Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov udowodnił, że jest jednym z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie.

Walka niepokonanego mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova z Dustinem Poirier transmitowana w Rosji w państwowej telewizji „Program pierwszy”, według raportu RT.com cieszyła się dużym zainteresowaniem rosyjskich widzów.

Zwycięska walka Khabiba transmitowana w Rosji na bezpłatnym kanale „Program 1” według danych Mediascope i TV Index uzyskała 20.7% udziału w rynku w grupie wiekowej 4+ w całej Rosji oraz 23.7% w Moskwie. W grupie wiekowej 14-59 wyniki były jeszcze lepsze: 26.3% w stolicy oraz 23.9% w Rosji.

Walka była transmitowana również na platformach cyfrowych telewizji. Według danych RT.com, starcie obejrzało 10 milionów osób generując łącznie 26 milionów wyświetleń w sieci. Po tym zwycięstwie, Nurmagomedov został również najpopularniejszą osobą w Rosji na Instagramie z liczbą 16,5 milionów obserwujących.

Za drugą obronę mistrzowskiego pasa, Dagestański „Orzeł” miał według swojego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova dostać gwarantowane 6 milionów dolarów pensji. Nie ujawnił jednak czy w tej sumie zawarte są już dodatkowe wpływy z procentu od sprzedaży PPV gali UFC 242.

Dagestańczyk w walce wieczoru gali UFC 242 poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza Poiriera i został niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej przedłużając imponujące pasmo zwycięstw do 28. W kolejnej walce Rosjanin prawdopodobnie zmierzy się z Tonym Fergusonem.

22 KOMENTARZE

 1. Najważniejsze z tego wywiadu to chyba to że Tony chce walczyć z Khabibem w grudniu. Nurma od dawna już mówił też, że planuje wtedy zawalczyć.

 2. Najważniejsze z tego wywiadu to chyba to że Tony chce walczyć z Khabibem w grudniu. Nurma od dawna już mówił też, że planuje wtedy zawalczyć.

  I że kilka razy Khabib go wkurwił, np. jego banda brodatych dupowłazów otoczyła Tony'ego i jego rodzinę w jakimś hotelu czy coś, już nie pamiętam, w takim mniej więcej stylu w jakim otoczyła Lobova i próbowała go zastraszyć. Nazwał ich bandą bullies. Gniewne brodate pedały z jaskiń.

 3. I że kilka razy Khabib go wkurwił, np. jego banda brodatych dupowłazów otoczyła Tony'ego i jego rodzinę w jakimś hotelu czy coś, już nie pamiętam, w takim mniej więcej stylu w jakim otoczyła Lobova i próbowała go zastraszyć. Nazwał ich bandą bullies. Gniewne brodate pedały z jaskiń.

  No to łażenie zawsze całą bandą faktycznie jest słabe. Nie lubię tego. Każdy z nas pewnie zna takich typów w realu.

 4. No to łażenie zawsze całą bandą faktycznie jest słabe. Nie lubię tego. Każdy z nas pewnie zna takich typów w realu.

  tylko, ze to inna kultura, nie bronie go, ale on pewnie ma ze 100 braci, kuzynow a islam jest cofniety jakies 500 lat w tyl do naszej kultury europejskiej stad takie zachowanie.

 5. tylko, ze to inna kultura, nie bronie go, ale on pewnie ma ze 100 braci, kuzynow a islam jest cofniety jakies 500 lat w tyl do naszej kultury europejskiej stad takie zachowanie.

  A ja jestem z innej kultury i zawsze mi się to kojarzy z deficytem pewności siebie albo brakiem indywidualizmu. Taki jestem i chuj. #500LatDoPrzodu

 6. No to łażenie zawsze całą bandą faktycznie jest słabe. Nie lubię tego. Każdy z nas pewnie zna takich typów w realu.

  no raczej

 7. no raczej

  Ten czerwony znaczek na dole ekranu pamiętam, że wywoływał u mnie ekscytacje jak byłem mały. Podjarany byłem że oglądam coś co nie powinienem xD

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.