LGD-4033 – selektywny modulator receptora androgenowego do leczenia schorzeń, takich jak zanik mięśni i osteoporoza. To właśnie ten środek został znaleziony w ciele Dudy Santany. Zawodniczka została zawieszona na dwa lata.

Jak poinformowała USADA na swoich stronach internetowych, dnia 11 lutego 2020 przeprowadzono u Dudy niezapowiedziany test tzw. „poza zawodami” czyli gdy zawodnik przygotowuje się do walki lub dopiero czeka na ofertę od organizacji. Gdy test przyszedł pozytywny, „Cowboyzinha” została uznana winną i zawieszono ją na aż dwa lata.

Według menedżera Santany, jego zawodniczka pochodzi z bardzo biednej rodziny i nie stać jej na kupno przebadanych suplementów, wspomaga się więc ich tanimi zamiennikami.

Wierzymy w jej niewinność, ale musimy przestrzegać zasad USADA i przeczekać zawieszenie. Nie wnieśliśmy apelacji. Chcieliśmy się odwołać, ale nie mogliśmy odnaleźć źródła skażenia. Duda wyrzuciła część swoich suplementów. To bardzo utalentowana zawodniczka i na pewno jeszcze wróci. Nie skreślamy jej.

Bilans Dudy Santany to 3-1. Po trzech zwycięstwach z rzędu na brazylijskich galach Watch Out Combat Show, została zakontraktowana przez UFC i stoczyła tam tylko jedną walkę. W starciu z Bea Malecki przegrała przez poddanie w drugiej rundzie.

Santana mieszka w jednym domu z córką oraz z siedmioma innymi członkami rodziny. Obecnie jej egzystencja bazuje na dotacjach, gdyż wszyscy jej krewni stracili pracę z powodu kryzysu.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.