salim touahri ufc

Jak informuje portal Onet.pl, Salim Touahri który w styczniu tego roku został na kilka dni przed swoim ślubem zatrzymany przez policję, według informacji oficera Centralnego Biura Śledczego Policji wszystko wskazuje na to, że jest niewinny.

Salim Touahri został zatrzymany na kilka dni przed swoim ślubem, bo uważano, że pęknie i powie wszystko, byle tylko wyjść na wolność. Tyle że wszystko wskazuje na to, że jest on niewinny – powiedział dziennikarzom portalu Onet.pl, znający kulisy sprawy policjant CBŚP.

O skandalicznych jeśli potwierdzą się dzisiejsze informacje kulisach zatrzymania byłego zawodnika UFC, Salima Touahriego poinformował dziś portal Onet.pl. Przypomnijmy, że Touahri został zatrzymany 29 stycznia przez funkcjonariuszy CBŚP. Prokurator postawił zawodnikowi zarzuty przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej oraz handlu narkotykami. Prokuratura twierdziła, że zawodnik miał należeć do gangu braci Z., kiboli związanych z klubem piłkarskim Cracovia. Tą grupą miała zarządzać zatrzymana już Magdalena Kralka, która swego czasu była najbardziej poszukiwanym polskim przestępca.

31 stycznia sąd pierwszej instancji nie przychylił się do wniosku o areszt dla Salima. Sędzia uznał, że wystarczy poręczenie majątkowe w wysokości 60 tysięcy złotych, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Dowody zebrane przez śledczych wzbudziły wątpliwość sądu. Salima miał obciążać jeden z przestępców, który zgodził się na współpracę z prokuraturą.

Według informacji portalu TVN24.pl, osoby znające materiał sprawy, już w lutym twierdziły, że nie było żadnych innych dowodów świadczących o potencjalnej winie zawodnika. Osoby do których dotarł dziennikarz tvn24.pl dodatkowo twierdziły, że Salim nie utrzymywał bliskich kontaktów z kibolami Cracovii, a raczej przeciwnie, zadawał się ze środowiskiem Wisły. Na korzyść zawodnika świadczył również fakt, że Salim posiada pozwolenie na broń, co wiąże się z przejściem procedury sprawdzającej przez policję.

Mały świadek koronny zeznał, że Salim przejął interesy narkotykowe po swoim zmarłym bracie, a śledczy dali wiarę tym wyjaśnieniom. Salim po śmierci Farida T. miał przejąć jego odbiorców i sprzedawać narkotyki pochodzące z Hiszpanii i Holandii. O udziale byłego zawodnika UFC w grupie związanej z Cracovią nie wspominali jednak inni świadkowie. Zatrzymanie Salima zaplanowano na krótko przed jego ślubem, co według osób związanych ze śledztwem miało go zmusić do współpracy z prokuraturą.

Sportowiec został oskarżony na podstawie słów Krystiana K., małego świadka koronnego, który zeznania złożył w 2018 r. Do zatrzymania Salima doszło jednak dopiero w styczniu 2020 r. Były zawodnik UFC pomimo słabych dowodó w areszcie przebywa już od 10 miesięcy, wciąż nieznany jest też termin pierwszej rozprawy. Wcześniej sąd nie mógł jej wyznaczyć, ponieważ Prokuratura Krajowa dopiero w połowie grudnia przesłała akt oskarżenia.

W poniedziałek sąd zdecyduje, czy ponownie przedłużyć Salimowi tymczasowy areszt. Jak jednak informują w swoim artykule dziennikarze Onet.pl wiarygodność Krystiana K. według słów policjanta CBŚP jest coraz słabsza a sama prokuratura szukała kogoś, kto uwiarygodni zeznania skompromitowanego przestępcy.

Prokurator zniszczył nam życie – mówi krótko żona Salima

Z prokuratorskich dokumentów, do których dotarli dziennikarze Onet.pl, wynika, że zarzuty przeciwko zawodnikowi MMA opierają się wyłącznie na zeznaniach Krystiana K. pseud. „Klemens”, złożonych pod koniec 2018 r., czyli blisko dwa lata przed zatrzymaniem Salima. Innych dowodów w sprawie ma nie być. Onet jest również w posiadaniu zeznań Krystiana K. Dziennikarze przeanalizowali dokumenty i w wypowiedzi małego świadka koronnego w których pojawia się sporo nieścisłości. „Klemens” w swoich zeznaniach inaczej też wspomina sytuację opisane przez informatorów portalu.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

39 KOMENTARZE

 1. Typowy świadek koronny – popierdolić głupoty, a policja i tak wszystko weżmie na papier…bo mówi tak ŚWIADEK, gość który najpierw latał, dzielił pieniążki, a póżniej kiedy nie wytrzymał na przesłuchaniu, opowiada światu, jak to bardzo chciał wyjśc z tego środowiska. :razz:utinlaugh:

 2. Tragedia. Koleś dostaje się do UFC i ma takie problemy poza klatką. Zainwestował kupe siana w treningi w ATT, a potem dzieją się takie jaja. Polska prokuratura 0/10. Istnieje jakaś odpowiedzialność karna dla oskarżycieli czy jednak można bez konsekwencji porwać kogoś na 10 miesięcy?

 3. Zaraz, to go nie wypuścili po kilku dniach tylko garuje już 10 miesięcy?

  Tego kto to przyklepał należy ścisnąć za jaja, aż zrobi się z nich trąbka.

 4. Tragedia. Koleś dostaje się do UFC i ma takie problemy poza klatką. Zainwestował kupe siana w treningi w ATT, a potem dzieją się takie jaja. Polska prokuratura 0/10. Istnieje jakaś odpowiedzialność karna dla oskarżycieli czy jednak można bez konsekwencji porwać kogoś na 10 miesięcy?

  Prawnikiem nie jestem ale wydaje mi się że nie, popierdolone… Co innego jakby go skazali i potem się okazało że niewinny, ale tak areszt tymczasowy niby max. 3 miesiące a potrafi się przedłużyć do kilku lat

 5. Tragedia. Koleś dostaje się do UFC i ma takie problemy poza klatką. Zainwestował kupe siana w treningi w ATT, a potem dzieją się takie jaja. Polska prokuratura 0/10. Istnieje jakaś odpowiedzialność karna dla oskarżycieli czy jednak można bez konsekwencji porwać kogoś na 10 miesięcy?

  Przecież już zdążył wylecieć z tego UFC z imponującym bilansem 0-3.

 6. No to teraz dobry pozew i solidarnie z resztą społeczeństwa płacącego podatki zrzucamy się na sowite odkszodowanie :deniroclap:

 7. Zatrzymany 29 stycznia przed slubem, puscili go (na jego fejsie zdjecia z 9/10 lutego podczas slubu/wesela), a potem znowu zamkneli? Jakis zart?

  Jeszcze to zatrzymanie przed slubem, zeby mu na psyche wjechac. HA TFU!

  Ziobro kurwo jebana, przestan mi kurwo zawodnikow MMA przesladowac, pedale pisowski w dupe jechany.

 8. Prokuratura jest w takim stanie, jak ich nadzorca. Słownie ZERO. I żadnej odpowiedzialności. Nie mówię, że wszyscy zatrzymani to świętoszki, ale przykład Materli powinien ich czegoś nauczyć.

 9. No to teraz dobry pozew i solidarnie z resztą społeczeństwa płacącego podatki zrzucamy się na sowite odkszodowanie :deniroclap:

  Materla miał to samo. Kojarzy ktoś czy prokurator beknął? (tam było chyba jeszcze gorzej, bo tam były naciski samego prokuratora na świadka aby złożył fałszywe zeznania na Michała- ale nie pamiętam czy na 100% rak było) .

 10. Później my, elegancko, zrzucimy się na odszkodowania. Bezkarność urzędników w tym kraju to jakiś dramat…

 11. W dobie panowania ministra Zero gdzie liczy się pokazówka prokuratorzy gotowi na wiele.

  Kiedyś też tak było, ale dzisiaj gdy władzę ma Zero nic się nie zmieniło a nawet jakby ostatnio więcej syfu wychodziło.

 12. Ziobro kurwo jebana, przestan mi kurwo zawodnikow MMA przesladowac, pedale pisowski w dupe jechany!!!!!!!!!

 13. Skurwysyństwo, a najgorsze jest to, że tego dziadostwa nikt nie rozlicza i nigdy nie pociągnie do odpowiedzialności.

  A w ogóle to – Ziobro kurwo jebana, przestań mi kurwo zawodników MMA prześladować, pedale pisowski w dupę jechany!!!!

 14. Jako że się zgadzam to Ziobro kurwo jebana, przestan mi kurwo zawodnikow MMA przesladowac, pedale pisowski w dupe jechany!!!!!!!!!

 15. Takie rzeczy tylko w kraju, w którym elity kradno miliony a byle szaraczek trafia za kraty przez byle pomówienia 60.

  :gdzie:Ziobro kurwo jebana, przestan mi kurwo zawodnikow MMA przesladowac, pedale pisowski w dupe jechany!!!!!!!!!

 16. Ah ta nieudolnosc polskiej prokuratury. Niby wiedza wszystko ale nie potrafia niczego udowodnic. I pozniej ratuja sie tymi przedluzanymi sankami. Bo moze ktos peknie.

  Dobrze to znam.

 17. Debile. Po prostu Debile.

  Sedzia najebany jeszcze po swietach, dupe mu zawracaja w poniedzialek. Szybko kazdemu zapierdolic sanki na 3 miechy i do domu konczyc flaszke.

  Pewnie dzisiaj takich Salimow co dostalo sanki byly setki w calym kraju.

 18. Zawsze starałem się być patriotą i nie mówić źle na swój kraj w imię "nie sra się do własnego gniazda", ale jest jedna rzecz, której nienawidzę w tym kraju i którą gardzę w naszym narodzie to całkowita bezkarność urzędników tych wysokiego i niskiego szczebla. Całkowita bezkarność ludzi, którzy są w machinie rządowej i jak zniszczą komuś życie w wyniku błędu to jest "hihi, oj pomyłka" i tyle. Tego nienawidzę w naszym systemie. Podczas gdy w innych krajach ludzie biorą odpowiedzialność za swoje błędy, w Polsce urzędnik/prokurator/policjant/polityk jest bogiem, który nigdy nie odpowie za rażące naruszenie/przestępstwo czy zniszczenie komuś życia.

 19. Ah ta nieudolnosc polskiej prokuratury. Niby wiedza wszystko ale nie potrafia niczego udowodnic. I pozniej ratuja sie tymi przedluzanymi sankami. Bo moze ktos peknie.

  Dobrze to znam.

  Tu chodzi głównie o to, że prokuratorzy mają premię i promocję za takie sprawy. Im głośniejsze nazwisko, tym większy prestiż, a co za tym idzie łatwiej o awans, prościej uzasadnić przyznanie wysokiej premii rocznej np. Zatem zamykają jak leci i liczą hajs.

  Nikogo potem nie degradują z tego powodu, że postawił zarzuty niewinnym osobom. Jak to się mówi:" Po łbach frajerów na sam szczyt".

 20. Zawsze starałem się być patriotą i nie mówić źle na swój kraj w imię "nie sra się do własnego gniazda", ale jest jedna rzecz, której nienawidzę w tym kraju i którą gardzę w naszym narodzie to całkowita bezkarność urzędników tych wysokiego i niskiego szczebla. Całkowita bezkarność ludzi, którzy są w machinie rządowej i jak zniszczą komuś życie w wyniku błędu to jest "hihi, oj pomyłka" i tyle. Tego nienawidzę w naszym systemie. Podczas gdy w innych krajach ludzie biorą odpowiedzialność za swoje błędy, w Polsce urzędnik/prokurator/policjant/polityk jest bogiem, który nigdy nie odpowie za rażące naruszenie/przestępstwo czy zniszczenie komuś życia.

  Zaraz, to go nie wypuścili po kilku dniach tylko garuje już 10 miesięcy?

  Tego kto to przyklepał należy ścisnąć za jaja, aż zrobi się z nich trąbka.

  Najgorsze jest to, że często do takich aresztów "tymczasowych" czy nawet skazań wystarczą tylko zeznania światka koronnego lub tzw. małego świadka koronnego. Ktoś coś nagadał żeby zostać uniewinnionym lub mieć mniejszą karę, prokuratorowi to pasuje, bo będzie medialne zatrzymanie albo w ogóle zatrzymanie i nikt nie interesuje się tym, że całość może być naciągana czy nie trzymać się kupy. Ktoś sypnął, kogoś skażemy, jest sukces, można budować swoją karierę. A że potem okazuje się, że ktoś jest niewinny? No cóż, kto by się przejmował. Nawet jak się uda w jakiś sposób dojść swoich praw i uzyskać odszkodowanie lub rekompensatę, to zapłaci za to państwo z podatków jak pisał @lemmy . Sytuacja w której wszyscy przegrywają.

  Oprócz prokuratora, który w zasadzie nie ma nic do stracenia w takich działaniach. Jak wyjdzie to jest sukces do cv, jak nie wyjdzie to trudno, może następnym razem.

  Tak, to jest chore.

 21. Pozwolę sobie zapytać, jako laik w temacie prawnym: Prokuratura i zarzuty wyssane z palca to jedno, ale od czego są te sądy? Po co i na co? Skoro byle pomówienie wystarczy?

 22. Pozwolę sobie zapytać, jako laik w temacie prawnym: Prokuratura i zarzuty wyssane z palca to jedno, ale od czego są te sądy? Po co i na co? Skoro byle pomówienie wystarczy?

  Prokurator przedstawił w sądzie ,,twarde" dowody czyli zeznania świadka, sprawa w toku.

  Gdyby sędzia go puścił to zaraz byłoby larum o zepsutej kaście sędziowskiej kryjącej przestępców.

  Już za pierwszego okresu rządów PiSu weszły w życie areszty wydobywcze, czyli trzymają dopóki się nie przyznasz albo nie wsypiesz kogoś innego.

 23. Ja pierdole..

  Kiedyś jak ktoś mi gadał, że skazano kogoś niewinnie, to mi się tylko uśmiech litości załączał bo dla mnie nie było takiej możliwości.

  Ostatnie lata mocno zweryfikowałem swoje zdane na ten temat.

  Tak w o ogóle to cześć. Dawno Cię nie widziałem :beer:

  no elo pozdrawiam:hi:. rzadko wchodzę dlatego.

 24. Zawsze starałem się być patriotą i nie mówić źle na swój kraj w imię "nie sra się do własnego gniazda", ale jest jedna rzecz, której nienawidzę w tym kraju i którą gardzę w naszym narodzie to całkowita bezkarność urzędników tych wysokiego i niskiego szczebla. Całkowita bezkarność ludzi, którzy są w machinie rządowej i jak zniszczą komuś życie w wyniku błędu to jest "hihi, oj pomyłka" i tyle. Tego nienawidzę w naszym systemie. Podczas gdy w innych krajach ludzie biorą odpowiedzialność za swoje błędy, w Polsce urzędnik/prokurator/policjant/polityk jest bogiem, który nigdy nie odpowie za rażące naruszenie/przestępstwo czy zniszczenie komuś życia.

  Generalnie zgoda, ale czy jesteśmy w stanie podać przyklady zza granicy, by to potwierdzic? Bo raczej czytalem kilka razy o przeniesieniu policjanta/kogokolwiek do innego wydzialu i na tym sie konczylo. Zupelnie jak u nas.

 25. Państwo z kartonu. Takich przypadków jest pełno. Nie ma to jak być wykształconym prokuratorem i wierzyć, ślepo wierzyć w zeznania przestępców, którzy kurwa będą kłamali, żeby tylko się wybielić.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.