No i stało się. Babalu poleciał z UFC. Kara za przetrzymanie duszenia (pisaliśmy o tym tutaj) była najsurowsza z możliwych. UFC rozwiązało kontrakt z Renato Babalu ze skutkiem natychmiastowym.

Oto co powiedział dziś o tej akcji Dana White : „To jest walka i wszystko może się zdążyć ale jeśli Babalu przetrzymałby dźwignie na rękę, kolano albo kostkę nigdy więcej nie walczyłby w tym sporcie. Nawet jeśli był faworytem fanów to po tym co zrobił fani odwrócili się od niego. Popełnił wielki błąd”

Cała sprawa Babalu odbiła się szerokim echem w USA i podejrzewam że media rzuciły się na Danego Whita z milionem niewygodnych pytań i stąd ta decyzja. Wcześniej bowiem White tak jakby bronił Babalu mówiąc że on pochodzi z BJJ i takie rzeczy jak przetrzymanie duszenia to nic nadzwyczajnego w ich świecie. No nic , Babalu zjebał sprawę ale kara jest chyba zbyt surowa. Nie ma jak amerykańska obłuda. 🙁

Zapytany na koniec White czy nigdy nie zobaczymy już Renato w UFC odpowiedział : „Nigdy nie mów nigdy”

Co się stanie teraz z Babalu ? Najprawdopodobniej łyknie go konkurencja. W grę wchodzą dwie firmy , EliteXC oraz K-1. Dla obu Renato jest na pewno teraz main target do upolowania.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.