C.B. Dollaway (red) def. Goran Reljic (blue) by Decision at UFC 110

UFC wyjątkowo odstąpiło od przydzielenia nagrody za „Walkę Wieczoru”. Zamiast tego, do dwóch zwyczajowych bonusów za „Występ Wieczoru” dołożono kolejne dwa.

Pierwszym nagrodzonym jest zwycięzca walki wieczoru, Gegard Mousasi, który w fenomenalnym stylu zdominował Marka Munoza. Po początkowych problemach związanych z dobrą pracą zapaśniczą Munoza, Mousasi przejął inicjatywę i ku zaskoczeniu widzów, pokonał swojego przeciwnika w parterze przez duszenie zza pleców. To drugi bonus Mousasiego w jego trzecim występie w UFC.

Kolejna nagroda powędrowała do C.B. Dollawaya, który wygrał decyzją z Francisem Carmontem. W tej walce kluczowe okazały się zapasy Amerykanina. W każdej z rund zdobywał obalenia i kontrolował Carmonta z góry. Francuz szybko opadł z sił i nie umiał wstać spod silnego Dollawaya.

Trzeci bonus zgarnął Niklas Backstrom, który debiutował w ośmiokątnej klatce. Niespodziewanie udusił w pierwszej rundzie faworyzowanego Fina Toma Niiniimakiego. Występ  Szweda jest godny podziwu chociażby ze względu na to, że walkę przyjął w zastępstwie Thiaga Tavaresa  na około dwa tygodnie przed gala.

Z dodatkowego wynagrodzenia cieszy się również Magnus Cedenblad, który sięgnął po drugą wygraną z rzędu, odklepując gilotyną naszego Krzysztofa Jotkę na sekundę przed gongiem kończącym drugą rundę.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.