(fot. Sherdog.com)

W nie do końca jasnych okolicznościach z walki na DREAM: Fight For Japan wycofał się Antonio McKee (MMA 25-4-2), który miał się zmierzyć z Shinyą Aokim (MMA 27-5, 1 NC, #4 w rankingu MMARocks). Jego zastępcą, według twittera związanego z FEG Mike’a Kogana, będzie weteran UFC Rich Clementi (MMA 40-19-1).

Zawodnik z Luizjany swoją ostatnią walkę dla Zuffy stoczył w lutym 2009 roku i od tego czasu w mniejszych organizacjach walczył ze zmiennym szczęściem dorabiając się bilansu 7-5. Ostatni swój pojedynek stoczył w Europie gdzie na szwedzkiej Superior Challenge 7 w kwietniu przegrał na punkty z Rezą Madadim. Pierwsza gala DREAM po długim okresie spekulacji na temat przyszłości tej organizacji zaplanowana jest na 29 maja w Saitamie.

Również w UFC doszło do przetasowania w jednej z nadchodzących walk. Kontuzja zmusiła do wycofania Mac’a Danziga (MMA 20-8-1, UFC 4-4, #21 w rankingu MMARocks) z walki przeciwko Donaldowi Cerrone (MMA 14-3, 1 NC WEC/UFC 7-3, 1 NC) na UFC 131 11 czerwca w Vancouver. Jego miejsce zajmie debiutujący Brazylijczyk Vagner Rocha (MMA 6-1).

Rocha to czarny pas BJJ, student Pablo Popovitcha, na co dzień trenujący razem z nim w Pembroke Pines na Florydzie. Jedynej porażki w swojej karierze doznał na gali Strikeforce gdzie Werdum pokonał Fedora przegrywając na punkty z Bretem Bergmarkiem. Prócz tego jego rekord wypełnia 6 zwycięstw z czego cztery przez poddanie i jedno przez TKO.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.