Mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier podał 3 powody dla których nie zawalczy ponownie z „uprzywilejowanym” byłym mistrzem dywizji Stipe Miocicem.

Stipe Miocic posiada rekord największej ilości obron mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej w historii organizacji UFC. „Baddest Man On The Planet” bronił tytułu trzy razy z rzędu, zanim został znokautowany przez Cormiera podczas gali UFC 226 w lipcu 2018 roku.

Od czasu porażki, Miocic regularnie nawołuje do rewanżowej walki podczas gdy Cormier otwarcie mówił, że Stipe zasługuje na rewanż, ale priorytetem dla niego będzie lukratywne starcie z Brockiem Lesnarem.

Zmienił jednak zdanie gdy został poproszony przez UFC o uratowanie mającej problemy z kontuzjami rozpiski gali UFC 230. Zgodził się wtedy bronić mistrzowskiego pasa w w walce z mniej wymagającym przeciwnikiem Derrickiem Lewisem. W walce tej, z powodu kontuzji nie był w szczytowej formie, ale skuszony 4 milionami dolarów zgodził się na wejście do klatki i 3 listopada 2018 podczas gali UFC 230 poddał Derricka Lewisa w drugiej rundzie broniąc po raz pierwszy pasa wagi ciężkiej.

To wyraźnie poirytowało Miocica który nie walczył od lipca 2018 roku ale zgłaszał chęć rewanżowej walki z Cormierem właśnie na UFC 230. Stipe posunął się nawet do przygotowania krótkiego filmu w którym apeluje o kolejną walkę z Cormierem. Mówi w nim, że był lepszym fighterem na UFC 226, a także twierdzi, że „DC” jest mu po prostu winien drugą walkę.

Odpowiedź Daniela Cormiera była błyskawiczna. W krótkiej ale dosadnej wiadomości na Twitterze, odpowiedział, że nie jest nikomu nic winien. W kolejnych postanowił wytłumaczyć swoim fanom dlaczego nie uważa aby Miocic zasługiwał na rewanż z nim:

Chcecie się  dowiedzieć, dlaczego nie zawalczę ponownie ze Stipe Miociciem?

Powód 1: Uważa, że to mu się należy. Czemu ja od czasu naszej pierwszej walki walczyłem w oktagonie a on nie? Przegrał walkę, czy dalej jest mistrzem?

Powód 2: Jestem kontuzjowany

Powód 3: Jak mam to zrobić lepiej? Pokonałem go ostatnio w pierwszej rundzie.

Stipe Miocic który z zawodu jest strażakiem, postanowił odpowiedzieć na wpis Cormiera ponownie przypominając fanom, że zgłaszał chęć walki z DC:

Moja uprzywilejowana dupa oferowała walkę z tobą na gali UFC 230 w listopadzie w Nowym Jorku. Walczyłeś z Lewisem podczas kiedy ja walczyłem z pożarami.

Wygląda więc na to, że do rewanżu pomiędzy Danielem Cormierem a Stipe Miocic nigdy może nie dojść. „DC” miał zakończyć karierę w tym roku w walce z gwiazdą WWE i byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, Brockiem Lesnarem. Ponieważ sytuacja kontraktowa Lesnara jest niejasna a walka wydaje się być dalej niż bliżej, Cormier oraz UFC rozważają trzecie starcie z odwiecznym wrogiem i aktualnym mistrzem wagi półciężkiej, Jonem Jonesem.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.