UFC ogłosiło wczoraj kolejną, już sto drugą galę. UFC 102 odbędzie się tak jak wcześniej pisaliśmy 29 sierpnia w Portland w stanie Oregon w hali Rose Garden. Walką wieczoru będzie starcie byłego mistrza UFC w dwóch kategoriach wagowych Randy’ego Couture’a (MMA 16-9, UFC 13-6, 6 w rankingu MMARocks) i byłego mistrza Pride i UFC w wadze ciężkiej Antonio Rodrigo Nogueiry (MMA 31-5-1, UFC 2-1, 5 w rankingu MMARocks).

Obaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie pojedynki tracąc pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej: właściwy i tymczasowy. Nogueira, który wyszedł do pojedynku z Mirem na UFC 92 nękany przez kontuzję kolana i zakażenie gronkowcem, po raz pierwszy w karierze przegrał przed czasem. Couture na UFC 91 nie sprostał Brockowi Lesnarowi. Dla Naturala będzie to tym ważniejszy pojedynek, że przez wiele lat mieszkał i trenował w Portland i tam razem z Mattem Lindlandem i Danem Hendersonem zakładał Team Quest.

Couture:

Nogueira jest typem zawodnika który jest niebezpieczny w każdej płaszczyźnie walki. Ciężko go znokautować i ma jiu-jitsu na najwyższym światowym poziomie. Do walki z nim będę musiał przygotowywać się w specyficzny sposób. Również fakt że walczymy w Oregonie sprawia że chce dać dobrą i zwycięską walkę dla fanów.

Nogueira:

Honorem jest walczyć z tak wielkim fighterem jak Randy Couture. Od dawna chciałem z nim walczyć bo wiem że aby zostać legendą musisz pokonać legendę.

Rozpiska.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.