chael sonnen panienka

(Fot. Keith Mills/Sherdog.com)

Szósta edycja grapplerskiej gali Metamoris odbędzie się 9 maja w Los Angeles i już teraz zapowiada się interesująco. Jak zapowiedział Chael Sonnen (MMA 28 – 14 – 1), a informację tę potwierdził Ralek Gracie (MMA 3 – 0) założyciel Metamoris, wejdzie on ponownie na grapplerską matę, a jego przeciwnikiem będzie Renato „Babalu” Sobral (MMA 37 – 11). Będzie to swojego rodzaju rewanż za walkę sprzed 10 lat, gdy na gali UFC 55 Renato za pomocą duszenia trójkątnego zmusił Sonnena do odklepania. Starcie to nie będzie jednak główną atrakcją gali. Ta ma być ujawniona w najbliższej przyszłości.

Dla Sonnena będzie to drugi występ na Metamoris. W sierpniu ubiegłego roku został poddany przez Andre Galvao (MMA 5 – 2). Sobral był uczestnikiem trzeciej gali Metamoris, która odbyła się w marcu ubiegłego roku. Jego starcie z Deanem Listerem (MMA 13 – 7) zakończyło się remisem po wyczerpaniu 20 minutowego limitu czasowego.

Możliwe, że na gali rozpocznie się turniej mający wyłonić pretendenta do tytułu mistrza wagi ciężkiej organizacji, który jest obecnie w posiadaniu Josha Barnetta (MMA 33 – 7). Turniej miałby mieć dość unikatowe zasady, gdyż uczestnicy i konkretne zestawienia miałyby być ujawnione dopiero na samej gali.

6 KOMENTARZE

  1. Ehh, Chael – gdyby nie te Twoje wpadki, to kto wie, czy nie byłbyś następcą Dany White'a.

  2. Widać że nie chce mu się leniuchować na emeryturze, ciągnie go do rywalizacji sportowej.

  3. Metamoris zawsze spoko. Tym bardziej z gwiazdami MMA. Przegra pewnie Sonnen przez trójkąt ale co tam i tak jest królem. 🙂

    [​IMG]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.