LGD-4033 – selektywny modulator receptora androgenowego do leczenia schorzeń, takich jak zanik mięśni i osteoporoza. To właśnie ten środek został znaleziony w ciele Dudy Santany. Zawodniczka została zawieszona na dwa lata.

Jak poinformowała USADA na swoich stronach internetowych, dnia 11 lutego 2020 przeprowadzono u Dudy niezapowiedziany test tzw. „poza zawodami” czyli gdy zawodnik przygotowuje się do walki lub dopiero czeka na ofertę od organizacji. Gdy test przyszedł pozytywny, „Cowboyzinha” została uznana winną i zawieszono ją na aż dwa lata.

Według menedżera Santany, jego zawodniczka pochodzi z bardzo biednej rodziny i nie stać jej na kupno przebadanych suplementów, wspomaga się więc ich tanimi zamiennikami.

Wierzymy w jej niewinność, ale musimy przestrzegać zasad USADA i przeczekać zawieszenie. Nie wnieśliśmy apelacji. Chcieliśmy się odwołać, ale nie mogliśmy odnaleźć źródła skażenia. Duda wyrzuciła część swoich suplementów. To bardzo utalentowana zawodniczka i na pewno jeszcze wróci. Nie skreślamy jej.

Bilans Dudy Santany to 3-1. Po trzech zwycięstwach z rzędu na brazylijskich galach Watch Out Combat Show, została zakontraktowana przez UFC i stoczyła tam tylko jedną walkę. W starciu z Bea Malecki przegrała przez poddanie w drugiej rundzie.

Santana mieszka w jednym domu z córką oraz z siedmioma innymi członkami rodziny. Obecnie jej egzystencja bazuje na dotacjach, gdyż wszyscy jej krewni stracili pracę z powodu kryzysu.

27 KOMENTARZE

 1. W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o naszego wesołka Adriana Dudę, ale od razu mi się coś nie zgadzało.

  Jego organizm przecież nie produkuje żadnego testosteronu, bo on nie ma absolutnie jaj

 2. W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o naszego wesołka Adriana Dudę, ale od razu mi się coś nie zgadzało.

  Jego organizm przecież nie produkuje żadnego testosteronu, bo on nie ma absolutnie jaj

  Po drugie ona walczy w klatce a Andrzej z ostrym cieniem mgły. Mi też się właśnie nie zgodziło.

 3. To Adesanya walczy też jako kobieta i używa sterydów? No nieźle.

  Wszedłem wpisać w sumie to samo.

  :razz:utinlaugh:

 4. Nie no kurwa, zajebisty news. Zawodniczka z bilansem 3-1 w zawodowym MMA i do tego jedna walka stoczona w UFC (przegrana). Głębiej w dupie nie dało się już pokopać? Przecież poza jej najbliższą rodzina nikt nawet nie wie kto to jest. Rozumiem, że kluczowe dla "artykułu" jest to, że nazywa się Duda, ale nie przesadzajmy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.