Po kilku galach mam nadzieję, że wszyscy już wiedzą co robić jak post o typowaniu pojawia się na stronie. Dla przypomnienia wystarczy wysłać na mój mail ([email protected]) swoje typy na wszystkie sobotnie walki do północy, żeby pod koniec kwietnia mieć szansę na wygranie bliżej nieokreślonego czegoś. Temat wiadomości powinien brzmieć mniej więcej tak <wasz nick – typowanie ufc 109>, słowa kluczowe to nick i 109.

Po Strikeforce na czele łączonych klasyfikacji nadal utrzymuje się d0c, który poprawnie wytypował 20 z 24 walk. Jeden punkt mniej mają lodówka i Bhaal oraz najlepszy z redaktorów R.O.B., dziś nieobecny w typach. Choć nie ma od kogo ściągać to nie znaczy, że nie ma po co czytać dywagacji innych redaktorów, zawartych po kliknięciu.

EDIT:

R.O.B. : Jestem obecny, dodałem swoje typy w środku posta.

R.O.B. ( 19-5, 79,1 % )

Randy Couture vs. Mark Coleman – Couture przez TKO
Nate Marquardt vs. Chael Sonnen – Marquardt przez TKO
Paulo Thiago vs. Mike Swick – Swick przez decyzję
Demian Maia vs. Dan Miller – Maia przez poddanie
Matt Serra vs. Frank Trigg – Trigg przez decyzję
Mac Danzig vs. Justin Buchholz – Danzig przez decyzję
Melvin Guillard vs. Ronnys Torres – Torres przez poddanie
Phillipe Nover vs. Rob Emerson – Nover przez poddanie
Brian Stann vs. Phil Davis – Davis przez TKO
Tim Hague vs. Chris Tuchscherer – Tuchscherer przez TKO
Rolles Gracie vs. Joey Beltran – Gracie przez poddanie

Garret (11-4, 73,3%)

Randy Couture vs. Mark Coleman – Randy Couture przez TKO, 2 runda
Nate Marquardt vs. Chael Sonnen – Nate Marquardt przez TKO, 1 runda
Paulo Thiago vs. Mike Swick – Mike Swick przez decyzje
Demian Maia vs. Dan Miller – Demian Maia przez poddanie, 2 runda
Matt Serra vs. Frank Trigg – Matt Serra przez decyzje
Mac Danzig vs. Justin Buchholz – Mac Danzig przez poddanie, 2 runda
Melvin Guillard vs. Ronnys Torres – Melvin Guillard przez TKO, 1 runda
Phillipe Nover vs. Rob Emerson – Phillipe Nover przez decyzje
Brian Stann vs. Phil Davis – Phil Davis przez decyzje
Tim Hague vs. Chris Tuchscherer – Chris Tuchscherer przez TKO, 1 runda
Rolles Gracie vs. Joey Beltran – Rolles Gracie przez poddanie, 1 runda

TJ (17-7, 70,8%)

Randy Couture vs. Mark Coleman
Wbrew moim oczekiwaniom Coleman pokazał, że on również w podeszłym wieku nadal ma coś do zaoferowania w najsilniejszej organizacji świata. Jest jednak duża różnica między Bonnarem, który nie ma pojęcia o zapasach a Couturem, który wrestling ma we krwi. Przeważającym czynnikiem dla mnie będzie o wiele lepszy boks Couture’a i jego odkurzony catch-wrestling preważą o jego zwycięstwie. Couture przez decyzję.

Nate Marquardt vs. Chael Sonnen
Prócz samych zapasów i promowania walki z Silvą Marquardt jest lepszy w każdym aspekcie od Sonnena. Nawet jeśli Sonnenowi uda się uniknąć poddań w parterze jak walce z Millerem to nie mam wątpliwości, że Marquardt załatwi sprawę w stójce. Marquardt, TKO, 3 runda.

Paulo Thiago vs. Mike Swick
Choć o szczęściu, które dopisało Thiago w walce z Koscheckiem można debatować to Brazylijczyk pokazał znacznie szerszy wachlarz umiejętności w następnych dwóch walkach. Swick raczej nie będze myślał o parterze więc walka rozstrzygnie się w stójce. Ciężko trzeźwo ocenić postępy Thiago w tej płaszczyźnie na tle Volkmanna ale uważam, że radzi sobie na tyle dobrze, że, o ile starczy paliwa, upora się z nieco przereklamowanym zawodnikiem AKA. Thiago przez decyzję.

Demian Maia vs. Dan Miller
Poza Jacare nie ma zawodnika w tej wadze zdolnego do sprawienia kłopotów Maii. Miller również nie dysponuje też siłą ciosu, która pozwoliłaby mu spokojnie rozegrać tą walkę w stójce. Mówiąc krótko – Amerykanin jest na straconej pozycji. Maia, poddanie, 2 runda.

Matt Serra vs. Frank Trigg
Ciekawa statystyka – poza walką z GSP Serra w półśredniej wygrał raz w karierze. I nie zmieni tego trendu bo Trigg zawalczy podobną walkę do tej Hughesa. Jest również dobrym zapaśnikiem i potrafi unikać poddań na górze. Trigg przez decyzję.

Mac Danzig vs. Justin Buchholz
Po trzech porażkach z rzędu Danzig wreszcie dostaje przeciwnika, preciw któremy powinien być faworyzowany. Buchholz nie będzie w stanie obalać go ad infinitam, jest za słabym zapaśnikiem, i podejrzewam, że jego stójka też będzie odstawała od boksu Danziga. Jeśli Danzig zaczyna z dobrej stopy, na ogół nie przegrywa i nie powinno być inaczej w sobotni wieczór. Danzig przez decyzję.

Melvin Guillard vs. Ronnys Torres
Dobry grappler kontra agresywny uderzacz, który zawsze się odsłania. To nie jest trudny wybór. Torres, poddanie, 2 runda.

Philippe Nover vs. Rob Emerson
Kusi mnie wybór Emersona bo uważam, że jest po prostu lepszym fighterem, a już na pewno lepszym uderzaczem niż Nover. Z drugiej strony był też lepszym uderzaczem od dos Anjosa i przegrał tą walkę na własne życzenie przyjmując leg-kick za leg-kickiem. Ufam jednak, że wyciągnął wnioski z tamtej porażki. Emerson przez decyzję.

Brian Stann vs. Phil Davis
Stann pokazał postępy w stójce w 3 walce z Cantwellem i w obronie sprowadzeń przeciw Wallace’owi ale Phil Davis to zupełnie inne zwierzę. Będąc bardzo dobrym zapaśnikiem były mistrz NCAA zdobędzie obalenia i pokaże swoją fenomenalną kontrolę w parterze. Kiedy Stann trafi na matę wątpie, żeby mógł wstać aż do gongu. Davis, TKO, 1 runda.

Tim Hague vs. Chris Tuchscherer
Z jednej strony Tuchscherer przegrał w YAMMIE z Wiuffem, z drugiej Hague po prostu nie jest zawodnikiem na poziomie UFC. Tuchscherer, TKO, 2 runda.

Rolles Gracie vs. Joey Beltran
Gracie jest naprawdę zielony w MMA i jeśli Beltran będzie w stanie utrzymać walkę w stójce to dysponuje wystarczającą siłą, żeby odstawić Brazylijczyka. Mimo to postawię na uznaną firmę i będę oczekiwał, że Gracie jakoś przeniesię walkę na ziemię. Gracie, poddanie, 1 runda.

Venom (17-7, 70,8%)

Randy Couture vs. Mark Coleman
Randy Couture przez poddanie, runda 2. Jeśli Couture chce jeszcze kogoś przekonać, że liczy się w UFC musi pokonać Colemana zdecydowanie i efektownie. Nie ma wątpliwości, że wiek odcisnął dużo mniejsze piętno na Randym i jeśli ten od początku narzuci mocne tempo w klinczu to Mark bardzo szybko straci paliwo. W drugiej rundzie po jednym z nieudanych obaleń Colemana, Couture powinien znaleźć drogę do poddania (anakonda albo wejście za plecy) lub po prostu zatrzyma uderzeniami rywala.

Nate Marquardt vs. Chael Sonnen
Nate Marquardt przez TKO, runda 3. Co prawda Sonnen sprawił sporą niespodziankę przeciwko Okamiemu, ale przeciwko Marquardtowi raczej bym się tego nie spodziewał. Nate dysponuje co raz lepszą technicznie stójką, solidną siłą i przygotowaniem kondycyjnym, a nawet jak Sonnenowi uda się zdobyć obalenie, będzie atakowany z gardy poddaniami, na które jest dość podatny. Marquardt zapewni sobie rewanż z Andersonem Silvą dominując i w końcu być może nawet stopując zapaśnika z Oregonu.

Paulo Thiago vs. Mike Swick
Mike Swick przez decyzję. Thiago ma wreszcie szanse udowodnienia wszystkim, że jest czołowym półśrednim przeciwko zawodnikowi z okolic top 10. Z drugiej strony Swick po wpadce z Hardym nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę. Zapaśniczo i w parterze obaj powinni się skutecznie neutralizować, więc o wygranej zadecyduje stójka. Swick jest na pewno lepszy w tej płaszczyźnie, chociaż musi być bardzo ostrożny, żeby nie skończyć jak Koscheck.

Demian Maia vs. Dan Miller
Demian Maia przez poddanie, runda 1. Miller to solidny wszechstronny zawodnik i jeśli Maia znowu będzie chciał udawać kickboksera niewykluczone, że skończy jak w pojedynku z Marquardtem. Wydaję mi się jednak, że powróci do swoich korzeni i bardzo szybko zaprezentuje na Millerze swój nieprzeciętny grappling.

Matt Serra vs. Frank Trigg
Frank Trigg przez decyzję. Nowoczesne MMA mocno wyprzedziło obu panów. Trigg po za zapasami właściwie nic więcej nie potrafi, Serra nie wygrał walki z pleców od 2002 roku. Jeśli Frank nie nadzieje się na któryś z okropnych sierpów nowojorczyka lub sam nie odda w swoim stylu pleców to spodziewam się jego wygranej po festiwalu obaleń i lay’n’pray.

Mac Danzig vs. Justin Buchholz
Mac Danzig przez decyzję. Danzig zawsze ma problemy z mocnymi zapaśnikami, których nie potrafi zdominować na ziemi. Na szczęście dla niego Buchholz to zawodnik w zupełnie innym typie. Mac powinien być lepszy w każdej płaszczyźnie i zdecydowanie wygrać na punkty.

Melvin Guillard vs. Ronnys Torres
Ronnys Torres przez poddanie, runda 1. Jeśli przerwa i operacje kolana nie odbiły się zbytnio mocno na formie Torresa to poradzi sobie z Guillarda bardzo szybko i efektownie.

Phillipe Nover vs. Rob Emerson
Phillipe Nover przez decyzję. Chociaż czar drugiego Andersona Silvy w osobie Novera prysł bardzo szybko, cały czas mam wrażenie, że ludzie przeceniają umiejętności finalisty TUFa. Z drugiej strony Emerson po za niezły boksem nie oferuje nic specjalnego. Walka będzie pewnie wyrównana, postawię na Novera, ale nie zdziwię się jak przegra i opuści UFC.

Brian Stann vs. Phil Davis
Phil Davis przez decyzję. Davis to wielki talent, ale nie wiem jest już gotowy na UFC. Stann trenując u Jacksona zrobił spore postępy, ale ostatecznie nie sądzę, żeby był w stanie bronić obalenia mistrza NCAA.

Tim Hague vs. Chris Tuchscherer
Chris Tuchscherer przez TKO, runda 2. Tuchsherer zemści się na Kanadyjczyku za to co zrobił mu Gonzaga. Solidne zapasy i codzienne treningi z olbrzymami w Minnesocie powinny zapewnić mu zdecydowaną wygraną.

Rolles Gracie vs. Joey Beltran
Rolles Gracie przez poddanie, runda 1. To może nie być wcale taka walka dla Rollesa, bo Beltran ma niezłe zapasy i nokautujące uderzenie. Jednak ostatecznie wydaję mi się, że Brazylijczyk poradzi sobie w debiucie.

Defthomas (5-4, 55,6%)

Randy Couture vs. Mark Coleman
Nate Marquardt vs. Chael Sonnen
Paulo Thiago vs. Mike Swick
Demian Maia vs. Dan Miller
Matt Serra vs. Frank Trigg
Mac Danzig vs. Justin Buchholz
Melvin Guillard vs. Ronnys Torres
Phillipe Nover vs. Rob Emerson
Brian Stann vs. Phil Davis
Tim Hague vs. Chris Tuchscherer
Rolles Gracie vs. Joey Beltran

Yoshihiro (13-11, 54,2%)

*Randy Couture* vs. Mark Coleman
*Nate Marquardt* vs. Chael Sonnen
*Paulo Thiago* vs. Mike Swick
*Demian Maia* vs. Dan Miller
*Matt Serra* vs. Frank Trigg
*Mac Danzig* vs. Justin Buchholz
*Melvin Guillard* vs. Ronnys Torres
Phillipe Nover vs. *Rob Emerson*
*Brian Stann* vs. Phil Davis
*Tim Hague* vs. Chris Tuchscherer
*Rolles Gracie* vs. Joey Beltran

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

16 KOMENTARZE

 1. Walka szykuje się wypaśna wg. mnie. Myśle, że Randy wymęczy kondycyjnie Marka i weźmie go przez decyzję.

 2. Randy Couture vs. Mark Coleman -coleman tko 2 runda
  Nate Marquardt vs. Chael Sonnen-marquart tko 2 runda
  Paulo Thiago vs. Mike Swick-thiago ko 1 runda
  Demian Maia vs. Dan Miller -miller decyzja
  Matt Serra vs. Frank Trigg-serra tko 2 runda
  Mac Danzig vs. Justin Buchholz-danzig poddanie 2 runda
  Melvin Guillard vs. Ronnys Torres-guillard tka 3 runda
  Phillipe Nover vs. Rob Emerson-nover decyzja
  Brian Stann vs. Phil Davis -davis ko 2 runda
  Tim Hague vs. Chris Tuchscherer -Tuchscherer ko 1 runda
  Rolles Gracie vs. Joey Beltran-gracie 2 poddanie

 3. Randy Couture vs. Mark Coleman – Couture przez TKO
  Nate Marquardt vs. Chael Sonnen – Marquardt przez TKO
  Paulo Thiago vs. Mike Swick – Swick przez decyzję
  Demian Maia vs. Dan Miller – Maia przez poddanie
  Matt Serra vs. Frank Trigg – Serra przez decyzję
  Mac Danzig vs. Justin Buchholz – Danzig przez decyzję
  Melvin Guillard vs. Ronnys Torres – Torres przez poddanie
  Phillipe Nover vs. Rob Emerson – Nover przez poddanie
  Brian Stann vs. Phil Davis – Davis przez KO
  Tim Hague vs. Chris Tuchscherer – Tuchscherer przez KO
  Rolles Gracie vs. Joey Beltran – Gracie przez decyzje

 4. Ja bym nie skreślał Colemana… Nie liczę na to, że wygra, ale może jakimś cudem dotrwać do końca 3 rundy, a wtedy Randy wygra jednogłośną decyzją.
  Liczę na rewanż Nate Marquardta z Silvą i stawiam na niego dzisiejszego wieczoru :]

 5. Ja niestety zapomnialem wyslac typy na ostatnie WEC i Strikeforce a na poprzednich UFC mialem chyba 11/20 trafien wiec moje szanse na wygrane wynosza moze 0,0001% ale rozpisze sie tutaj troche bo nie zgadzam sie z niektorymi typami radakcji.

  Couture vs Coleman

  Tutaj sprawa jest prosta. Couture musi wygrac i to zdecydowanie zeby myslec o title shocie a jezeli Coleman sie mocno przygotowal to moze nie byc on wcale takim „spacerkiem” dla dziadka Randyego. Mimo wszystko stawiam na Couture przez decyzje.

  Marquart vs Sonnen

  Tu tez nie spodziewam sie zeby Sonnen zrobil niespodzianke jak z Okamim. Marquart to moim zdaniem nr 2 w MW i tylko przez duzego pecha moglby przegrac ta walke. Stawiam na Marquarta przez TKO.

  Maia vs Miller

  Tutaj obstawiam niespodzianke i wygrana Millera przez TKO. Maia ma moim zdaniem bardzo duze braki w stojce a Miller na tyle dobre BJJ zeby nie dac sie poddac Damianowi. Obstawiam Millera przez TKO

  Thiago vs Swick

  Nie bede sie tu rozpisywal ale stawiam na Thiago. Moim zdaniem jest po prostu lepszym zawodnikiem. Swick mnie jakos nie przekonuje. W jego poprzedniej walce stawialem na Hardego (ktory swoja droga tez mnie nie przekonuje) i pomnozylem kase x 2,50. Stawiam na Thiago przez cokolwiek.

  Serra vs Trigg

  Dziwi mnie bardzo ze ktokolwiek stawia tutaj na Trigga. Jego ostatnia walka z Koshem pokazala jego aktualna wartosc i Serra go po porstu zje. Matt ma torpedy zamiast rak i ktoras z tych torped posle Trigga na dechy. Nawet jezeli Frankowi uda sie sprowadzic walke do parteru to nie wierze w to zeby mogl cokolwiek zrobic tam Serze. Bardzo sie zdziwie jak Trigg chociaz wymusi decyzje.

  Co do reszty walk to obstawiam Danziga, Torresa, Tuchscherera, Emersona, Davisa i Gracie. Pozdro i milej soboty.

 6. Ja UFC z przerwą na Adamka, mam nadzieję, że krótką z tego względu, że Tomek pośle Estrade na deski;)

 7. hej, tidzej napisałeś że na wszystkie, a więc jest zmiana i nie tylko main card?

 8. Randy Couture vs. Mark Coleman – Couture przez TKO
  Nate Marquardt vs. Chael Sonnen – Marquardt przez TKO
  Paulo Thiago vs. Mike Swick – Swick przez decyzję
  Demian Maia vs. Dan Miller – Maia przez poddanie
  Matt Serra vs. Frank Trigg – Serra przez decyzję
  Mac Danzig vs. Justin Buchholz – Danzig przez decyzję
  Melvin Guillard vs. Ronnys Torres – Torres przez poddanie
  Phillipe Nover vs. Rob Emerson – Emerson przez decyzje
  Brian Stann vs. Phil Davis – Davis przez TKO
  Tim Hague vs. Chris Tuchscherer – Tuchscherer przez TKO
  Rolles Gracie vs. Joey Beltran – Gracie przez poddanie

 9. Randy Couture vs. Mark Coleman -coleman tko 2 runda
  Nate Marquardt vs. Chael Sonnen-marquart tko 1 runda
  Paulo Thiago vs. Mike Swick-thiago decyzja
  Demian Maia vs. Dan Miller -miller decyzja
  Matt Serra vs. Frank Trigg-serra decyzja
  Mac Danzig vs. Justin Buchholz-danzig poddanie 2 runda
  Melvin Guillard vs. Ronnys Torres-guillard tka 3 runda
  Phillipe Nover vs. Rob Emerson-nover przez poddanie 2 runda
  Brian Stann vs. Phil Davis -davis ko 2 runda
  Tim Hague vs. Chris Tuchscherer -Tuchscherer ko 2 runda
  Rolles Gracie vs. Joey Beltran-gracie poddanie 2 runda

 10. obawiam sie ze w walce Randy Couture vs. Mark Coleman bedzie strasznie duzo klinczu i zwyciezce bedzie trzeba wylonic poprzez decyzje :/
  obym sie mylil

 11. Cholera aby Serra wygral. Nie chciałbym aby wywalili go z UFC :/. Moze lata swietnosci ma za soba, ale walka z hughesem byla na tyle wyrównana ze rownie dobrze moglby on wygrac [ z hughesem ] i nie obawiac sie ze po przegranej z „duszyńskim” wyleci z UFC.

 12. I do Ch.Pana, niech „muscle shark” wraca, bo juz tesknie za nim. Tak dawno go nie bylo.. oj oj oj..

 13. Panie Streak, proszę otrzeć z łez policzek. Matt wciągnie dzisiaj Franka nosem, coś jak Nate Sonnena.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.