To był fantastyczny wieczór dla byłego tymczasowego mistrza dywizji wagi półśredniej, Colby`ego Covingtona!

Amerykanin w świetnym stylu pokonał byłego mistrza UFC Robbiego Lawlera w walce wieczoru gali UFC on ESPN 5 w Newark.  Convington kompletnie zdominował byłego mistrza dywizji i zwyciężył jednogłośną decyzję sędziowską. Tym zwycięstwem zagwarantował sobie prawo do walki o pas mistrza z Kamaru Usmanem.

Fantastyczna wygrana zwróciła uwagę prezydenta USA Donalda Trumpa który przed walką zamieszczał na Twitterze słowa wsparcia dla Covingtona. Po wygranym starciu, prezydent USA zadzwonił do obecnego na hali UFC syna a ten przekazał telefon szczęśliwemu Covingtonowi:

„Donald Trump na swoim Twitterze zamieścił słowa wsparcia dla mnie przed walką, a potem po walce zadzwonił do mnie”, powiedział Covington. „Powiedział, że docenia wszystko, co zrobiłem i chcę żebym wrócił do Białego Domu i ponownie uścisnął mu dłoń i spotkał się z nim w Gabinecie Owalnym.”

Covington był pierwszym zawodnikiem w historii MMA który odwiedził Gabinet Owalny prezydenta USA po zdobyciu tymczasowego tytułu mistrza w 2018 roku.

Obecni na gali UFC w Newark synowie prezydenta USA:

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.