(fot. Dave Mandel, Sherdog.com)

Poniżej znajdziecie nasze typy (w bardzo okrojonym składzie) na dzisiejszą galę:

Venom

Tito Ortiz vs. Forrest Griffin
Forrest Griffin przez decyzję. Forma Tito po 18 miesiącach przerwy i operacji kręgosłupa to wielka niewiadoma, ale raczej wszyscy wiemy czego się po nim spodziewać – prób obaleń i łokci z góry. Czy Forrest po ponad trzech latach od pierwszego starcia będzie skuteczniej bronił obaleń? Myślę, że tak. W stójce Griffin wypunktowywał i Rampage’a i Rashada, to tym bardziej powinien sobie poradzić z Ortizem. Oczywiście wszystko może odwrócić się do góry nogami, jeśli okaże się, że Forrest jest zupełnie bez formy po kompromitacji przeciwko Silvie, a Ortiz z nowym kręgosłupem jest szybszy i silniejszy niż w pierwszym starciu. Stawiam jednak na ten pierwszy scenariusz, dlatego Griffin przez decyzję.

Josh Koscheck vs. Anthony Johnson
Josh Koscheck przez poddanie, runda 3. Myślę, że Koscheck powinien pokazać wielu fanom Johnsona, że jeszcze za wcześnie, żeby ten zawodnik był kandydatem do walki o pas. Anthony dzięki efektownym nokautom i ofensywnemu stylowi zatarł w pamięci wielu osób to, że jeszcze rok temu ponad dwie rundy męczył się z Kevinem Burnsem. Koschek miał w tym roku wpadkę z Thiago, ale wcześniej nie dał się znokautować Alvesowi. Mam nadzieję, że ta styczniowa przegrana coś go nauczyła i w walce z Johnsonem nie będzie udawał kickboksera. Jeśli wróci do swoich zapaśniczych korzeni to nie zdziwię się jak na tyle zamęczy przeciwnika, że w trzeciej rundzie go skończy.

Antonio Rogerio Nogueira vs. Luis Arthur Cane
Luis Arthur Cane przez decyzję. Nogueira vs. Cane to jedyne starcie na głównej karcie, które oparło się pladze kontuzji i wszelakich problemów. Mniejszy z braci Nogueira to uznane nazwisko w kategorii półciężkiej, podczas gdy Cane to zawodnik który jeszcze walczy o rozpoznawalność wśród fanów i myślę, że ten pojedynek udowodni jak mocnym jest zawodnikiem. Minotoro od upadku Pride raczej nie zachwyca, w Sengoku męczył się z Rimbonem, potem wygrał z kontuzjowanym Matyuschenko, by znowu przez prawie trzy rundy nie móc skończyć Diona Starringa. Cane miał trochę problemów z Cantwellem, ale powinien być szybszy od Nogueiry, dysponuje silniejszym ciosem i raczej nie da się obalić. Starcie powinno być wyrównane, ale stawiam na młodszego z Brazylijczyków.

Phil Baroni vs. Amir Sadollah
Amir Sadollah przez poddanie, runda 2. Powody dla których Baroni wrócił do UFC są dla mnie cały czas niejasne. To jeden z tych zawodników, który od początku kariery zawsze walczy tak samo i zawsze ma te same problemy. Phil zacznie ostro, potem się wystrzela, a Amir w drugiej rundzie go podda.

Paulo Thiago vs. Jacob Volkmann
Jacob Volkmann przez decyzję. Volkman to bardzo dobry zapaśnik, trzykrotnie plasował się w czwórce najlepszych w pierwszej dywizji NCAA. Dodatkowo przez ponad dwa lata kariery w MMA trenując u Grega Nelsona wykształcił bardzo dobre umiejętności grapplingowe. Thiago pokazał w pojedynku z Fitchem, że jest zawodnikiem kalibru UFC, ale w tym przypadku dostaje zawodnika, który zrobi mu dokładnie to samo co Jon, ale nie ma takiego nazwiska. Oczywiście może mieć cały czas nadzieje, że wygra tak jak z Koscheckiem, jeśli jednak nie uda mu się trafić tą zabójczą kombinacją to po 15 minutach ringowy podniesie rękę Volkmana.

Marcus Davis vs. Ben Saunders
Marcus Davis przez decyzję. Saunders paradoksalnie zrobił sobie sporo krzywdy efektownie demolując Brandona Wolfa. Ben nie jest gotowy na zawodników klasy Swicka, ani nawet Davisa. Marcus, jeśli Dan Hardy nie siedzi mu w głowie, jest wysokiej klasy uderzaczem. Powinien punktować Saundersa z dystansu, a jak będzie chciał może go obalać i walczyć z góry. Jeśli jakoś solidnie nie trafi i wykończy go wcześniej, powinien zdecydowanie wygrać na punkty.

Kendall Grove vs. Jake Rosholt
Jake Rosholt przez decyzję. Rosholt pokazał spore postępy w pojedynku z Lebenem, do swoich świetnych zapasów wreszcie dodał umiejętności w innych płaszczyznach. Grove to raczej przeciętniak i jeden z gorszych zwycięzców TUFa, ma niezbyt mocną szczękę, nie wykorzystuje zasięgu w stójce i tak dobry zapaśnik nie będzie miał problemów z obalaniem go. Jeśli Rosholt sam nie właduje się w jakąś gilotynę to spokojnie wygra.

Brock Larson vs. Brian Foster
Brock Larson przez TKO, runda 1. Larson po niespodziewanej porażce z Pierce’em będzie chciał się zrehabilitować. Foster ma narzędzia, żeby zrobić mu krzywdę w stójce, ale skoro Ricky Story sobie z nim poradził to tym bardziej zrobi to Larson.

Caol Uno vs. Fabricio Camoes
Caol Uno przez decyzję. Camoes to bardzo utalentowany grappler ze stajni Eda Soaresa. Pojedynek może być bardzo wyrównany bo Japończyk sam jest bardzo zwinny w parterze, dodatkowo bardzo ładnie technicznie boksuje. Spodziewam się trzech trudnych do punktowania rund, po których zwycięży jednak Uno.

Jason Dent vs. George Sotiropoulos
George Sotiropoulos przez poddanie, runda 2. Australijczyk to utalentowany zawodnik, z niezłą technicznie stójką i bardzo dobrym grapplingiem. Jason Dent jest twardym weteranem, ale to wystarczy tylko na wytrzymanie jednej rundy. George zdominuje go w parterze i albo wykończy uderzeniami, albo podda.

R.O.B.

Tito Ortiz vs. Forrest Griffin- Griffin przez decyzję
Josh Koscheck vs. Anthony Johnson- Koscheck przez decyzję
Antonio Rogerio Nogueira vs. Luis Arthur Cane- Nogueira przez decyzję
Phil Baroni vs. Amir Sadollah- Sadollah przez poddanie
Marcus Davis vs. Ben Saunders- Davis przez TKO
Kendall Grove vs. Jake Rosholt- Rosholt przez decyzję
Paulo Thiago vs. Jacob Volkmann- Volkmann przez decyzję
Brock Larson vs. Brian Foster- Larson przez poddanie
Caol Uno vs. Fabricio Camoes- Uno przez decyzję
Jason Dent vs. George Sotiropoulos- Sotiropoulos przez poddanie

Tidżej

Tito Ortiz vs. Forrest Griffin
Jest zdecydowanie za mało informacji bym czuł się pewnie z jakimkolwiek typem w tej walce. Zasadniczo Ortiz może wygrać jak ponad 3 lata temu zwłaszcza jeśli uwierzy mu się na słowo, że wtedy miał rozwalone plecy. Z drugiej strony to jego pierwsza walka od półtora roku i poważnej operacji. To wszystko skłaniałoby mnie ku Griffinowi ale nie wiem czy pozbierał się po katastrofie w walce z Silvą. Nie wiadomo nawet czy Forrest poprawił obronę przed obaleniami bo żaden z późniejszych przeciwników nie naciskał tak na takedowny jak Ortiz. Griffin może wygrać rundy w stócje, choć nie spodziewam się jakiejś jego wyraźnej przewagi ale uwierzę Ortizowi, że teraz jest w życiowej formie i uznam, że będzie w stanie zdobyć obalenia i obić w parterze Griffina wystarczająco by wygrać dwie rundy. Ortiz przez decyzję.

Josh Koscheck vs. Anthony Johnson
Johnson tym razem zrobił wagę ale nadal, nawet po nokaucie Yoshidy, nie jestem do niego w pełni przekonany. To walka, którą Koscheck może przegrać na własne życzenie. Jeśli nie będzie głupi i uniknie niepotrzebnie długich wymian w stójce zamiast nich obalając Johnsona powinien wygrać bez większych trudności. Kos to przecież zawodnik, który potrafił obalić GSP a w parterze Johnson nie dotrzyma mu kroku. Koscheck, TKO, 3 runda.

Antonio Rogerio Nogueira vs. Luis Arthur Cane
Walki dwóch Brazylijczyków, gdzie nie uświadcza się parteru to rzadkość ale coś takiego może się zdarzyć w sobotę. Nogueira demonstrował swój boks przeciw słabym przeciwnikom i mierząc się z kimś pokroju Cane może się zdziwić. Nie wiem, czy „Banha” złapie Nogueirę w stylu Sokoudjou ale powinien być wyraźnie lepszym strikerem i o ile nie będzie walczył w parterze powinien wygrywać kolejne rundy. Cane przez decyzję.

Paulo Thiago vs. Jacob Volkmann
W USA wiele osób zachwyca się zapasami Volkmanna. Moim zdaniem poleganie na zapasach idealnie będzie pasowało Thiago, który będzie miał 15 minut na znalezienie poddania. Brazylijczyk miał Fitcha niemalże na tacy a Jacob Volkmann nie ma raczej wrodzonej odporności na duszenia gilotyną. Thiago, poddanie, 2 runda.

Phil Baroni vs. Amir Sadollah
Jak zwykle Baroni ma 2-3 minuty na trafienie Sadollaha w stójce i skończenie walki. Nowojorczyk wygrał walki dłuższe niż jedna runda zaledwie cztery razy na 13 przypadków. Jeśli nie przydarzy się jakiś oszukany stop Sadollah powinien być na tyle wytrzymały by przetrzymać początkowy ostrzał i spokojnie wykończyć spuchniętego Baroniego później. Sadollah, poddanie, 2 runda.

Marcus Davis vs. Ben Saunders
Nie skreślałbym na miejscu Saundersa po jego walce z Swickiem. Będzie miał ogromną przewagę zasięgu z Davisem pytanie tylko czy ją wykorzysta? Skłaniam się ku odpowiedzi przeczącej, Davis to kompetentny bokser i w najgorszym wypadku może spróbować obaleń jak w walce z Hardym. Saunders ma warunki ale jest za zielony na przeciwników pokroju Swicka czy Davisa. Davis, TKO, 2 runda.

Jake Rosholt vs. Kendall Grove
Nawet jeśli nie odegra ten element tutaj sporej roli nie mogę przekonać się do postawienia na kogoś z tak słabą szczęką jak Grove. Rosholt powinien zrobić to co początkowo robił Almeida, obalić i tam poskładać Hawajczyka czy przez poddanie czy TKO. Postawie na to pierwsze. Rosholt, poddanie, 3 runda.

Brock Larson vs. Brian Foster
Czy to nie urocze, że w tym samym obozie trenują dwaj zawodnicy o tak podobnych nazwiskach i w tak podobnym stylu opierający swoje walki na okrzyku „Brock smash!”. Nie wiem czy zobaczymy w wykonaniu Larsona bodiczka ale powinien zdemolować Fostera. Larson, poddanie, 1 runda.

Caol Uno vs. Fabricio Camoes
Nie wydaje mi się, żeby Uno poddał przeciwnika albo sam musiał odklepać. Oznacza to, że wynik walki będzie zależał od stójki lub, bardziej prawdopodobne, zapasów. Japończyk ma przewagę w obydwu tych elementach, oby tylko nie walczył tak letargicznie jak z Fisherem, bo może znów przejechać się na werdykcie. Uno przez decyzję.

George Sotiropoulos vs. Jason Dent
Anglicy z 9. TUFa dali radę na poprzedniej gali. Jednak poziom talentu po amerykańskiej stronie tamtego programu bardzo, bardzo odstaje. Tak jak Jason Dent będzie odstawał od Australijczyka i morlanym zwyćiestwem dla niego będzie dotrwanie do decyzji. Sotiropoulos przez decyzję.

dEFTHOMAS

Tito Ortiz vs. Forrest Griffin
Josh Koscheck vs. Anthony Johnson
Antonio Rogerio Nogueira vs. Luis Arthur Cane
Phil Baroni vs. Amir Sadollah
Marcus Davis vs. Ben Saunders
Kendall Grove vs. Jake Rosholt
Paulo Thiago vs. Jacob Volkmann
Brock Larson vs. Brian Foster
Caol Uno vs. Fabricio Camoes
Jason Dent vs. George Sotiropoulos

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

18 KOMENTARZE

 1. Forrest-decyzja
  Johnson-TKO
  Cane-decyzja
  Sadollah-poddanie
  Thiago-poddanie
  Davis-decyzja/TKO
  Rosholt-decyzja/TKO
  Larson-poddanie
  Uno-decyzja
  Sotiropoulos-poddanie/decyzja

 2. Gryffin przez decyzje
  Johnson przez tko
  Cane przez tko
  Sadollah przez decyzje
  Grove poddanie albo tko
  Thiago przez decyzje
  Sounders przez tko
  Foster przez tko
  Uno przez decyzje
  Sotiropoulos przez poddanie – polecam te walke fanom dobrego parteru 😉

 3. czemu dzisiaj tak mało typów ??
  griffin-decyzja
  johnson-tko
  cane-decyzja
  sadollah-poddanie
  thiago-poddanie
  davis-decyzja

 4. Ja, mając w pamięci walkę z Andersonem, nie mogę sobie jakoś wyobrazić wygranej Forresta.

 5. Tito Ortiz vs Forrest Griffin Tito By TKO 2 runda
  Josh Koscheck vs Anthony Johnson johnson by TKO
  Antonio Rogerio Nogueira vs Luis Arthur luis by TKO
  Paulo Thiago vs Jacob Volkmann thiago by TKO
  Phil Baroni vs. Amir Sadollah baroni by decyzja

 6. moje typy :

  ortiz , dec;
  koscheck, dec;
  thiago, ko/tko;
  cane, ko/tko;
  sadollah, sub;
  davis, ko/tko;
  rosholt, ko/tko;
  larson, ko/tko;
  camoes, sub;
  sotiropoulos, sub.

 7. Griffin przegra bo gardy na zdjęciu nie trzyma 😀

  Ortiz przez decyzje
  Kosheck przez decyzje
  Cane przez TKO 2 runda
  Thiago przez Sub 3 runda
  Sadollah przez TKO 2 runda

 8. griffin,kos,minotoro,thiago,baroni(heheheh dlatego że należy do hammer house baby:) heheh team emerytów)

 9. OJ Panowie coś mało wiary w Małego Nog’a 🙂 w sumie dla mnie jest to najciekawsza walka i liczę na jego efektowną wygraną.
  Poza tym:
  Ortiz – Decyzja
  Johnson – K.O/T.K.O
  Sadollah – K.O/T.K.O
  Davis – ?
  Grove – decyzja
  Thiago – ?

  Pozdrawiam!

 10. Tito Ortiz vs. Forrest Griffin- GRIFFIN
  Josh Koscheck vs. Anthony Johnson- KOSCHECK
  Antonio Rogerio Nogueira vs. Luis Arthur Cane- NOUGEIRA
  Phil Baroni vs. Amir Sadollah- BARONI
  Marcus Davis vs. Ben Saunders- DAVIS
  Kendall Grove vs. Jake Rosholt- ROSHOLT
  Paulo Thiago vs. Jacob Volkmann- THIAGO
  Brock Larson vs. Brian Foster- FOSTER
  Caol Uno vs. Fabricio Camoes- COMOES
  Jason Dent vs. George Sotiropoulos- SOTIROPOULOS

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.