chce mi się ci tłumaczyć że białe jest białe a czarne jest czarne. Zapewne wiesz lepiej i nikt cie nie przekona. O sarkazmie i ironii nawet nie będę ci pisał bo mi się nie che z tobą gadać.

  Nie pisz do mnie bo nie mamy o czym gadać. Zachowaj swoje głębokie przemyślenia dla swojego ziomeczka.

  Szkoda zwyczajnie mi czasu na ciebie.

  Możesz dodać mnie go ignora jak twój ziomek, wszystkim będzie milej.

  Cześć nara.

  :kis:

  Nie wiem czy zauważyłeś ale to są pierwsze słowa jakie do Ciebie piszę. To się nazywa schizofrenia.

  :wow:

 12. Nie wiem czy zauważyłeś ale to są pierwsze słowa jakie do Ciebie piszę. To się nazywa schizofrenia.

  :wow:

  Skleroza nie boli.

  Od czasu ostatniej inby jakoś cie nie lubię. Tak jakoś rykoszetem od twojego kolegi niechęć przyleciała. Nic osobistego.

  Najlepiej nie pisz do Mnie, a Ja nie będę pisał do Ciebie. I wszyscy będą zadowoleni. Nie będzie syfu i inby. 😉

  Miłego dnia!

  EOT

 13. Skleroza nie boli.

  Od czasu ostatniej inby jakoś cie nie lubię. Tak jakoś rykoszetem od twojego kolegi niechęć przyleciała. Nic osobistego.

  Najlepiej nie pisz do Mnie, a Ja nie będę pisał do Ciebie. I wszyscy będą zadowoleni. Nie będzie syfu i inby. 😉

  Miłego dnia!

  EOT

  A w 1410 pamiętasz jak gadaliśmy na polu bitwy ?

  Aaa i jeszcze jedno to nie mój kolega i przykro mi ze mnie nie lubisz :jon:

 14. Ja tam do niego nic nie pisałem, wiec kto zaczyna widać.

  Piszesz na forum więc każdy z użytkowników może się do niego odnieść. On wstawił emotkę która może oznaczać, że  jest zdziwiony tym co napisałeś/nie jest w temacie, nie jest to na pewno nic obraźliwego dla Ciebie. Natomiast Ty możesz rozwinąć to co przekazałeś żeby wyjaśnić lub w ogóle na to nie odpowiadać. Odpowiedź w tym stylu, który zacytowałem może natomiast prowadzić tylko do rozkręcenia inby. No offence, ale według mnie nerwy lepiej zostawić na ważniejsze rzeczy niż utarczki na forum, a szpile jeśli już, to wbijajmy trochę kulturalniej.

 15. Piszesz na forum więc każdy z użytkowników może się do niego odnieść. On wstawił emotkę która może oznaczać, że  jest zdziwiony tym co napisałeś/nie jest w temacie, nie jest to na pewno nic obraźliwego dla Ciebie. Natomiast Ty możesz rozwinąć to co przekazałeś żeby wyjaśnić lub w ogóle na to nie odpowiadać. Odpowiedź w tym stylu, który zacytowałem może natomiast prowadzić tylko do rozkręcenia inby. No offence, ale według mnie nerwy lepiej zostawić na ważniejsze rzeczy niż utarczki na forum, a szpile jeśli już, to wbijajmy trochę kulturalniej.

  Nadwrażliwy jesteś. 😉 Wiedział co robi. Zresztą już wszystko zostało napisane wyżej. Nie przejawiam do ów jegomościa ostatnio sympatią, wiec riposta taka a nie inna. Gdyby chodziło o inną osobę sytuacja była by o 180 stopni inna, nie chodzi tutaj o sam fakt cytowania postu a osobę która to robi. Jak jeszcze nie czytałeś wcześniejszych postów to przeczytaj.

  PS

  Temat uważam raczej za zakończony 😉

 16. Zrobił wagę, więc pewnie podstawa + ribokowe

  Ribokowe z jakiej paki skoro nawet nie wystąpił, więc jak mógł cokolwiek reklamować? Do tego nie wydaje mi się żeby mu płacili też podstawę skoro walka nie została anulowana tylko przeniesiona na miesiąc później. Dlaczego więc w ciągu miesiąca mieliby mu dwa razy płacić te same pieniądze. I tak by w tak krótkim czasie nie wystąpił. IMO pewnie mu odpalili parę stów i tyle.

 17. Ribokowe z jakiej paki skoro nawet nie wystąpił, więc jak mógł cokolwiek reklamować? Do tego nie wydaje mi się żeby mu płacili też podstawę skoro walka nie została anulowana tylko przeniesiona na miesiąc później. Dlaczego więc w ciągu miesiąca mieliby mu dwa razy płacić te same pieniądze. I tak by w tak krótkim czasie nie wystąpił. IMO pewnie mu odpalili parę stów i tyle.

  Ma sens.

 18. Tyle, że to było chyba ważenie nieoficjalne, na oficjalne w końcu nie wyszedł (?)

  Nie wiem, w robocie byłem. Przyszedłem dopiero na główna, na Janka, a gdzie tam ważenia. Jednak nie zdziwiłbym się, gdy w kontrakcie był zapis, że Ribook też płaci swoją działkę w takich przypadkach.

  Może Adam kiedyś powie coś więcej, nie sądzę że to tajemnica.

 19. A jak jest z tak dalekimi wojażami, jak do Australii? UFC opłaca wszystko – tzn. bilety i tydzień pobytu dla zawodnika i 3 osób z narożnika?

 20. Do tego nie wydaje mi się żeby mu płacili też podstawę skoro walka nie została anulowana tylko przeniesiona na miesiąc później.

  Jest powszechnie stosowaną praktyką, że jeśli zawodnik został zważony, a później walka została anulowana, to otrzymuje podstawę.

 21. Wystarczy zeby miec zwale z kibicow Lechii, ktorzy zafundowali mu wymarzona wycieczke do Australii 😉

  To nie zasluga kibiców tylko cyt. "Psów" 🙂

 22. O odwołaniu walki Wieczorek dowiedział się w nocy, tuż przed galą.

  0 pierwszej w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy przekazano mi, że pojedynku nie będzie….

  No raczej nie z soboty na niedzielę, tylko z piątku na sobotę. No chyba, że :damjan:

 23. Jest powszechnie stosowaną praktyką, że jeśli zawodnik został zważony, a później walka została anulowana, to otrzymuje podstawę.

  W tym sęk, że nie została anulowana tylko przeniesiona na miesiąc później.

 24. Zrobił wagę, więc pewnie podstawa + ribokowe

  To dobrze na tym wyszedł. Zapłacą mu dwa razy za tę samą walkę plus jeszcze czeka go wyjazd do Australii. Chyba nie do końca o to chodziło „kibicom” Lechii.

 25. W tym sęk, że nie została anulowana tylko przeniesiona na miesiąc później.

  Została anulowana na tej gali.

 26. bo reprezentuje swoj kraj na arenie miedzynarodowej?

  Ja myślałem, że on leje innych w ryja dla hajsu i dla siebie przede wszystkim a on to robi dla kraju 😆

 27. Ja myślałem, że on leje innych w ryja dla hajsu i dla siebie przede wszystkim a on to robi dla kraju 😆

  Każdy sportowiec z tych nie niszowych sportów robi to dla hajsu. Ale to się wyklucza czy jak?

 28. Ja myślałem, że on leje innych w ryja dla hajsu i dla siebie przede wszystkim a on to robi dla kraju 😆

  To było w kontekście lokalnego patriotyzmu. To tak jak z meczami reprezentacji, reprezentują kraj, a nie poszczególne drużyny.

 29. na moje to tu bardziej chodzilo o ten mecz lechi z Lechem, podwyzszonego ryzyka. Musieliby obstawiac dwie miejscowki wiec jakby ktos tam pokrzyczal na tym wazeniu a meczu by nie bylo to by przyjechali po prostu na te impreze.

  Kibiców Lecha nie było w Gdańsku bo mieli zakaz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.