Jan Błachowicz i Jon Jones

Jan Błachowicz (MMA 24-8) już od pewnego czasu zabiega o walkę mistrzowską z Jonem Jonesem (MMA 25-1-1NC). Stara się zainteresować fanów, UFC i mistrza takim starciem pisząc o nim otwarcie w mediach społecznościowych. Na razie jednak cały czas nie wiadomo czy organizacja byłaby zainteresowana zestawieniem takiego pojedynku.

W najnowszej rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla Przeglądu Sportowego, Błachowicz przyznał, że nie ma żadnych informacji w sprawie swojej kolejnej walki.

Wszystko jest możliwe, UFC ma dużo możliwości. Sam chciałbym już coś wiedzieć na sto procent. Na razie jest cisza.

Błachowicz jednak nie traci wiary, bowiem inni zawodnicy, którzy potencjalnie mogliby walczyć teraz z Jonesem mają już zestawione walki lub są wykluczeni przez kontuzje.

Bardzo wierzę w ten pojedynek, ale pytanie, czy tę wiarę podzielają Dana White i sam Jon Jones. Czekają nas kolejne walki, być może ktoś wskoczy przede mnie w kolejce?

Dodatkowo po tym jak Daniel Cormier (MMA 22-2-1NC) przegrał walkę mistrzowską ze Stipe Miocicem (MMA 19-3), jego trzecie starcie z Jonesem również wydaje się być nierealne, co powinno pomóc Błachowiczowi w dotarciu do walki o pas.

Warto też przypomnieć, że Jon Jones w jednym z tweetów przedstawił swoje krótkie spojrzenie na postać Jana Błachowicza i napisał:

On jest dużym, silnym i technicznym zawodnikiem. To mogłoby być interesujące.

Czy będzie na tyle interesujące, że ostatecznie dojdzie do pojedynku Błachowicza z Jonesem? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze zapewne nieco poczekać.

13 KOMENTARZE

 1. Kto wie może się uda…Jeśli Jones chce w miarę szybko zawalczyć, to innych opcji po prostu nie ma. Jones też ostatnio nie wybrzydzał i bronił pasa z takimi Smithem i Santosem, którzy jakimiś wielkimi gwiazdami też nie są.

 2. UFC będzie chciało dla Jona "łatwej" walki na odbudowanie po fatalnym występie z Santosem, więc zestawią go z Janem.

  A potem po raz kolejny się przejadą gdy Cieszyński Książe wyśle Bąsa do spania podobnie jak Rockholda :antonio:

 3. Trochę szkoda, że właściwie w USA to chyba nikt nawet nie myśli o zestawieniu z Jankiem. Wszyscy zgodnie twierdzą, że oprócz Błachowicza wszyscy mają walki, ale zestawiają go z DC, Miocicem, Lesnarem, widziałem gdzieś, że Romero nawet shipowali, o walce z nim mówi też morderca. :danaillegal:

  Cieszyński Książe wyśle Bąsa do spania podobnie jak Rockholda

  To osiągniecie na miarę wszystkich zawodowych sukcesów bokserskich w kraju, jak nie lepiej. Janek powinien dostać emeryturę od państwa, Joanna z resztą też.

 4. Trochę szkoda, że właściwie w USA to chyba nikt nawet nie myśli o zestawieniu z Jankiem. Wszyscy zgodnie twierdzą, że oprócz Błachowicza wszyscy mają walki, ale zestawiają go z DC, Miocicem, Lesnarem, widziałem gdzieś, że Romero nawet shipowali, o walce z nim mówi też morderca. :danaillegal:.

  To niestety prawda, gdzieś czytałem że nawet jakieś śmieszki proponowały walkę z Janem na UFC ESPN ze względu na zerowe zainteresowanie taką konfrontacją…

  Z drugiej strony spójrzmy obiektywnie na sprawę. Jak byśmy postrzegali ten bój gdyby Błachowicz nie był Polakiem? Czy w taki sam sposób upatrywalibyśmy w nim głównego pretendenta gdyby był takim Litwinem czy Czechem? Wydaje mi się, że cohones by tutaj podśmiechujki robiło. Bo niestety starcie Jonesa z Cieszyńskim Księciem ma zerowy potencjał marketingowy

 5. To niestety prawda, gdzieś czytałem że nawet jakieś śmieszki proponowały walkę z Janem na UFC ESPN ze względu na zerowe zainteresowanie taką konfrontacją…

  Z drugiej strony spójrzmy obiektywnie na sprawę. Jak byśmy postrzegali ten bój gdyby Błachowicz nie był Polakiem? Czy w taki sam sposób upatrywalibyśmy w nim głównego pretendenta gdyby był takim Litwinem czy Czechem? Wydaje mi się, że cohones by tutaj podśmiechujki robiło. Bo niestety starcie Jonesa z Cieszyńskim Księciem ma zerowy potencjał marketingowy

  Raczej że tak, Janek nie jest nawet na poziomie Joanny, bo wydaje mi się, że ona dzięki swojej aktywności, cieszy się milion razy większym zainteresowaniem w USA. Takie życie, Błachowicz musiałby pojechać na jakąś gale i pobić się z Jonesem, z Coreyem albo komuś na ubliżać, szkoda.

 6. Jak wygra z Volkanem to mozna mu smialo dac shota, poki co nie zasluguje. No sorry, wygral jedna walke  a wczesniej przegral przez nokaut.

 7. Jak wygra z Volkanem to mozna mu smialo dac shota, poki co nie zasluguje. No sorry, wygral jedna walke  a wczesniej przegral przez nokaut.

  Racja, w sumie jakby był Rockholdem to by zasługiwał.:jjsmile: Scenariusz z Volkanem jest prawdopodobny, w sumie fajnie by było jakby Janek go skasował w Kopenhadze, ale już po ptakach.

 8. Z drugiej strony spójrzmy obiektywnie na sprawę. Jak byśmy postrzegali ten bój gdyby Błachowicz nie był Polakiem? Czy w taki sam sposób upatrywalibyśmy w nim głównego pretendenta gdyby był takim Litwinem czy Czechem? Wydaje mi się, że cohones by tutaj podśmiechujki robiło. Bo niestety starcie Jonesa z Cieszyńskim Księciem ma zerowy potencjał marketingowy

  Niewielu by się tu ekscytowało Jankiem – Czechem:lol: Nie ma co. Ale po prawdzie, jeśli Jones dalej będzie chciał bronić pasa półciężkiej w tym roku, to obiektywnie nie ma lepszego kandydata. Po prostu tak się sytuacja ułożyła, niezależnie od sympatii dla rodaka.

  Jak wygra z Volkanem to mozna mu smialo dac shota, poki co nie zasluguje. No sorry, wygral jedna walke a wczesniej przegral przez nokaut.

  Cały sęk w tym, że zanim Janek ewentualnie pokona Volkana, to w międzyczasie Johnny Walker/ Anderson i zapewne Reyes wpierniczą mu się w kolejkę. Musiałby chyba naprawdę spektakularnie odprawić Volkana i robić mega grę medialną…bo cała wymieniana trójka będzie miała lepszą serię zwycięstw i jest znacznie lepsza do promowania. Problematyczna sytuacja, jeśli nie teraz, to później wszystko się skomplikuje.

 9. UFC będzie chciało dla Jona "łatwej" walki na odbudowanie po fatalnym występie z Santosem, więc zestawią go z Janem.

  przeciez JBJ ze "slabymi" rywalami wyglada co najwyzej srednio. On zaczyna trenowac tylko na wyzwania.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.