Dominick Reyes, który we wrześniu zmierzy się w starciu mistrzowskim z Janem Błachowiczem, przyznaje, że od dawna chciał zawalczyć z Polakiem. W rozmowie dla serwisu ESPN dodał też, że ma dużo szacunku do umiejętności Błachowicza.

Jan to bestia. Od lat jestem pod wrażeniem tego co robi. Chciałem walczyć z Janem od czasu pokonania Cannoniera ponieważ szanuję jego grę. On jest bardzo technicznym uderzaczem i ma więcej siły niż Jon.

Reyes, który miał okazję walczyć z byłym już mistrzem wagi półciężkiej, Jonem Jonesem, stwierdził też, że Polak stanowi dla niego większe wyzwanie w boju.

Szczerze mówiąc, uważam że walka z Janem jest dla mnie na 100 procent bardziej niebezpieczna niż starcie z Jonem. Jan potrafi walczyć z kontry i zadawać potężne ciosy, no i jest czarnym pasem BJJ. Jest technicznym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie. Jon nie potrafi walczyć z kontry, nie ma tyle siły i nie jest tak techniczny. Jest zwyczajnie podstępny.

Reyes w swoim ostatnim boju w UFC mierzył się właśnie z Jonem Jonesem. Po bardzo wyrównanej batalii sędziowie orzekli, że to Jones jest zwycięzcą pojedynku, lecz werdykt wzbudził wiele kontrowersji. Dużo specjalistów oraz obserwatorów twierdziło, że to Reyes powinien zostać zwycięzcą tej walki.

Walka pomiędzy Janem Błachowiczem i Dominickiem Reyesem odbędzie się 26 września podczas gali UFC 253.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.