W swoim drugim pojedynku dla UFC, Alexander Volkov pokonał na punkty Roya Nelsona, podczas gali UFC on FOX 24. W rozmowie z mediami Rosjanin stwierdził, że podszedł do tego pojedynku taktycznie, bo wiedział jak duże umiejętności stójkowe i zapaśnicze wnosi z sobą do oktagonu jego przeciwnik.

To była ciężka walka i bardzo mi się podobała. To był dla mnie również kolejny egzamin w UFC. Roy niczym mnie nie zaskoczył w tym pojedynku, ale to było trudne, taktyczne starcie. Obawiałem się zarówno jego zapasów jak i stójki. Wiedzieliśmy, że będzie próbował swoich obu najważniejszych broni. Cieszę się jednak, że dałem radę przezwyciężyć te oba rodzaje ataków. Przyjąłem kilka ciosów od Nelsona, ale je przetrwałem. Trudne w starciu z nim jest to, że on ciągle idzie do przodu, niezależnie od tego ile ciosów przyjmie. Stąd też taktyczne podejście do tego pojedynku.

Zapytany o przyszłość Nelsona i swoją w wadze ciężkiej powiedział:

Bardzo szanuję Roya, on jest świetny człowiekiem. Lubię oglądać jego walki i ciężko mi mówić o jego przyszłości w wadze ciężkiej, to nie jest moją rolą. Cieszę, że ja mam swoje miejsce w wadze ciężkiej. Trudno mi podać nazwiska kolejnych potencjalnych rywali, ponieważ jest wielu wspaniałych zawodników w tej wadze. Będę szczęśliwy mogąc zawalczyć z kimś, kto jest wyżej ode mnie w rankingach.

Alexander Volkov zajmuje obecnie jedenastą pozycję w rankingu wagi ciężkiej UFC.

9 KOMENTARZE

  1. Naprawde Nelson juz jest tak slaby czy o co chodzi? W sumie bym go widzial z naszym Danielem w nastepnej walce…

  2. Naprawde Nelson juz jest tak slaby czy o co chodzi? W sumie bym go widzial z naszym Danielem w nastepnej walce…

    A ja bym zobaczył walkę płuc Nelsona i Janka. Waga różna, ale kondycja ta sama.

  3. Dla mnie Nelson to taki dziwny gość. Przecież on tym lujem swoim może położyć każdego, morda z cementu też jest, ale zawsze coś nie gra.

  4. Naprawde Nelson juz jest tak slaby czy o co chodzi? W sumie bym go widzial z naszym Danielem w nastepnej walce…

    Nelson to powinien już dawno pójść na emeryturę, a fakt że przegrywa z takim kołkiem jak Volkov to tylko potwierdza.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.