Nie ucichły jeszcze echa sobotniej KSW 15, a już największa konkurencyjna organizacja w Europie, Superior Challenge odkrywa karty na swoją pierwszą galę w tym roku, 30 kwietnia w Sztokholmie. Co do kwestii wyższości nazwisk biorących udział w galach dwóch czołowych federacji na Starym Kontynencie wybór pozostawiam Wam. Trzeba jednak przyznać, że szef szwedzkiej organizacji Babak Aghavali bardzo mocno się postarał, bo właśnie ogłoszono przeciwników dla Thalesa Leitesa (MMA 18-4) i Rezy Madadi (MMA 10-2) w walkach o pasy, odpowiednio w kategorii średniej i lekkiej.

I tak, rywalem niedoszłego (a może i przyszłego) rywala naszego najlepszego średniego, Mameda Chalidowa, będzie weteran MMA, Amerykanin Jeremy Horn (MMA 87-20-5), natomiast inny weteran wszechstylowej walki wręcz Rich Clementi (MMA 39-18-1) spróbuje swoich sił stając naprzeciw najlepszego Szweda w wadze lekkiej, wspomnianego Madadi’ego. Myślę, że dwójki Amerykanów nie trzeba szerzej przedstawiać, wspomnę tylko, że walczyli oni w największych organizacjach MMA na świecie, jak UFC, Pride FC, czy Bellator FC.

Ponadto ogłoszono bardzo ciekawy pojedynek w wadze średniej, gdzie niedoszły (a może również przyszły) rywal, także występującego na tej gali, Roberta Jocza, Assan Njie (MMA 10-2) zmierzy się z czołowym średnim w Rosji Beslanem Isaevem (MMA 14-3).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.