ufc103

Przypominamy, że transmisja z walki Tomka Drwala w Spike TV zaczyna się o 3 w nocy, PPV od 4.

Ponieważ jak co galę pojawiają się te same pytania, po raz kolejny służymy pomocą:

1. Jak wszystkie transmisje z UFC zarówno część w Spike jak i PPV pokaże MMA-TV

2. Jeśli ktoś chce wiedzieć co to MMA-TV, jak to oglądać, polecam odwiedzić dział FAQ, a potem stronę MMA-TV

3. W tym tygodniu nie będzie Pod Lupą

4. To pytanie jeszcze się nie pojawiło, ale ktoś na pewno zapyta o chat, który cały czas jest dostępny tutaj.

Poniżej nasze typy na aż 13 walk z UFC 103.

Yoshihiro, taktyką unikania typowań, wysunął się na prowadzenie (85-45, 65,4%), tuż za nim Venom (92-49, 65,2%). Dalej TJ (90-51, 63,8%), Garret (78-47, 62,4%), R.O.B. (44-28, 61,1%) i oczywiście Defthomas (58-41, 58,6%)

Yoshihiro

Rich Franklin vs. Vitor Belfort
Mirko Filipovic vs. Junior Dos Santos
Martin Kampmann vs. Paul Daley
Josh Koscheck vs. Frank Trigg
Hermes Franca vs. Tyson Griffin
Efrain Escudero vs. Cole Miller
Tomasz Drwal vs. Drew McFedries
Jim Miller vs. Steve Lopez
Rafaello Oliveira vs. Nik Lentz
Brian Foster vs. Rick Story
Eliot Marshall vs. Jason Brilz
Vladimir Matyushenko vs. Igor Pokrajac
Rafael dos Anjos vs. Rob Emerson

Venom

Rich Franklin vs. Vitor Belfort
Rich Franklin przez decyzję. Nie ważne jak bardzo chciałbym postawić na Vitora w tym pojedynku, nie potrafię zapomnieć o tym jak często ten zawodnik zawodzi w ważnych walkach. Szansę Belforta upatrywałbym w pierwszej rundzie, kiedy jeszcze świeży i szybki będzie wierzył w wygraną. Franklin nie ma granitowej szczęki, ale dotychczas potrafili to wykorzystać tylko Anderson Silva i Lyoto Machida. Jeśli Rich zawalczy mądrze, powinien klinczować i obalać Belforta, wykorzystywać przewagę siłową dopóki ten się nie złamie i nie straci oddechu. Taka taktyka powinna mu przynieść wygraną na punkty, jeśli oczywiście wcześniej Vitor nie zgasi mu światła jednym ciosem.

Mirko Filipovic vs. Junior Dos Santos
Junior Dos Santos przez TKO, runda 3. Podobnie jak w przypadku walki wieczoru, tutaj też trudno mi zaufać temu niby nowemu CroCopowi. Podobnie jak w przypadku Belforta wydaję mi się, że tu też problemem jest psychika. Są takie walki kiedy Mirko atakuje, trafia ze znakomitą precyzją pojedynczymi ciosami, a są takie kiedy przez całe się cofa polując na jedno wysokie kopnięcie. Niestety tych drugich byliśmy świadkami ostatnio dużo częściej. Cigano powinien wykorzystać przewagę siły, zamęczyć CroCopa przy siatce aż ten w trzeciej rundzie straci siły i wtedy zakończyć pojedynek. Jednak musi być bardzo ostrożny, bo Chorwat cały czas ma narzędzia, żeby go zranić.

Martin Kampmann vs. Paul Daley
Martin Kampmann przez poddanie, runda 2. Daley to jeden z najlepszych uderzaczy w całym MMA, niezwykle wszechstronny, dysponujący sporą siłą. Niestety jego zapasy i parter sporo odstają od jego stójki. Duńczyk jest kompletnym zawodnikiem MMA, jego stójka nie jest tak błyskotliwa, ale jest na całkiem przyzwoitym poziomie, a jego grappling jest kilka klas lepszy od Anglika. Semtex być może nawet wygra rundę, ale jak tylko walka trafi na matę Hitman zakończy pojedynek poddaniem, pewnie firmowym trójkątem rękami.

Josh Koscheck vs. Frank Trigg
Josh Koscheck przez decyzję. Trigg nie zachwycał w wygranych pojedynkach, dzięki którym wrócił do UFC. Cały czas jedyną rzeczą jaką potrafi to obalenie przeciwnika i trzymanie go na ziemi. Koscheck to jednak co najmniej tak samo dobry zapaśnik z dużo lepszą stójką. Młodszy i szybszy zawodnik AKA zdominuje rywala i wygra przez decyzję, chociaż nie zdziwię się jak Frank znowu przegra przez duszenie zza pleców.

Hermes Franca vs. Tyson Griffin
Tyson Griffin przez decyzję. Joe Silva chyba nie lubi Hermesa Franci, po raz kolejny zestawia go z zapaśnikiem, z którym Brazylijczyk ma tylko iluzoryczne szansę na zwycięstwo. Griffin zdominuje go w parterze tak jak Sherk i Edgar, musi tylko uważać na szalone cepy Hermesa.

Efrain Escudero vs. Cole Miller
Efrain Escudero przez decyzję. Miller to bardzo agresywny grappler znakomicie walczący z pleców. Bardzo mocno przetestuje zwycięzcę ósmego TUFa. Efrain powinien punktować obaleniami i wynik pojedynki będzie zależny od tego jak sędziowie ocenią wysiłki Cole’a z pleców. Walka pewnie zakończy się kontrowersyjnym werdyktem na korzyść Escudero.

Tomasz Drwal vs. Drew McFedries
Tomasz Drwal przez TKO, runda 1. Pójście z McFedriesem na wymianę jest zawsze bardzo niebezpieczne, jednak Tomek jest bardzo twardy i powinien dążyć do przeniesienia walki na ziemię. Tam bardzo szybko skończy przeciwnika uderzeniami.

Jim Miller vs. Steve Lopez
Jim Miller przez TKO, runda 1. Miller to zupełnie inna klasa niż Lopez. Mecz do jednej bramki.

Rafaello Oliveira vs. Nik Lentz
Rafaello Oliveira przez poddanie, runda 1. Zestaw zawodników, których Lentz pokonał przed dostaniem się do UFC nie był raczej imponujący. Podobnie jest z Oliveirą, ale ten przynajmniej trenuje na co dzień z Pennem.

Brian Foster vs. Rick Story
Brian Foster przez KO, runda 1. Story to niezły zapaśnik, ale trenujący u Hughesa Foster powinien być na to gotowy. Jego kolosalna przewaga w stójce da mu szybką wygraną.

Eliot Marshall vs. Jason Brilz
Jason Brilz przez decyzję. Brilz tak jak Bader w TUFie zdominuje Marshalla.

Vladimir Matyushenko vs. Igor Pokrajac
Vladimir Matyushenko przez decyzję. Jeśli Vlady ma już za sobą kontuzję z pojedynku z Nogueirą nie powinien mieć problemu z Chorwatem. Być może zakończyć walkę przed czasem, ale dużo bardzie prawdopodobne, że w swoim niezbyt ciekawym stylu wygra decyzję.

Rafael dos Anjos vs. Rob Emerson
Rafael Dos Anjos przez poddanie, runda 2. Dos Anjos był bliski poddania i Griffina i Stephensa. Emerson to dużo słabszy zawodnik, po za tym do trzech razy sztuka.

TJ

Rich Franklin vs. Vitor Belfort
Starałem się ale nie mogę wyrzucić z pamięci tego jak kiepsko wyglądał Franklin na UFC 99. Belfort to silniejszy, szybszy uderzacz z lepszą techniką niż Wanderlei i nie potrafię sobie wyobrazić, że przegrałby z tak dysponowanym Franklinem. Wobec tego, że wszyscy przeszli do porządku dziennego z taką formą u Richa wolę postawić na to, że Vitor tym razem nie zawiedzie w tak eksponowanej walce. Belfort przez decyzję.

Mirko Filipovic vs. Junior dos Santos
Crocop wyczerpał limit zaufania, jeśli naprawdę teraz nagle ma znowu wnieść się na wyżyny to uwierzę w to jak to zobacze. Nikt już się nie boi jego siły i kopnięć i kilku zawodników pokazało, że mozna Chorwata stłamsić w klinczu. Cigano będzie kolejnym z nich. Junior dos Santos, TKO, 2 runda.

Martin Kampmann vs. Paul Daley
Nie widzę tutaj innego zakończenia niż Kampmann przez poddanie. Daley to wybitny striker ale Duńczyk ma naprawdę konkretną szczękę i nie będzie modlił się o obalenia jak Jake Shields. Kiedy nadarzy się okazja przeniesię walkę do parteru i tam szybko upora się z Semtexem. Kampmann, poddanie, 1 runda.

Josh Koscheck vs. Frank Trigg
Koscheck robi dokładnie to co Trigg, tylko że lepiej. Plus Trigg, już w dość zaawansowanym wieku, musi efektywnie zrzucić 7 kilo. Koscheck przez decyzję.

Hermes Franca vs. Tyson Griffin
Jedyną szansą Franci w tej walce są jego ołowiane pięści. Brazylijczyk ma czarny pas BJJ ale nigdy nie udało mu się nawet poważnie zagrozić skończeniem przeciw tak dominującemu zapaśnikowi jak Griffin. Tyson wszelkie atuty: kardio, lepszą stójkę (choć brakuje siły) i zapasy. Griffin przez decyzję.

Efrain Escudero vs. Cole Miller
Oglądanie wczorajszych zmagań Escudero z wagą nie nastraja mnie zbyt optymistycznie do tej walki. Meksykanin raczej zdobędzie obalenia ale natknie się na masę kłopotów w gardzie wysokiego Millera. Miller, poddanie, 3 runda.

Tomasz Drwal vs. Drew McFedries
McFedries na pewno wystrzeli z bloków jak Usain Bolt. Liczę na celną kontrę Drwala, obalenie i pozamiatanie w parterze, gdzie zawodnik Mileticha nigdy nic nie pokazał. Drwal, TKO, 1 runda.

Jim Miller vs. Steve Lopez
Lopez ma napompowany na środkowym zachodzie bilans. Jego debiut w UFC może przypominać występy tuzów tamtego regionu jak John Halverson i Jason Reinhardt. Jim Miller się nie patyczkuje. Miller, poddanie, 1 runda.

Rafaello Oliveira vs. Nik Lentz
W sumie nie wiem czego się spodziewać po obu zawodnikach ale fakt, że Lentz potrzebował aż 3 rund żeby pokonać Ficketta AD 2009 mówi mi, żeby postawić na Brazylijczyka. Oliveira, poddanie, 2 runda.

Brian Foster vs. Rick Story
Foster ma w rękach poważną siłę i choć może nie będzie w stanie całkowicie powstrzymać zapasów Story’ego (choć treningi z Hughesem nie zaszkodzą) to przez 15 minut powinien dostać się do szczęki przeciwnika i zakończyć sprawę. Foster, TKO, 3 runda.

Eliot Marshall vs. Jason Brilz
Brilz ma o wiele za dobre zapasy i bazę na, moim zdaniem przereklamowane, jiu-jitsu Marshalla. Brilz przez decyzję.

Vladimir Matyushenko vs. Igor Pokrajac
W zasadzie ten sam scenariusz co wyżej, tylko zamienić BJJ na stójkę Pokrajaca. Matyushenko przez decyzję.

Rafael dos Anjos vs. Rob Emerson
Zakładając, że dos Anjos nie da się złapać na jakiś gigantyczny podbródkowy powinien znaleźć okazję do poddania Emersona. Jako zawodnik, który z 2 porażkami dostaje 3 szansę, Joe Silva musi coś w nim widzieć. Dos Anjos, poddanie, 2 runda.

Garret

Rich Franklin vs. Vitor Belfort
Rich Franklin przez decyzje. Niedoceniany Franklin kontra przeceniany Belfort. Ostatnie wygrane Vitora mogą imponować, ale mimo wszystko Martin i Lindland są kilka klas niżej niż Rich. W walce z Wanderleiem, Franklin pokazał że dobrze walczy na „backpeadalingu” i sądzę że tą walkę rozegra podobnie, aczkolwiek nie sądzę by był w stanie skończyć ją przed czasem.

Mirko Filipovic vs. Junior Dos Santos
Junior Dos Santos przez TKO, 2 runda. Ja już w Crocopa zwątpiłem. W walce z Overeemem wyglądał jak pyskata dziwka, prana przez swojego alfonsa. Nie był w stanie nic zrobić. Jego ostatnie wygrane bardziej wynikały z tego że jego przeciwnicy byli po prostu spięci. Natomiast Dos Santos ma za sobą nokaut Werduma, czyli wyraźnie pokazał że nazwisko jego przeciwnika nie ma znaczenia.

Martin Kampmann vs. Paul Daley
Martin Kampmann przez decyzje. Daley to bardzo dobry striker, jednak Kampmann jest dużo bardziej wszechstronny. Dodajmy do tego że będzie to debiut Daleya w UFC, nerwy wchodzą w ruch, i już możemy wiedzieć jak to się mniej więcej potoczy.

Josh Koscheck vs. Frank Trigg
Josh Koscheck przez decyzje. UFC mnie tutaj rozczarowało. Sądziłem że specjalnie sprowadzają Trigga, by zrobić Hughes vs. Trigg 3. Niestety jest inaczej. Frank nie jest zawodnikiem światowej klasy, do tego przez ostatnie lata zajmował się bardziej biznesem i wrestlingiem niż „prawdziwym MMA”. Koscheck po wpadce z Thiago pewnie już się zorientował że walka w stójce to zły dział dla niego, i postanowi znów rozegrać walkę w sposób nudny, ale skuteczny.

Hermes Franca vs. Tyson Griffin
Tyson Griffin przez decyzje. Mam wielką nadzieje że Tyson zapomni o swoim pseudonimie „Mr. Fight of the Night” i rozegra walkę w parterze. W stójce to różnie może być, patrząc na chaotyczność uderzeń Hermesa.

Efrain Escudero vs. Cole Miller
Efrain Escudero przez poddanie, 2 runda.

Tomasz Drwal vs. Drew McFedries
Tomasz Drwal przez TKO, 1 runda. Okładanie się w stójce z McFedriesem nie jest Najlepszą Decyzją Roku, o czym brutalnie dowiedział się Xavier Foupa- Pokam. Aczkolwiek Tomek pokazywał w swoich walkach zdrowy rozsądek, więc w razie problemów sprowadzi do parteru, i tam dobije Amerykanina solidnym G&P. Będę bardzo zaskoczony jak ta walka przejdzie pierwszą rundę.

Jim Miller vs. Steve Lopez
Jim Miller przez poddanie, 2 runda.

Rafaello Oliveira vs. Nik Lentz
Rafaello Oliveira przez poddanie, 2 runda.

Brian Foster vs. Rick Story
Brian Foster przez KO, 1 runda.

Eliot Marshall vs. Jason Brilz
Jason Brilz przez decyzje.

Vladimir Matyushenko vs. Igor Pokrajac
Vladimir Matyushenko przez decyzje. Pokrajac po latach krążenia wokół wielkich lig (Crocop starał mu się załatwić występy w PRIDE i później w DREAM) wreszcie do takowej trafił. Niestety jego umiejętności znacznie odstają od „UFCowych” norm. Matyushenko to po prostu jego lepsza wersja. Niestety nie oczekujcie fajerwerków. Zapewne zobaczymy 3 rundy L&P.

Rafael dos Anjos vs. Rob Emerson
Rafael dos Anjos przez poddanie, 2 runda. Jeśli Emerson nie zrobi takiego numeru jak z Gamburyanem (czyt. nie znokautuje w pierwszych sekundach), to dos Anjos nie powinien mieć problemów z wygraniem tej walki.

R.O.B.

Rich Franklin vs. Vitor Belfort- Belfort przez KO
Mirko Filipovic vs. Junior Dos Santos – dos Santos przez KO
Martin Kampmann vs. Paul Daley- Kampmann przez poddanie
Josh Koscheck vs. Frank Trigg- Koscheck przez decyzję
Hermes Franca vs. Tyson Griffin- Griffin przez decyzję
Efrain Escudero vs. Cole Miller- Cole Miller przez poddanie
Tomasz Drwal vs. Drew McFedries – Drwal przez TKO
Jim Miller vs. Steve Lopez- Jim Miller przez poddanie
Rafaello Oliveira vs. Nik Lentz- Oliveira przez poddanie
Brian Foster vs. Rick Story- Story przez decyzję
Eliot Marshall vs. Jason Brilz- Brilz przez decyzję
Vladimir Matyushenko vs. Igor Pokrajac- Matyushenko przez decyzję
Rafael dos Anjos vs. Rob Emerson- dos Anjos przez poddanie

Defthomas

Rich Franklin vs. Vitor Belfort
Mirko Filipovic vs. Junior Dos Santos
Martin Kampmann vs. Paul Daley
Josh Koscheck vs. Frank Trigg
Hermes Franca vs. Tyson Griffin
Efrain Escudero vs. Cole Miller
Tomasz Drwal vs. Drew McFedries
Jim Miller vs. Steve Lopez
Rafaello Oliveira vs. Nik Lentz
Brian Foster vs. Rick Story
Eliot Marshall vs. Jason Brilz
Vladimir Matyushenko vs. Igor Pokrajac
Rafael dos Anjos vs. Rob Emerson

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

45 KOMENTARZE

 1. Rich Franklin vs. Vitor Belfort – Franklin TKO runda 2
  Mirko Filipovic vs. Junior Dos Santos – Filipovic przez decyzje
  Martin Kampmann vs. Paul Daley- Kampmann przez poddanie
  Josh Koscheck vs. Frank Trigg- Koscheck KO runda 1
  Hermes Franca vs. Tyson Griffin- Franca poddanie runda 2
  Tomasz Drwal vs. Drew McFedries – McFedries KO runda 3

 2. Venom:
  Nie ważne jak bardzo chciałbym postawić na Vitora w tym pojedynku, nie potrafię zapomnieć o tym jak często ten zawodnik zawodzi w ważnych walkach.
  Tidżej:
  Starałem się ale nie mogę wyrzucić z pamięci tego jak kiepsko wyglądał Franklin na UFC 99.

  hehe, sumując Wasze memorki to jeszcze trudniej się wybrać do bukmachera 😉

 3. „Franklin nie ma granitowej szczęki, ale dotychczas potrafili to wykorzystać tylko Anderson Silva i Lyoto Machida.” – Rich walczyl kiedykolwiek z Machida ?

 4. Mam pytanie.Bedzie leciala transmisja ze spike’a na mma tv?Bo nie chce wstac o 3 i spotkac pana psikusa:) zamiast pana Drwala.

 5. Nie nie będzie leciała, mma-tv pokazuje wszystkie możliwe transmisje UFC, ale akurat walka Drwala nie poleci.

 6. Rich Franklin vs Vitor Belfort _>belfort przez decyzja

  Mirko Filipovic vs Junior Dos Santos _>CC przez KO
  Martin Kampmann vs Paul Daley _>Kampmann przez TKO
  Josh Koscheck vs Frank Trigg _> Trigg przez dezycja
  Hermes Franca vs Tyson Griffin _> Griffin przez TKO
  Tomasz Drwal vs Drew McFedries _> Drwal przez KO

 7. gdzie bedzie mozna zobaczyc walke drwala???????? i przypominam jutro wazna gala w pradze
  🙂 ”meta” walczy!!!!!!!!!!!!!

 8. Optymista to moje drugie imię;)

  Hehe taktyką unikania typowań 😀

 9. Venom serio walka Tomka nie bedzie na mma tv? przeciez tam jest odliczanie na gale w spike i ppv

 10. Belfort przez Tko
  Cro Cop przez Tko – mysle ze sprawi niespodzianke i znokautuje Dos Santosa
  Gryffin przez decyzje
  Daley przez Tko
  Koscheck przez decyzje
  Miller przez poddanie
  McFedrries przez Tko
  Pokrajec przez decyzje

  W walce Dos Anjos – Emerson postawilem na tego drugiego i cos czuje ze zle zrobilem.

 11. jest też odliczanie do Floyda a idzie o tej samej porze 😉

  będzie, będzie, nie srajcie ogniem

 12. ” walce z Overeemem wyglądał jak pyskata dziwka, prana przez swojego alfonsa.” – W końcu ostrzej. To lubię 😉

 13. większe te podpunkty bo ledwo je widać! 🙂
  ….a i jeszcze jedno!
  walczył już Drwal? 🙂

 14. moje typy:
  belfort by ko/tko,
  dos santos by ko/tko (cro cop zostanie zjedzony),
  kampmann by dec,
  koscheck by dec,
  griffin by dec,
  escudero by ko/tko,
  drwal by ko/tko,
  jim miller by dec,
  oliveira by sub,
  story by dec,
  marshall by sub,
  matyushenko by ko/tko,
  dos anjos by sub

 15. R. F. vs. Vitor Belfort
  M. F. vs. Junior Dos Santos
  Martin Kampmann vs. P. D.
  Josh Koscheck vs. F. T.
  H. F. vs. Tyson Griffin
  E. E. vs. Cole Miller
  Tomasz Drwal vs. D. McF.
  Jim Miller vs. S. L.
  Rafaello Oliveira vs. N. L.
  B. F. vs. Rick Story
  E. M. vs. Jason Brilz
  Vladimir Matyushenko vs. I. P.
  Rafael dos Anjos vs. R. E.

 16. Wiedziałem, że ktoś musi postawić na CroCopa. Def nie zawiódł 😛

 17. Ja mysle ze Dos Santos wylapie jakas ladna kontre od Mirka i przegra prze tko. Na papierze zdecydowanym faworytem jest Cigano ale cos czuje ze Mirko zrobi dzisiaj duza niespodzianke.

 18. Strasznie ciezko typowac ta gale.Chodzi mi o trzy glowne pojedynki.Koscheck wydaje sie pewniakiem jesli chodzi o wygrana(by decision).Powinien solidnie oklepac Trigga.Jesli Tyson nie wylapie swiatecznej bombki od Hermesa to rowniez wygra przez decyzje.Daley jest niebezpieczny.Kazde trafienie moze byc ostatnim jednak jego parter kuleje.Martin powinien dazyc do parteru a wtedy albo wygra przez decyzje badz podda przeciwnika.Strasznie trudno typowac Juniora z Mirkiem.Cro Cop ciagle dysponuje Highkickiem i mocnym ciosem ktory potrafi zgasic swiatlo kazdemu jednak mam nadzieje iz glody wygranej i dobrze boksujacy Cigano wygra przed czasem by Tko/ko.Vitor moze polowac na jeden cios czy szalona kombinacje.Wierze w Belforta,chce by wygral jednak po Vitorze mozna spodziewac sie wszystkiego wiec wole postawic na Richa.

 19. Wiem, ze sie wkurzycie ale mam pytanie co do mma-tv. Jest problem, jestem zarejestrowany, zalogowany i jak chce ogladac gale na poczatku wszystko okej (tak przez chwile) walka leci… az tu nagle ze jest za duzo uzytkownikow, serwer przeciazony i trzeba na szybko szukac innego streama (doswiadczenie z poprzednich gal). Da sie jakos tego uniknac?

 20. najlepiej wykup sobie premium 🙂
  wie ktos moze czemu cro copa nie bylo na konferencji prasowej?

 21. Jak już się zalogowałem na mma -tv to muszę wejsc w justin.tv streams czy jak?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.