jotko-mccrory

Wielkie emocje związane z fenomenalnym występem Krzysztofa Jotki w boju z Tamdanem McCrorym nieco już opadły, więc możemy powoli zacząć zastanawiać się nad przyszłością zawodnika. Tradycyjnie w cyklu MMARocks „Co dalej z…” szukam kolejnych, potencjalnych rywali dla najlepszych fighterów z Polski. Z kim więc w następnej walce mógłby zmierzyć się nasz najlepszy średni?

Po pokonaniu relatywnie popularnego w UFC „The Barn Cata” nadszedł czas na bój z kimś z obrzeży czołowej piętnastki rankingów. Pierwszy na myśl przyszedł mi Elias Theodorou (MMA 12-1), który bił się na tej samej gali.

theodorou

„The Spartan” co prawda nie ma takiej serii zwycięstw co Jotko, ale łącznie w UFC może się pochwalić podobnym, równie dobrym bilansem. Wygrał cztery z pięciu walk, a w pokonanym polu zostawił Bruno Santosa – tego samego, którego Krzysztof wypunktował w debiucie. Jedyną porażkę odniósł z rąk Thiago Santosa, ale udało mu się udanie powrócić w potyczce z Samem Alveyem. Theodorou najmocniejszy jest w klinczu, z którego dąży do obaleń i ubijania oponentów na ziemi. Stójkę ma mocno chaotyczną. Ten zawodnik jest, mówiąc kolokwialnie, jak najbardziej „do zrobienia”.

Jeśli nie Theodorou, to może jego pogromca? Tutaj pojawia się problem, bowiem ptaszki ćwierkają, że „Maretta” (MMA 13-3) wejdzie w zastępstwo za kontuzjowanego Dereka Brunsona w boju z Gegardem Mousasim. A wyzwanie byłoby całkiem niezłe – Santos również ma w bilansie cztery wygrane pod rząd. Z drugiej strony, jeszcze nie wszystko może być stracone. Jotko mógłby przecież skrzyżować rękawice z wygranym boju Mousasi-Santos. W sumie przegrany też by nie był złą opcją.

Polaka widziałbym też w boju z Chrisem Camozzim (MMA 24-10), którego proponowałem już we wcześniejszych odsłonach tego cyklu.

chris-camozzi

Sęk w tym, że Camozzi również ma zaplanowane starcie. Na sierpniowej gali UFC Fight Night 92 zmierzy się z Thalesem Leitesem (MMA 25-6). Trzeba by poczekać więc na rezultat tego pojedynku. Jeśli Chris wygra, będzie miał cztery wiktorie z rzędu, a Leites dopiero próbuje wrócić na ścieżkę zwycięstw. Mimo to Brazylijczyk też byłby całkiem niezłą opcją dla Jotki, gdyby wygrał kolejną walkę. Przegrywał ostatnio tylko ze ścisłą czołówką w postaci Gegarda Mousasiego i aktualnego mistrza Michaela Bispinga.

Jest też zawodnik, który ma świetną serię zwycięstw, ale na koncie nieco mocniejsze nazwiska i UFC raczej pójdzie inną drogą szukając mu zestawień. Mimo to, „drabinkowo” zestawienie go z Jotką ma sens.

Fot. Sherdog.com

Robert Whittaker (MMA 16-4) wygrał pięć ostatnich walk i następna najpewniej będzie o status pretendenta do tytułu mistrza, stąd moja wątpliwość co do zestawienia go z Polakiem. „The Reaper” po przejściu wyżej z kategorii półśredniej prezentuje się znakomicie i odprawia kolejnych rywali. To byłby bardzo solidny test dla Jotki.

Kolejnym potencjalnym zestawieniem, z tych mniej realnych, jest rewanż z Magnusem Cedenbladem (MMA 14-4)

Magnus_Cedenblad_DaveMandel

On też ma cztery wygrane z rzędu i ostatnią walkę zakończoną przed czasem po ciosach. Jotko od długiego czasu domagał się rewanżu – teraz mówi o tym mniej. Osobiście takie zestawienie nie rozpala mojej wyobraźni. Wolałbym zobaczyć Krzysztofa z którymś z wcześniej wymienionych zawodników albo kimś pokroju Rafaela Natala (MMA 21-7-1).

Fot. Dave Mandel/Sherdog.com

„Sapo” co prawda powraca po porażce (z Robertem Whittakerem), ale wcześniej miał cztery wygrane z rzędu, wliczając w to solidnego Uriaha Halla i wspomnianego wyżej Chrisa Camozziego. Brazylijczyk ma dość mocne nazwisko i jest kolejnym z mojej listy, który byłby „do zrobienia”, a zwycięstwo z nim pozwoliłoby na dalszą wspinaczkę w rankingach.

37 KOMENTARZE

 1. Ktoś po porażce moim zdaniem bez sensu. Natal odpada.

  Camozzi ma trzy wygrane z rzędu, a dostał Leitesa, który wraca po dwóch porażkach. Doświadczenie mnie nauczyło, żeby takie zestawienia też brać pod uwagę.

 2. Ten zawodnik jest, mówiąc kolokwialnie, jak najbardziej "do zrobienia".

  :werdum:

  Tyle, że Dżotko zapaśniczo i parterowo jest miętki. Więc jeśli ktokolwiek tu jest do zrobienia to niestety ale Krzychu dla Theodorou.

 3. Theodorou wydaje się całkiem prawdopodobny. Nie zdziwiłbym się gdyby rzucili Krzychowi Philippou albo Bamgbose.

 4. :werdum:

  Tyle, że Dżotko zapaśniczo i parterowo jest miętki. Więc jeśli ktokolwiek tu jest do zrobienia to niestety ale Krzychu dla Theodorou.

  Przecież Jotko ma świetne defensywne zapasy, a stójka o poziom wyżej od chaotycznego Eliasa.

 5. Jeżeli nie stosujemy tutaj kryterium serii wygranej to czemu nie zestawić Krzycha z Andersonem Silvą ?

  Jeżeli Krzychu awansuje do pierwszej 15 w najnowszym zestawieniu, a Anderson zostanie sklasyfikowany pod koniec pierwszej dziesiątki to rankingowo się to broni. Jak dodamy do tego niekonwencjonalny styl walki obu Panów i nazwisko "Silva", mamy kandydata na co main event jednego ze zbliżających się FN.

  #Sajko

 6. Przecież Jotko ma świetne defensywne zapasy, a stójka o poziom wyżej od chaotycznego Eliasa.

  Skoro Cedenblad potrafił skutecznie zmienić płaszczyznę to tym bardziej zrobi to Theodorou.

  Żeby nie było, Krzychu w chuj duży progres zaliczył odkąd rozstał się z Mirkiem ale niestety obawiam się, że rozwija tylko stójkę.

 7. Skoro Cedenblad potrafił skutecznie zmienić płaszczyznę to tym bardziej zrobi to Theodorou.

  Żeby nie było, Krzychu w chuj duży progres zaliczył odkąd rozstał się z Mirkiem ale niestety obawiam się, że rozwija tylko stójkę.

  Myślę, że udoskonalona praca nóg Polaka pozwoli mu unikać prób zamykania go pod siatką. Elias, jak nie będzie dawał rady skrócić dystansu i dojść do klinczu, zacznie się gubić, jak w pojedynku z Thiago Santosem. Dla mnie Jotko byłby minimalnym faworytem, ale rozumiem inną ocenę tej walki, jednak podtrzymuję, że przy odrobinie szczęścia Theodorou byłby do zrobienia.

 8. Skoro Cedenblad potrafił skutecznie zmienić płaszczyznę to tym bardziej zrobi to Theodorou.

  Żeby nie było, Krzychu w chuj duży progres zaliczył odkąd rozstał się z Mirkiem ale niestety obawiam się, że rozwija tylko stójkę.

  Zalecam posłuchać "Gorącej Linii", w której Krzychu wspomina o treningach zapasów z Lombardem po których wracał do domu i musiał się przespać kilka godzin, gdyż nie miał siły nic zjeść.

 9. Camozzi ma trzy wygrane z rzędu, a dostał Leitesa, który wraca po dwóch porażkach. Doświadczenie mnie nauczyło, żeby takie zestawienia też brać pod uwagę.

  Wiadomo, ufc logic to co innego.

 10. Może właśnie Brunson, jeśli nie będzie mega długo pauzował?

  Też o nim pomyślałem. Do tego jest jeszcze ta nieodbyta walka z Hallem…

 11. Dawać mu Camozziego, Krzychu wejdzie do oktagonu jak jaszczurka i od razu u Chrisa pełne gacie -> trójkąt rękami

 12. Z Tamdanem mi się sprawdziło. Teraz stawiam na Theodorou.

  Zapomnieliście jeszcze o Tavaresie, może jeszcze Boetsch, jak wygra z Sammanem. Krzychu miał też swego czasu ciśnienie na Halla. Może wygada sobie tą walkę 😉

 13. Brakuje jakiegoś murzyna @Szady . Trochę rasizm  😉

  A może jeszcze bardzo umięśnionego, co?

  Lepiej nie zapeszać. Najlepiej biały i lekko oklapnięty.

 14. Elias to jest super opcja.

  Jeśli walka dodatkowo w Europie zapłacę każde pieniądze, żeby tam pojechać i zobaczyć jak Jotko nokautuje tego jebanego pajaca z tym jego skurwiałym skakaniem jak świnia po gnojówce

 15. A może jeszcze bardzo umięśnionego, co?

  Lepiej nie zapeszać. Najlepiej biały i lekko oklapnięty.

  Barbarenę już według takich kryteriów wybierali i co? :mamed:

 16. Myślałem o Tavaresie, ale uznałem, że ze swoim bilansem ostatnich walk to on może Krzyśkowi buty czyścić. :boss:

 17. Barbarenę już według takich kryteriów wybierali i co? :mamed:

  Sage ze swoimi bickami nie musi bać się czarnego człowieka, tylko jakiś niepozorny placek może go zaskoczyć:werdum:

 18. Jedno jest pewne.. Krzysiek dostanie kogoś z top 20. Niech chłopak powali pnie się w tej drabince i wtedy zobaczymy co dalej z naszym zawodnikiem.

 19. Myślałem o Tavaresie, ale uznałem, że ze swoim bilansem ostatnich walk to on może Krzyśkowi buty czyścić. :boss:

  Tavares nadal w ufc? Wydawało mi się że poleciał

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.