Rewanżowa walka byłego mistrza dwóch dywizji UFC, Conora McGregora z Dustinem Poirierem odbędzie się wadze lekkiej a nie półśredniej jak chciał tego obóz Irlandczyka.

Waga lekka organizacji UFC po przejściu na emeryturę Khabiba Nurmagomedova czeka na nowego mistrza. Jedną z walk wymienianych w kontekście mistrzowskiego pasa dywizji jest rewanżowe starcie byłego mistrza, Conora McGregora z tymczasowym posiadaczem tego pasa, Dustinem Poirierem.

Prezydent organizacji UFC w jednym z ostatnich wywiadów skrytykował niedawno pomysł obozu Irlandczyka aby ten ciekawy pojedynek odbył się w wadze półśredniej mówiąc, że w takim wypadku, nie będzie miał on znaczenia dla sytuacji w dywizji lekkiej:

Ta walka odbędzie się w kategorii lekkiej. Nie będę organizował walki, której stawką będzie wiele milionów dolarów w „catch-weight”, bo to odbierze jej znaczenie. Ta walka nie ma znaczenia w kategorii półśredniej.

Żaden z nich nie jest w rankingu dywizji do 77 kilogramów, a walka w tym limicie nie będzie miała wpływu na kategorię lekką jeśli ktokolwiek z nich wygra, bo walczyliby w kategorii półśredniej. To naprawdę nie ma żadnego sensu.

Argumenty szefa UFC najwyraźniej przekonały „The Notoriousa” ponieważ ogłosił dzisiaj, że jego kolejny pojedynek odbędzie się w wadze lekkiej:

„Świeże dane prosto z laboratorium McGregor FAST. Zakończono skanowanie składu ciała i dostaliśmy wyniki = nadchodzi waga lekka.”

Conor McGregor zmierzy się z Dustinem Poirierem w styczniu przyszłego roku. Pierwsze spotkanie zawodników odbyło się w wadze piórkowej we wrześniu 2014 roku na gali UFC 178. Irlandczyk bez problemu pokonał wtedy „Diamonda” nokautując go w pierwszej rundzie walki.

Ostatnia walka McGregora w UFC, styczniowa 40-sekundowa demolka na Donaldzie Cerrone miała miejsce w wadze półśredniej po tym, jak obaj zawodnicy zgodzili się pojedynek w którym nie musieli ciąć drastycznie wagi. Irlandczyk próbował powtórzyć ten scenariusz w starciu z Poirierem ale na to nie zgodziło się UFC. Styczniowy pojedynek z „Diamondem” będzie dla Irlandzkiej gwiazdy pierwszym w dywizji lekkiej od prawie dwóch i pół roku.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.