W sobotę na serwisie www.valetudo.ru ukazał się ekskluzywny wywiad z Alexeyem Zhernakovem – wiceprezesem klubu RusFighters, rosyjskim menadżerem, promotorem i organizatorem gal MMA. Chłopaki z valetudo.ru jak zwykle zrobili konkretny i bardzo ciekawy materiał. Oчень спасибо! Z wywiadu można dowiedzieć się, dlaczego UFC złożyło pozew przeciwko Kenowi Pavii i jakie widoki na przyszłość stoją przed turniejem Bellatora. W środku tłumaczenie. Dzięki Terek za info o newsie. Życzę miłej lektury!

Valetudo.ru: Tydzień temu ukazała się informacja, że UFC podała do sądu Kena Pavię, szefa największej na świecie agencji zajmującej się „rynkiem” mixed martial arts – MMAagents. Pytanie do Ciebie, jako do oficjalnego przedstawiciela MMAagents na Rosję, czy znasz jakieś szczegóły odnośnie zaistniałej sytuacji? Gdzie znajduje się sedno tego sporu?

Ażeby lepiej odpowiedzieć na to pytanie, powiem w dwóch słowach na czym polega obecnie praca MMAagents. Firma zatrudnia agentów ponad 60 zawodników na całym świecie. W zeszłym roku zawodnicy, których ona reprezentuje, wystąpili na 38 różnych turniejach w 9 krajach. Interesy ok. 15 % fighterów walczących na turniejach Zuffy (UFC i WEC) także reprezentuje MMAagents. Na dzień dzisiejszy nasza agencja jest największa na świecie, dlatego naturalne jest, że posiada wyraźną pozycję, co jest pomocne przy prowadzeniu negocjacji z różnymi organizatorami turniejów, w tym z Zuffą.

Z drugiej strony jest Zuffa – lider świata MMA, organizator największych i najbardziej udanych gal, który ma zwyczaj twardo, wszystkim z którymi współpracuje narzucać swoje warunki. Oczywiście w ich gestii leży osłabienie każdej osoby czy organizacji, która stara się bronić swoich interesów (w naszym przypadku, jeszcze interesów reprezentowanych przez agencję zawodników). Jedną z najpowszechniejszych i najprostszych, używanych ku temu metod jest proces sądowy, przy czym nie ma znaczenia z jakiego powodu. Najważniejsze jest, aby zmusić przeciwną stronę do obrony w sądzie, ponoszenia kosztów finansowych i straty czasu. Osobliwość amerykańskiego prawa polega na tym, że do sądu może podać, w zasadzie każdy każdego, wystarczą chęć i możliwości. Przy czym, nawet w przypadku gdy zarzuty nie zostaną udowodnione, strona zakładająca proces nie ponosi odpowiedzialność za koszty sądowe.

Valetudo.ru: Oznacza to, że obecne stosunki między Zuffą a MMAagents są napięte?

Właśnie, że nie. Po pierwsze, Zuffa nie podała do sądu agencji, tylko jej szefa – Kena Pavię. Po drugie Zuffa zupełnie spokojnie, w dalszym ciągu z nimi współpracuje. To jest również cecha amerykańskiej mentalności. Tak więc, rano Zuffa skierowała sprawę do sądu, a po około dwóch godzinach przysłali Kenowi kontrakt dla jednego z europejskich zawodników, którego akurat on reprezentuje. To wszystko ma jasno określony cel – osłabić mocną pozycję Pavii, aby następnie w którymś momencie zaoferować „rozejm” w zamian za ustępstwa w trakcie podpisywania czy przedłużania umów.

Valetudo.ru: Jak bardzo to wpłynie na pracę agencji dla której pracujesz?

Nie wpłynie to w żaden sposób. Mamy swoich adwokatów z najwyższej półki, którzy zatrudnieni są na etacie. Po prostu przez jakiś czas będą mieć tylko więcej pracy. Na zawodników, w których imieniu działamy nie powinno to mieć wpływu.

Valetudo.ru: O jakich dokładnie dokumentach, przekazywanych przez Kena Pavię Bellatorowi jest mowa w pozwie Zuffy?

Na teraz, ze zrozumiałych względów nie mogę wymienić wykazu tych dokumentów, powiem tylko, że nie są one zastrzeżone czy utajnione, posiadają je setki ludzi pracujących dla Zuffy. A propos – Zuffa bardzo poważnie traktuje informacje, których oni RZECZYWIŚCIE nie chcą rozpowszechniać. Na ich galach nawet agentom czy menadżerom zawodników odmawia się wejścia „za kulisy”, jeżeli nie są wpisani jako sekundanci fighterów. Tak naprawdę tajnych informacji nie daliby rozdawać na prawo i lewo. Powtórzę, oni w tym momencie szukali jedynie pretekstu, a jeżeli nie ma żadnych powodów, to można sobie je wymyślić. Nawiasem mówiąc Zuffa podobnie postąpiła, zakładając sprawę kilku swoim pracownikom, którzy rozpoczęli pracę w IFL. Także w tym przypadku cała sprawa spełzła na niczym, żadne zarzuty nie zostały udowodnione, ale nowych współpracowników IFL kosztowała masę nerwów i straconego czasu. Zgodzę się, że na firmie której kapitał wynosi 1,5 mld dolarów, te 100 tysięcy kosztów procesu sądowego nie zrobi w ogóle wrażenia, co innego z mniejszymi przedsiębiorstwami, które wówczas ponoszą ogromne straty.

Valetudo.ru: Zmieńmy temat, jak wyglądają przygotowania Alexandra Shlemenko do walki o tytuł mistrza organizacji Bellator?

Zasadniczo przygotowania jeszcze się nie rozpoczęły, Alexander trenuje normalnie. Właściwy reżim treningowy rozpocznie w drugiej połowie sierpnia. A czwartego października, jeżeli to nie ulegnie zmianie znów odwiedzimy Huntington Beach w Kalifornii. Wszystko po to, aby zaaklimatyzować się i zorganizować sparingi – będzie to końcowa część przygotowań. Już cały plan treningów jest zatwierdzony, doszliśmy do porozumienia z trenerami, sparingpartnerami i gymami w których Saszka będzie ćwiczył.

Valetudo.ru: W jednym z wywiadów Vadim Finkelstein powiedział następujące słowa:

„Jeszcze wszyscy musimy w końcu zrozumieć, że na Ameryce świat się nie kończy. Dlaczego u nas przyjmuje się wszystko co amerykańskie jako zawsze korzystne, wspaniałe i nadzwyczajnie lepsze, czemu właśnie u nas? Oto Shlemenko wygrał turniej Bellatora i wszyscy zaczęli mówić, że Shlemenko jest gwiazdą, itp. Nie, Shlemenko to zuch, pokazał dobrą walkę, ale czym w ogóle jest ten Bellator? Uwierzcie mi, to jest konkurencja na takim samym poziomie jak każda inna. Po prostu u naszych pasjonatów MMA wszystko co brzmi po amerykańsku jest sto razy lepsze niż własne. Tymczasem u nas, każdy wygrywający chłopak nie jest gorszy od Shlemenki, każdy chłopak.”

Jak skomentujesz jego wypowiedź?

Słowa o tym, że każdy wygrywający w M-1 nie jest gorszy od Shlemenki, po prostu pozostawię bez komentarza. Jeżeli chodzi o zwycięstwo Saszy w Grand Prix Bellatora. Myślę, że na dzień dzisiejszy i jest to bezapelacyjnie oczywiste, rynek MMA w USA jest największy na świecie. Na tym runku liczą się trzy duże firmy – UFC, Strikeforce i Bellator (marki WEC nie będę oddzielał od UFC). Przy czym różnica między tą trójcą, a pozostałymi turniejami jest kolosalna. Bezwarunkowo liderem MMA jest federacja UFC. Co się tyczy drugiego miejsca, to póki co większość ekspertów oddawała je na rzecz Strikeforce, chociaż już pojawiają się osoby, które stawiają na drugim miejscu Bellatora. Jeśli pokusimy się przeanalizować poszczególne składniki tych dwóch federacji, to moim zdaniem sytuacja wygląda następująco:

Ze względu na ilość znanych fighterów, Strikeforce oczywiście wyprzedza Bellatora. Z resztą w pełni to się wiąże z modelem tworzonym przez Bellatora – mianowicie oni nie koncentrują się na już znanych w USA zawodnikach, a podpisują kontrakty z perspektywicznymi talentami. Potem dopiero robią z nich gwiazdy swojej organizacji, poniekąd dzięki doskonałej ofercie telewizyjnej. Tu docieramy do drugiego punktu – zakresu odbiorców.

Przykładowo jeśliby nawet połączyć razem odbiorców Strikeforce i WEC to nawet razem oni nie wykręcają połowy oglądalności Bellatora, a liczba jego odbiorców waha się w granicach 300 mln tygodniowo (dzięki transmisją w FSN, TeleMundo, Mundo2, NBC).

Biorąc pod uwagę ilość prestiżowych turniejów w 2010 roku, Strikeforce zorganizuje około 12-15 gal, UFC – 22 gale, a Bellator – 24. W 2011 roku Bellator planuje aż 36 turniejów, po raz kolejny dostępnych szerokiej liczbie odbiorców w TV. Inne turnieje odbywające się w USA nie zawierają umów z krajowymi stacjami telewizyjnymi. Niektóre z nich transmitowane są za pośrednictwem HDNet, ale zakres tego kanału nie przekracza 15 mln domów, co na amerykańskie standardy nie jest dużą liczbą.

Co do federacji spoza USA na uwagę zasługuje jedynie japońskie DREAM, które posiada niezwykłe tradycje, a na organizowanych przez nich galach występują znani zawodnicy. Jednakże na teraz japońskie organizacje, w tym także DREAM, znajdują się na niełatwej pozycji, co ma też odbicie w honorariach płaconych zawodnikom.

Dlatego też zwycięstwo zawodnika PSK RusFighters – Alexandra Shlemenko w Grand Prix Bellatora uważam za bardzo ważne. Tak więc teraz skupiamy się na przygotowaniach Saszy do walki o tytuł oraz na organizacji walk kolejnych rosyjskich fighterów w USA, gdzie oni mogliby reprezentować swój kraj i jednocześnie zarabiać godne pieniądze.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

99 KOMENTARZE

 1. Świetny i wielce ciekawy wywiad. Nie jestem specem i sporo mi wypowiedzi Alexa wyjaśniły.

  Dzięki za przetłumaczenie i powieszenie tego na Waszym serwisie!

 2. Co do Pavii, to było jasne od początku dla tych co znają mechanizm działania Zuffa.
  Bardzo dobry wywiad, ale szkoda, że nie przyciśnięto Aleksieja w kwestii substytucji finansowej i stabilności Bellatora, bo z tego co ostatnio się dowiaduję, to panowie są na o wiele większym minusie niż zakładano.

  No i ta gadka o tv – FSN to kabel o zasięgu do 150 mln, ESPN Deportes jeszcze mniejszym, a skróty na NBC są w późnonocnych porach w środku tygodnia (czyt. jedna z najgorszych pór emisji w tygodniu), a o transmisji dla Latynosów z Meksyku – c’mon…

 3. Podobno FSN płaci Bellatorowi ok 40-50 tys. za jedną galę, Telemundo, mun2 i NBC dostają materiał Bellatora za darmo.

  Co do Pavii, to UFC rzeczywiście za nim nie przepada, ale każda firma na świecie wchodząc w posiadanie takich e-maili jak te Rebneya do Pavii poszłaby z tym do sądu.

 4. Fakt, ale to wynika z charakterystyki common law w USA. Na Starym Kontynencie taka sztuka jest o wiele trudniejsza.

 5. Z drugiej strony jest Zuffa – lider świata MMA, organizator największych i najbardziej udanych gal, który ma zwyczaj twardo, wszystkim z którymi współpracuje narzucać swoje warunki.

  I dokładnie sam to tak widzę.

 6. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 7. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 8. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 9. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 10. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 11. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 12. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 13. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 14. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 15. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 16. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 17. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 18. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 19. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 20. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 21. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 22. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 23. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 24. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 25. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 26. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 27. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 28. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 29. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 30. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 33. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 34. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 35. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 36. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 37. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 38. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 39. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 40. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 41. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 42. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 43. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 44. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 45. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.