Joanna J

Poniżej przedstawiamy przewidywania redaktorów zagranicznych portali, dotyczące walki Joanny Jędrzejczyk z Carlą Esparzą, do której dojdzie podczas dzisiejszej gali UFC 185.

Mookie Alexander – Bloodyelbow.com

Esparza może zostać wymęczona Muay Thai i siłą uderzenia Joanny, jednak z drugiej strony Carla jest bardziej utalentowaną zawodniczką i jej zapasy połączone z  umiejętnościami parterowymi sprawią, że Polka znajdzie się w piekle.

Typ: Carla Esparza, jednogłośna decyzja.

Zane Simon – Bloodyelbow.com

Esparza jest świetną zapaśniczką i solidną pięściarką, jednak musimy pamiętać, że wszystkie rywalki, które do tej pory pokonywała, były beznadziejnymi zapaśniczkami. Obie walki, które przegrała Esparza, były z zawodniczkami z dobrym przygotowaniem zapaśniczym. Zapasy Jędrzejczyk nie są wcale złe. Bardzo dobrze broni obaleń. Czy da radę wybronić wszystkie? Prawdopodobnie nie. Czy będzie przeważać siłowo nad Esparzą? Prawdopodobnie nie. Jeśli jednak będzie w stanie wybronić wystarczającą liczbę prób sprowadzeń walki do parteru, to ujawni się jej przewaga w stójce. W mojej opinii walka będzie miała podobny przebieg do ostatniego pojedynku z Gadelhą, jednak prawdopodobnie tym razem werdykt pójdzie w inną stronę.

Typ: Carla Esparza, niejednogłośna decyzja

Jon Anik – komentator UFC

Wierzę w Carlę Esparzę. W mojej opinii jest ona niekwestionowanym numerem jeden światowej dywizji słomkowej. Ofensywne zapasy Carli będą stanowić dla niej duży atut w najbliższym pojedynku. Nie chodzi o to, że defensywne zapasy Jędrzejczyk są złe, ale po prostu Esparza jest nie do zatrzymania. Jeśli nie uda jej się obalić na początku, to będzie na tyle aktywna w stójce, że kolejne próby obaleń z czasem i tak jej wyjdą. A gdy już obali, to ciężko spod niej wstać. Ma niezły parter i bardzo dobrze udaje jej się doprowadzać do duszenia zza pleców.

Typ: Carla Esparza

Adam Martin – MMAoddsbreaker.com

Esparzę bardzo cenię od długiego czasu. Typowałem ją do zwycięstwa The Ultimate Fightera i do wygranej w walce finałowej, ale tym razem zamierzam typować przeciwko niej i myślę, że Jędrzejczyk będzie nową mistrzynią. Jej defensywne zapasy są ekstremalnie solidne. Esparza potrafi świetnie obalać, jednak myślę, że Joanna będzie w stanie utrzymywać walkę przez większość czasu w stójce, a w tej płaszczyźnie jest dużo lepsza. Ma najlepsze Muay Thai w całej dywizji słomkowej i jest jedną z nielicznych zawodniczek tej kategorii, które posiadają nokautujące uderzenie. To będzie bardzo dobra walka.

Typ: Joanna Jędrzejczyk

Gabe Killian – MMAoddsbreaker.com

To jest klasyczne zestawienie stójkowicza z grapplerem. Uważam, że walka będzie bliska i potrwa pełne pięć rund i sędziowie punktowi będą decydować o werdykcie. Myślę, że zarówno „JJ” jest w stanie utrzymywać walkę w stójce i dzięki przewadze w tej płaszczyźnie wygrywać kolejne rundy, ale równie dobrze Carla może punktować dzięki obaleniom. Szykuje się pojedynek,  w którym bez względu na werdykt, rewanż (możliwe, że natychmiastowy) będzie miał sens. W skrócie: najprawdopodobniej walka zakończy się decyzją i minimalnie faworyzuję Esparzę.

Typ: Carla Esparza, niejednogłośna decyzja

Luke Thomas – MMMAFighting.com

Bardzo doceniam umiejętności Polki, jednak  jest pewien problem. Ma dobrą defensywę, jeśli chodzi łapanie podchwytu pod siatką i obronę obaleń, jednak ma problemy ze zrywaniem klinczu. Esparza potrafi świetnie miksować uderzenia w stójce z obaleniami. Rewelacyjnie porusza się na nogach i ma fantastyczną defensywę w parterze. Jest wiele czynników, które sprawiają, że to ją trzeba faworyzować.

Typ: Carla Esparza

Jesse Holland – Mmamania.com

Jestem zaskoczony tym, jak wielu fanów skreśla Carlę Esparzę i myślę, że część z nich przecenia umiejętności kickbokserskie Joanny Jędrzejczyk. Esparza pokonała Angelę Hill, Tecię Torres, Jessicę Pennę i Rose Namjunas – zajęło jej to kilka tygodni. To była mordercza seria dywizji słomkowej. Carla zwycięstwem z Namajunas udowodniła, że jest kimś więcej niż tylko zawodniczką, która wyprowadza ciosy, by przygotować podłoże pod obalenie. Jest kompletną zawodniczką. Nie jestem pewien, że mógłbym to samo powiedzieć o Jędrzejczyk, która – co prawda – wyglądała świetnie w swoich dwóch pojedynkach pod banderą ZUFFA’y. Prezentowała solidne defensywne zapasy podczas swojej krótkiej zawodowej kariery w MMA, jednak do tej pory nie spotkała na swojej drodze tak dobrej zapaśniczki jak Esparza. A to będzie pięciorundowy pojedynek. Powód, dla którego uważam, że Esparza nie da sobie zrobić większej krzywdy w stójce, jest taki, że „Cookie Monster” jest zawodniczką, która jest aktywna i nie stoi w miejscu. Jeśli nie udaje jej się próba obalenia, to przechodzi do ciosów, a potem znowu próbuje sprowadzać. Ten gameplan sprawdził się dobrze w boju z Namajunas, która była wytrącana z rytmu. Spodziewam się, że Esparza zastosuje podobną strategię dzisiejszej nocy. Z podobnym rezultatem.

Tym: Carla Esparza, poddanie

Tomasz Chmura – MMARocks.pl

Carla Esparza z pewnością będzie bardzo ciężką rywalką dla Joanny i wynik tej konfrontacji wcale nie jest taki oczywisty. Skoro z Claudią Gadelhą bój był bardzo wyrównany i mógł iść w obie strony – co ładnie potwierdza niejednogłośna decyzja sędziowska – to w przypadku walki o pas również powinniśmy być przygotowani na decyzję, która może iść w jedną lub drugą stronę. Esparza co prawda nie ma tak dobrego boksu czy parteru jak Gadelha, ale za to ma lepsze zapasy i kontrolę z góry. Recepta na wygraną dla obu zawodniczek jest bardzo prosta do przewidzenia. Walka na nogach – Joanna wygrywa, walka w parterze – Carla wygrywa. Wszystko więc zależy od tego jak faktycznie dobre są defensywne zapasy Asi, z jaką determinacją Carla będzie dążyć do obaleń i ile razy odniesie sukces. Są eksperci, którzy mówią, że Jędrzejczyk będzie szorowała plecami matę, a są tacy co mówią, że Polka wypunktuje a może i nawet znokautuje odbiegającą od niej kickboxersko Esparzę. Wszyscy wiemy jak walczy Asia i dzięki analizie „W Imadle” wiemy również jak niebezpieczną rywalką jest Amerykanka. Mając te wszystkie dane na uwadze uważam, że pas powędruje jutrzejszego ranka do Polski. Joanna ugra trzy z pięciu rund i jednogłośna lub niejednogłośna decyzja zostanie ogłoszona na jej korzyść.

Typ: Joanna Jędrzejczyk, decyzja

Poniżej załączamy również grafikę przedstawiającą wyniki głosowania użytkowników portalu Tapology.com:

esp-jen

94 KOMENTARZE

 1. Nie dziwi mnie tu nic w zasadzie. Dzisiejsza noc pokaże kto i jak się mylił bądź nie. Ekspertów od laików odróżni to, że byli bliżej prawdy.

 2. janusze coraz bardziej na JJ stawiaja. co widac po spadajacym kursie u bukmacherow (przynajmniej na pinnaclu o 0.4 spadlo w ciagu kilku dni)

 3. Ci eksperci już pokazali co potrafią przed walką Janka, wszyscy oprócz Chmursona i Martin'a go fuck your self 😀

 4. wielki Mookie Alexander:

  nie rozumiem takich dziennikarzyn – po chuj pisze prediction skoro ma zamiar być śmieszkiem? ale się wtedy napiąłem, haha – teraz dopiero to widzę, ale denerwuje mnie takie coś – płacą mu za to, a ten sobie żarciki kręci.

  masz racje, ze sie napiales, ekspert proszony o obiektywna analize ma byc ekspertem

  jak chce sobie poheheszkowac niech idzie do celebrytysplasz

 5. i myślę, że część z nich przecenia umiejętności kickbokserskie Joanny Jędrzejczyk

  Ta, a te wszystkie tytuły dostała dla krotochwili 😉

 6. masz racje, ze sie napiales, ekspert proszony o obiektywna analize ma byc ekspertem

  jak chce sobie poheheszkowac niech idzie do celebrytysplasz

  Nie rozumiem o co Wam chodzi. Koleś napisał swoją opinię,  która w oparciu o wcześniejsze walki obu zawodników wcale nie była jakaś niepoważna. Walka potoczyła się w taki a nie inny sposób i po co w ogóle do niego pisać?

  Nie dziwie się,  że odpisał w mało poważny sposób na takie bezsensowne zaczepki.

  Ja się zgadzam z większością "ekspertów". Tez myślę,  że walka będzie wyrównana i tez większe szanse daję Carli, ale przecież nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Nie da się tego fachowo przewidzieć

 7. ci pseudo eksperci już przy walce Janka pokazali jak niewiele wiedzą o MMA. Znowu będą palić sie ze wstydu kiedy Asia będzie wbijała głowę amerykanki w mate oktagonu.

 8. Twierdzenie ,że Epsarza jest bardziej utalentowana to kompletny bullshit.Jędrzejczyk dopiero 3 lata walczy w mma i stójkę jest ciężej do mma przełożyć niż zapasy .Na kuponie mam Jędrzejczyk więc wygra.

  Jeżeli ktoś tam mówił,że umiejętności stójkowe JJ są przeceniane ,to co można powiedzieć w takim wypadku o całym przekroju umiejętności Esparzy

  ps.Rozumiem ,że Esparza faworytką itp. ,że ją obstawiają ,ale niektóre rzeczy które tam piszą..

 9. Ja myślę, że Asia to ogarnie, skoro w poprzedniej walce ogarnęła brazylijkę z lepszymi zapasami to tym bardziej ogarnie aktualna mistrzynię.

 10. Tzn. Claudia nie ma lepszych zapasów od Carli. BJJ bym się zgodził (mimo, że tego nie pokazuje ostatnio), ale zapasy z pewnością idą na konto Esparzy.

 11. Panowie oswieccie mnie bo moze przemawia przeze mnie hurraoptymizm.Czy tylko ja mam wrazenie ze jezeli chodzi o wymiany stojkowe Carla wylapuje duzo wiecej ciosow od Gadelhi czy nawet Limy?

 12. Jej zasięg jej nie pomaga wszystkiego unikać…ale według mnie Carla stójkowo się znacznie podciągnęła ostatnimi czasy.

 13. Obie nigdy nie walczyły ze swoimi odpowiednikami-eksperci wróżą z fusów. I my też. Ale Asia ją rozjebie jak Pudzian Najmana :boystop:

 14. Panowie oswieccie mnie bo moze przemawia przeze mnie hurraoptymizm.Czy tylko ja mam wrazenie ze jezeli chodzi o wymiany stojkowe Carla wylapuje duzo wiecej ciosow od Gadelhi czy nawet Limy?

  No moim zdaniem to ona jest drewnem w stójce i bedzie ładnie łapać bomby, aż jej sie walczyć odechce

 15. Twierdzenie ,że Epsarza jest bardziej utalentowana to kompletny bullshit.Jędrzejczyk dopiero 3 lata walczy w mma i stójkę jest ciężej do mma przełożyć niż zapasy .Na kuponie mam Jędrzejczyk więc wygra.

  .

  @Szady chyba się walnął w tłumaczeniu. Tam było "skilled" a nie "talented".

 16. Najgorszy scenariusz to nerwy przez 25 minut i Aśka przez wymęczoną decyzję. Najlepszy to TKO pod koniec pierwszej rundy. Ci "eksperci" się przejadą, bo Polka skończy tę walkę przed czasem. 😎

 17. Typowanie w takich zestawieniach jest jak wróżenie z fusów, wytypować to można walkę Caina z Walusiem.

  Nie wiem czy dzisiaj Aśka wygra, bo może być różnie, ale pokonanie Namajunas nie świadczy o niczym, ona i Asia to jak wspomniani przeze mnie panowie z HW.

 18. Ja się wcale nie dziwię tym prognozom. Sorry, ale Esparza ma znacznie lepsze zapasy od Gadelhi, a chyba nikomu nie muszę przypominać, że Asia w walce z Claudią spędziła dużo czasu na plecach. Z reguły tak jest, że silni jak konie zapaśnicy radzą sobie nieźle w starciu z zawodnikami wywodzącymi się ze stójki, wystarczy podać przykład Hendricksa z Conditem, Woodleya z Conditem, Weidmana z Pająkiem, Velasqueza z Dos Santosem i tak dalej.

 19. Ja się wcale nie dziwię tym prognozom. Sorry, ale Esparza ma znacznie lepsze zapasy od Gadelhi, a chyba nikomu nie muszę przypominać, że Asia w walce z Claudią spędziła dużo czasu na plecach. Z reguły tak jest, że silni jak konie zapaśnicy radzą sobie nieźle w starciu z zawodnikami wywodzącymi się ze stójki, wystarczy podać przykład Hendricksa z Conditem, Woodleya z Conditem, Weidmana z Pająkiem, Velasqueza z Dos Santosem i tak dalej.

  Gademha to jest właśnie silna,ale nie zapaśniczka.Hendricks to nie jest tylko zapaśnik ,ale też znakomity uderzacz.Velasquez w stójce mielił JDSa ,Condit w ogóle nie ma zapasów,Silva w drugiej rundzie łatwo bronił obalenia Weidmana.Poza tym Jędrzejczyk tutaj jest zdecydowanie lepsza w stójce ,a w tamtych walkach tak nie było

 20. Gademha to jest właśnie silna,ale nie zapaśniczka.Hendricks to nie jest tylko zapaśnik ,ale też znakomity uderzacz.Velasquez w stójce mielił JDSa ,Condit w ogóle nie ma zapasów,Silva w drugiej rundzie łatwo bronił obalenia Weidmana.Poza tym Jędrzejczyk tutaj jest zdecydowanie lepsza w stójce ,a w tamtych walkach tak nie było

  Jeśli silna nie-zapaśniczka tłamsila Aśkę, to tym bardziej może to robić silna zapaśniczka. Gadelha obalała z klinczu, a Esparza będzie wchodzić dynamicznie w nogi, co może nieco popsuć szyki Aśki. Nie mówię tutaj, że Esparza wygra, ale wcale mnie nie dziwią takie typowania.

 21. Walić te ich typowania, oby znowu się zdziwili tak jak w przypadku Janka, że mógł tak łatwo wygrać z Latifim.

  Ja tam Esparzą (w kwestii umiejętności) się w ogóle nie jaram od samego TUF'a. Zresztą w jej walkach dobrze widać, że lubi sporo przyjąć zanim czasem pomyśli o zapasach, a i ta jej świetna broń to czasem nie robi wielkiej różnicy.

  Także jeszcze zobaczymy jak to będzie, co by nie było – win or lose #warJoanna

 22. Prawda jest taka że jak dobry zapaśnik chce obalić to obali za każdym razem( jeśli walczy z osobą którą bije na głowę w tej płaszczyźnie). A tak jest w tym wypadku… Zapasy to potęga w MMA niestety a Carla jest w tym mega dobra tak więc nie będę zdziwiony jak Aśka będzie rzucana przez 5 rund i nic nie zrobi…

 23. @Comber Ta walka będzie inna ponieważ Carla nie może niczym zaskoczyć, taktykę będzie miała jedną. Aśka to wygra jeżeli jej obrony będą lepsze niż myślimy.

 24. @Comber Ta walka będzie inna ponieważ Carla nie może niczym zaskoczyć, taktykę będzie miała jedną. Aśka to wygra jeżeli jej obrony będą lepsze niż myślimy.

  Zobaczymy na ile cardio pozwoli. Aśka sporo ścina, wyglądała wczoraj źle. Mam nadzieje, że nie opadnie z sił. Liczę, że wykorzysta dziurawą gardę Esparzy i usadzi ją w pierwszej albo drugiej rundzie.

 25. Przestańcie wymieniać walki zapaśnik-stójkowicz, gdzie wygrywał zapaśnik. Akurat ostatnio sporo mamy przykładów że rządzą obecnie stójkowicze z mocnymi defensywnymi zapasami. A wymienianie Hendricksa czy Caina na korzyść Esparzy jest debilizmem. Laska nie ma czym zagrozić w stójce tak jak oni, więc absolutnie nie pasuje do waszej matrycy.

 26. Jeśli silna nie-zapaśniczka tłamsila Aśkę, to tym bardziej może to robić silna zapaśniczka. Gadelha obalała z klinczu, a Esparza będzie wchodzić dynamicznie w nogi, co może nieco popsuć szyki Aśki. Nie mówię tutaj, że Esparza wygra, ale wcale mnie nie dziwią takie typowania.

  Gadelha ma dobre zapasy ,ale nie tak jak Esparza .Co do siły ,to Esparza odstaje od Claudii ,a no i nie zapominajmy ,że Aśka cały czas poprawia zapasy i parter

 27. Przestańcie wymieniać walki zapaśnik-stójkowicz, gdzie wygrywał zapaśnik. Akurat ostatnio sporo mamy przykładów że rządzą obecnie stójkowicze z mocnymi defensywnymi zapasami. A wymienianie Hendricksa czy Caina na korzyść Esparzy jest debilizmem. Laska nie ma czym zagrozić w stójce tak jak oni, więc absolutnie nie pasuje do waszej matrycy.

  Racja

 28. Przestańcie wymieniać walki zapaśnik-stójkowicz, gdzie wygrywał zapaśnik. Akurat ostatnio sporo mamy przykładów że rządzą obecnie stójkowicze z mocnymi defensywnymi zapasami. A wymienianie Hendricksa czy Caina na korzyść Esparzy jest debilizmem. Laska nie ma czym zagrozić w stójce tak jak oni, więc absolutnie nie pasuje do waszej matrycy.

  Gdzie rządzą? Mistrzowie i czołówka to z reguły świetni/bardzo dobrzy zapaśnicy, którzy bardzo dobrze rozwinęli swoją stójkę. Cain, Jones, Cormier, Bader, Johnson, Hendricks, Woodley, Weidman, Mendez. To, że uchował się JDS, Aldo i McGregor nie świadczy o tym, że stójkowicze z dobrą obroną przed obaleniami wiodą prym.

 29. Gdzie rządzą? Mistrzowie i czołówka to z reguły świetni/bardzo dobrzy zapaśnicy, którzy bardzo dobrze rozwinęli swoją stójkę. Cain, Jones, Cormier, Bader, Johnson, Hendricks, Woodley, Weidman, Mendez. To, że uchował się JDS, Aldo i McGregor nie świadczy o tym, że stójkowicze z dobrą obroną przed obaleniami wiodą prym.

  Jesteś psychofanem Esparzy, twoje zdanie się nie liczy :boystop:

 30. Hehe, nie. Chciałbym nieco ostudzić emocje. Aśka na moich kartach punktowych – opierając się na obecnych zasadach oceniania nie wygrała z Claudią, to po pierwsze. Po drugie, wielu z Was pisze, że Asia się rozwija, myślę, że Esparza też poprawia swoje słabości.

 31. Hehe, nie. Chciałbym nieco ostudzić emocje. Aśka na moich kartach punktowych – opierając się na obecnych zasadach oceniania nie wygrała z Claudią, to po pierwsze. Po drugie, wielu z Was pisze, że Asia się rozwija, myślę, że Esparza też poprawia swoje słabości.

  Nie no ,mam Aśkę na kuponie.Oby ten pojedynek wyglądał jak Cro Cop vs Coleman.Aśka szybciej poprawia zapewne.Mówienie,że Gadelha>Esparza może nie jest prawdą ale coś w tym musi być

 32. Hehe, nie. Chciałbym nieco ostudzić emocje. Aśka na moich kartach punktowych – opierając się na obecnych zasadach oceniania nie wygrała z Claudią, to po pierwsze. Po drugie, wielu z Was pisze, że Asia się rozwija, myślę, że Esparza też poprawia swoje słabości.

  Ja nie neguje tego ze Esparza ma jakiś arsenał, ale jest on ograniczony. Przypomina mi pudla w pierwszym TUFie. Same zapasy i nic więcej, dopiero potem dołożył łapy. Myślę że pewien poziom defensywnych zapasów+genialna stójka powinien wygrać z dobrymi zapasami ale nie popartymi siłą fizyczną i możliwością podparcia tego zagrożeniem w stójce, choćby cepami. Po prostu nie o takie mma walczyłem 🙂

 33. Hehe, nie. Chciałbym nieco ostudzić emocje. Aśka na moich kartach punktowych – opierając się na obecnych zasadach oceniania nie wygrała z Claudią, to po pierwsze. Po drugie, wielu z Was pisze, że Asia się rozwija, myślę, że Esparza też poprawia swoje słabości.

  Moze to jeszcze nie staly trend, a tylko nie czyniace jeszcze wiosny jaskolki, ale ostatnio coraz czesciej obalenia bez kontroli i pozniejszej ofensywy nie sa juz oceniane tak wysoko. Esparza jest bardzo dobra zapasniczka doskonalaca swoja stojke. Natomiast Joasia jest fenomenalna strikerka doskonalaca swoje zapasy. To jest ta roznica, ktora mam nadzieje, zobaczymy juz za kilka godzin.

 34. Nie zrozumcie mnie źle. Też chciałbym, aby Asia wygrała. Też uwielbiam jej styl i cenię umiejętności. Chciałbym tylko, abyśmy nie lekcewazyli jej przeciwniczki.

 35. Chciałbym tylko, abyśmy nie lekcewazyli jej przeciwniczki.

  Asia nie może lekceważyć, my możemy:lol:

 36. Asia nie może lekceważyć, my możemy:lol:

  A potem będzie płacz i teksty w stylu pękł balonik, przehypowana. Standard na forum.

 37. A potem będzie płacz i teksty w stylu pękł balonik, przehypowana. Standard na forum.

  Wiem, niektórzy tak mają. Dla mnie to tylko sport i tylko ludzie i bywa różnie, a porażki zdarzają się najlepszym. Ale patrząc na umiejętności Aśki wiem, że nawet jakby jej się noga podwinęła to wróci mocniejsza i nadal będzie krążyła w topie, mając kolejne okazje na zdobycie tytułu. Rozpoznawalność już sobie ładnie wyrabia:)

 38. JJ jest jak Muhammad Ali przed pierwszą walką z Listonem.

  Każdy znawca boksu stawiał na szybką wygraną Sonnego, a walka okazała się czystą poezją w wykonaniu Aliego 😆

 39. Nie zrozumcie mnie źle. Też chciałbym, aby Asia wygrała. Też uwielbiam jej styl i cenię umiejętności. Chciałbym tylko, abyśmy nie lekcewazyli jej przeciwniczki.

  Ja doceniam w pelni klase rywali, dzieki temu zwyciestwo Joasi bedzie smakowac jeszcze lepiej 😉

 40. Ja doceniam w pelni klase rywali, dzieki temu zwyciestwo Joasi bedzie smakowac jeszcze lepiej 😉

  No ,u mnie większe emocje całej gali niż na Janku (na nim największe),ale to dlatego że kupon i o Janka byłem spokojny ,a JJ może mieć ciężko

 41. No ,u mnie większe emocje całej gali niż na Janku (na nim największe),ale to dlatego że kupon i o Janka byłem spokojny ,a JJ może mieć ciężko

  Przyznaje sie bez bicia. Na Janka postawilem dwa razy wieksze pieniadze, ale to w sumie bardziej wynika z kosztow zblizajacych sie wycieczek do Krakowa i Gdanska niz z braku wiary w sukces Joasi.

 42. Przyznaje sie bez bicia. Na Janka postawilem dwa razy wieksze pieniadze, ale to w sumie bardziej wynika z kosztow zblizajacych sie wycieczek do Krakowa i Gdanska niz z braku wiary w sukces Joasi.

  Ale to w walce z Latifim?Czy już z Manuwą?Ja pierwszy raz obstawiłem tera ,3 dychy .Ufc Poland obstawię prawdopodobnie ,może ksw i może ufc 187

 43. Ale to w walce z Latifim?Czy już z Manuwą?Ja pierwszy raz obstawiłem tera ,3 dychy .Ufc Poland obstawię prawdopodobnie ,może ksw i może ufc 187

  Oczywiscie w debiucie z Latifim. Na Manuwe przyjdzie jeszcze czas.

 44. Dla mnie żenujące jest co tam wypisywał baju temu gościu. Też stawiałem na Aśkę wierzę, że sobie poradzi i chcę żeby tak było ale to jest przecież sport którego jednym z fantastyczniejszych uroków jest to, że nawet zdecydowani faworyci niczego nie mogą być pewni. Tym bardziej przy starciu tak wyrównanym.

 45. Ja chyba nie mam nerwów żeby na żywo walkę obejrzec, wstanę jutro i sprawdzę wynik,  za dużo emocji, jak ten narożnik to wytrzymuje o zawodniku nie wspominam nawet, pzdr

 46. Ja chyba nie mam nerwów żeby na żywo walkę obejrzec, wstanę jutro i sprawdzę wynik

  Proponuje gleboka, wewnetrzna analie wlasnych zainteresowan. Przeciez dzis w nocy nie spi nawet czesc Januszy z KSW 😆

 47. Zenek taka okazja może się już nigdy więcej nie powtórzyć. Nie chcesz zobaczyć na zywo jak Polka zdobywa pierwsze złoto UFC dla swojego kraju? Ja bym jeszcze to przemyślał.

 48. Zenek to nawet ja pierwszy raz w życiu zarwę całą noc dla UFC! A do tego wykupiłem PPV za 17.99 Euro 😉

 49. Jak dla mnie wiekszosc typujaca Esparze prawdopodobnie ma racje, o ile Asia nie poczynila znacznego progresu w zapasach. Pisalem juz dwa razy, ze Gadelha miala beznadziejna kontrole po obaleniach, co tutaj sie nie powtorzy i Asia nie bedzie mogla sobie tak po prostu wstawac spod siatki. Nie wiem tez czy wszyscy pamietaja, ale Gadelha byla blisko suba mimo swoich brakow, a Esparza w koncu poddala rownie silna fizycznie i lepsza graplingowo Rose… Licze jednak, ze Asia bedzie potrafila wszystkich zaskoczyc i ją zwyczajnie zdominuje. Dzizys, nigdy jeszcze nie bylem tak spiety przed walka Polaka…

 50. Dzieki koledzy, przekonaliście mnie , brać cohones zawsze na duchu wesprze jak się chwilowo zabłądzi:) pzdr

 51. Moim zdaniem ich umiejętności techniczne się skompensują, spowoduje to przyjęta taktyka. Zadecyduje cardio i determinacja. Dzisiaj jest ten dzień, w którym musi wszystko zagrać na tip-top.

 52. @Zenek pozwól, że jedynie sparafrazuję Ci słynny cytat z Symetrii "za nieoglądanie UFC 185 na żywo, OD RAZU CHUJ W DUPĘ!" 😉

 53. Kurcze, boję się stawiać na Aśkę. Z jednej strony ta nasza dziewucha jest potworkiem, a z drugiej – to jednak będzie długie 25 minut i te sprowadzenia Esparzy mogą jej przynieść zwycięstwo…

 54. @Zenek pozwól, że jedynie sparafrazuję Ci słynny cytat z Symetrii "za nieoglądanie UFC 185 na żywo, OD RAZU CHUJ W DUPĘ!" 😉

  Duffy kozak, swietna kontrola walki, babeczka też pięknie biłaB-)

  Pomyślałem przy Duffym żeby walka Aški tak wyglądała , pzdr

 55. Mookie Alexander – Bloodyelbow.com

  Esparza może zostać wymęczona Muay Thai i siłą uderzenia Joanny, jednak z drugiej strony Carla jest bardziej utalentowaną zawodniczką i jej zapasy połączone z umiejętnościami parterowymi sprawią, że Polka znajdzie się w piekle.

  Typ: Carla Esparza, jednogłośna decyzja.

  Zane Simon – Bloodyelbow.com

  Esparza jest świetną zapaśniczką i solidną pięściarką, jednak musimy pamiętać, że wszystkie rywalki, które do tej pory pokonywała, były beznadziejnymi zapaśniczkami. Obie walki, które przegrała Esparza, były z zawodniczkami z dobrym przygotowaniem zapaśniczym. Zapasy Jędrzejczyk nie są wcale złe. Bardzo dobrze broni obaleń. Czy da radę wybronić wszystkie? Prawdopodobnie nie. Czy będzie przeważać siłowo nad Esparzą? Prawdopodobnie nie. Jeśli jednak będzie w stanie wybronić wystarczającą liczbę prób sprowadzeń walki do parteru, to ujawni się jej przewaga w stójce. W mojej opinii walka będzie miała podobny przebieg do ostatniego pojedynku z Gadelhą, jednak prawdopodobnie tym razem werdykt pójdzie w inną stronę.

  Typ: Carla Esparza, niejednogłośna decyzja

  Jon Anik – komentator UFC

  Wierzę w Carlę Esparzę. W mojej opinii jest ona niekwestionowanym numerem jeden światowej dywizji słomkowej. Ofensywne zapasy Carli będą stanowić dla niej duży atut w najbliższym pojedynku. Nie chodzi o to, że defensywne zapasy Jędrzejczyk są złe, ale po prostu Esparza jest nie do zatrzymania. Jeśli nie uda jej się obalić na początku, to będzie na tyle aktywna w stójce, że kolejne próby obaleń z czasem i tak jej wyjdą. A gdy już obali, to ciężko spod niej wstać. Ma niezły parter i bardzo dobrze udaje jej się doprowadzać do duszenia zza pleców.

  Typ: Carla Esparza

  Adam Martin – MMAoddsbreaker.com

  Esparzę bardzo cenię od długiego czasu. Typowałem ją do zwycięstwa The Ultimate Fightera i do wygranej w walce finałowej, ale tym razem zamierzam typować przeciwko niej i myślę, że Jędrzejczyk będzie nową mistrzynią. Jej defensywne zapasy są ekstremalnie solidne. Esparza potrafi świetnie obalać, jednak myślę, że Joanna będzie w stanie utrzymywać walkę przez większość czasu w stójce, a w tej płaszczyźnie jest dużo lepsza. Ma najlepsze Muay Thai w całej dywizji słomkowej i jest jedną z nielicznych zawodniczek tej kategorii, które posiadają nokautujące uderzenie. To będzie bardzo dobra walka.

  Typ: Joanna Jędrzejczyk

  Gabe Killian – MMAoddsbreaker.com

  To jest klasyczne zestawienie stójkowicza z grapplerem. Uważam, że walka będzie bliska i potrwa pełne pięć rund i sędziowie punktowi będą decydować o werdykcie. Myślę, że zarówno „JJ” jest w stanie utrzymywać walkę w stójce i dzięki przewadze w tej płaszczyźnie wygrywać kolejne rundy, ale równie dobrze Carla może punktować dzięki obaleniom. Szykuje się pojedynek, w którym bez względu na werdykt, rewanż (możliwe, że natychmiastowy) będzie miał sens. W skrócie: najprawdopodobniej walka zakończy się decyzją i minimalnie faworyzuję Esparzę.

  Typ: Carla Esparza, niejednogłośna decyzja

  Luke Thomas – MMMAFighting.com

  Bardzo doceniam umiejętności Polki, jednak jest pewien problem. Ma dobrą defensywę, jeśli chodzi łapanie podchwytu pod siatką i obronę obaleń, jednak ma problemy ze zrywaniem klinczu. Esparza potrafi świetnie miksować uderzenia w stójce z obaleniami. Rewelacyjnie porusza się na nogach i ma fantastyczną defensywę w parterze. Jest wiele czynników, które sprawiają, że to ją trzeba faworyzować.

  Typ: Carla Esparza

  Jesse Holland – Mmamania.com

  Jestem zaskoczony tym, jak wielu fanów skreśla Carlę Esparzę i myślę, że część z nich przecenia umiejętności kickbokserskie Joanny Jędrzejczyk. Esparza pokonała Angelę Hill, Tecię Torres, Jessicę Pennę i Rose Namjunas – zajęło jej to kilka tygodni. To była mordercza seria dywizji słomkowej. Carla zwycięstwem z Namajunas udowodniła, że jest kimś więcej niż tylko zawodniczką, która wyprowadza ciosy, by przygotować podłoże pod obalenie. Jest kompletną zawodniczką. Nie jestem pewien, że mógłbym to samo powiedzieć o Jędrzejczyk, która – co prawda – wyglądała świetnie w swoich dwóch pojedynkach pod banderą ZUFFA’y. Prezentowała solidne defensywne zapasy podczas swojej krótkiej zawodowej kariery w MMA, jednak do tej pory nie spotkała na swojej drodze tak dobrej zapaśniczki jak Esparza. A to będzie pięciorundowy pojedynek. Powód, dla którego uważam, że Esparza nie da sobie zrobić większej krzywdy w stójce, jest taki, że „Cookie Monster” jest zawodniczką, która jest aktywna i nie stoi w miejscu. Jeśli nie udaje jej się próba obalenia, to przechodzi do ciosów, a potem znowu próbuje sprowadzać. Ten gameplan sprawdził się dobrze w boju z Namajunas, która była wytrącana z rytmu. Spodziewam się, że Esparza zastosuje podobną strategię dzisiejszej nocy. Z podobnym rezultatem.

  Tym: Carla Esparza, poddanie

  ja pierdole.. eksperci od 7 bolesci :facepalm:

 56. standardowo 🙂 więc ode mnie, tak pewnie mało ładnie, ale Panowie dziennikarze – wielki kutas w podniebienie w nagrodę za kolejne poprawne typowanie w sprawie Polaków :*

 57. jankeskie miernoty znowu zbierają szczęki z podłogi. @baju chyba nie trzeba Cie dwa razy prosić żebyś dołożył Mookiemu do pieca? 😀

 58. Chuja się znają. Janka wszyscy skzywali na pożarcie, Irokez jak debiutował w WEC to nikt mu szans nie dawał, było na niego -600

  To jest standard, myślą że jak do tej pory o kimś mało słyszeli to musi być gorszy od amerykańskich zawodników. Kij im oko!

  Carla przez unanimous decision? A gówno! Aśka przez unanimous KTFO!!!

 59. Taaa, że kto ma być mistrzem? Świetne zapasy? Jakoś w walce tego nie było. Ehh ekperci #nieznamsietosiewypowiem

 60. Coś mi to przypomina #SztokholmBitch. Najważniejsze, że to my po raz kolejny możemy śmiać się tym ekspertom w ryj.

  Literka "J" w Alfabecie 2015 już zarezerwowana!

 61. Holland:myślę, że część z nich przecenia umiejętności kickbokserskie Joanny Jędrzejczyk.

  WIELKIE FUCK YOU DLA TEGO "EKSPERTA"!!!!

 62. tutaj pięknie poszło (komentarz):

  Nie ma Twojego komentarza.

  Nie dodałeś, skasowałeś, czy UC skasował? 🙂

 63. Nie ma Twojego komentarza.

  Nie dodałeś, skasowałeś, czy UC skasował? 🙂

  jest na pewno Szymek, 16 lajków ma.

 64. jest na pewno Szymek, 16 lajków ma.

  No niestety ja go nie widzę, choć nawet przestawiałem kilka opcji. Jest napisane, że jest 30 komentarzy, a ja ich wszystkich nie widzę. I między innymi Twojego nie widzę.

  Więc jak możesz to zacytuj, co tam naskrobałeś 😀

 65. No niestety ja go nie widzę, choć nawet przestawiałem kilka opcji. Jest napisane, że jest 30 komentarzy, a ja ich wszystkich nie widzę. I między innymi Twojego nie widzę.

  Więc jak możesz to zacytuj, co tam naskrobałeś 😀

  ''Smeagol' is going to leave with that belt… Just watch.'

  jakiś koleś napisał, że 'You're drunk' więc odpisałem jedynie, 'Haha, I'm not much of a drinker. Enjoy the show today!  #andNEW'

  :smile:…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.