Dominick Cruz jest gotów na wejście do walki o pas, jeśli przed galą UFC 217 wypadłby z pojedynku mistrzowskiego Cody Garbrandt albo TJ Dillashaw. W podcaście UFC Unfiltered, Cruz powiedział, że jest gotów na takie rozwiązanie ponieważ cały czas jest w treningu.

Ja zawsze jestem w treningu. Trenuję cały czas. Walka o pas jest dla mnie bardzo ważna. Zasłużyłem na nią. Jeszcze nikt nie dzierżył w tej dywizji pasa tak długo jak ja. Pomogłem zbudować tę kategorię wagową. Cody dostał ode mnie szansę walki o pas, a mogłem wówczas ponownie walczyć z Dillashawem. Robiłem to wszystko po to, aby zbudować tę dywizję. Wciągnąłem na szczyt kolejnego zawodnika i walczyłem z nim o pas, ponieważ chciałem, żeby ta dywizja dalej się rozwijała.

Mimo chęci do wejścia na tzw. zastępstwo, Cruz nie wierzy, że może dojść do takiej sytuacji.

Jeśli któryś z nich złapie kontuzję, na 100% chciałbym wejść do walki o pas. Wydaje mi się jednak, że żaden z nich nie odpuści tego starcia.

 

13 KOMENTARZE

 1. Wziął walke z Garbrandtem bo obawiał sie TJa a teraz pieprzy jakieś kocopały

  Czego się obawiał jak wygrał z nim po 2 letniej przerwie?

 2. Czego się obawiał jak wygrał z nim po 2 letniej przerwie?

  Walka była wyrównania i mogła iść w dwie strony. Wziął walkę z Garbrantem bo myślał że to będzie łatwizna, no ale trafiła kosa na kamień

 3. Jeszcze nikt nie dzierżył w tej dywizji pasa tak długo jak ja.

  Bo nikt nie był tak długo kontuzjowany. :jjsmile: Tak na prawdę Barao ma 3 obrony, bo on powinien go stracić w momencie kiedy Renan miał bronić tymczasowego.

 4. Jezu teraz doczytałem ale on pierdoli. Z jego słów przecież wynika że chciał walczyć z Garbrandtem i przegrać żeby wzbogacić dywizje. Koleś normalnie z innej planety (i nie chodzi mi tu o umiejętności).

  A co do walki to oczywiście team Snake,  ale przede wszystkim trzymam kciuki za to żeby nikt nie wypadł, bo ta walka musi się odbyć prędzej czy później.

 5. Może niech pierw coś wygra?

  Poza tym jego "długie panowanie" było spowodowane przez kontuzje. Obron miał tyle ile Dillashaw zanim mu zabrali pas.

  Jedyne co szanuje to jak pokonał Dillashawa po długiej przerwie.

 6. Przegral walke zdecydowanie z Codym niech sie teraz odkuje z kims mocnym… Snake pokonal nie byle kogo zanim dostal kolejna walke o pas…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.