Prezydent USA, Donald Trump planuje pojawić się na sobotniej gali UFC 244: Masvidal vs Diaz w Nowym Jorku!

Trump który fanem MMA jest od wielu lat, „wstępnie zaplanował” wizytę na sobotnią galę UFC 244 w Nowym Jorku. Główną atrakcja wydarzenia będzie starcie Nate`a Diaza z Jorge Masvidalem. O sprawie poinformowała korespondentka New York Timesa w Białym Domu – Annie Karni.

Kilka miesięcy temu,  synowie prezydenta – Donald Jr i Eric Trump, uczestniczyli w gali UFC na zaproszenie Colby Covingtona który mierzył się z byłym mistrzem Robbie Lawlerem. „Colby” który jest zagorzałym zwolennikiem prezydenta USA, sugerował, że Trump może pojawić się na jego walce z Kamaru Usmanem która odbędzie się na gali UFC 245.

Prezydent Trump od wielu lat utrzymuje bliskie stosunki z prezydentem UFC Daną White. Wspierał jego organizację w jej najtrudniejszych latach, min. udostępniając podczas nagonki politycznej na MMA w 2001 roku kasyno Trump Taj Mahal w Atlantic City do zorganizowania gal UFC 30 i UFC 31.

Dana White w ramach podziękowania, wyraził swoje poparcie dla kampanii prezydenta, wygłaszając przemówienie na Krajowej Konwencji Republikańskiej w 2016 roku. W zeszłym roku na zaproszenie prezydenta USA, White odwiedził razem z Colby Convingonem Biały Dom.

UFC na ten moment nie potwierdziło tych rewelacji.

Zobacz również:

Make MMA Great Again, czyli jak Donald Trump pomógł zbudować potęgę UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.