Fight.Nights.BaM.14.Poster

Na najbliższą sobotę zaplanowano ostatnią tegoroczną imprezę czołowej rosyjskiej organizacji Fight Nights. Równocześnie będzie to już czternasta gala z łatką „moskiewskiej bitwy” i możemy spokojnie przyznać, że Kamil Gadzhiev powtórnie zafundował swoim zawodnikom bardzo przyzwoity zestaw rywali. Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź i pełną rozpiskę gali Fight Nights: Battle At Moscow 14. Transmisja tradycyjnie na kanale Rossija-2 od godziny 19.20 polskiego czasu.

Kolejny wyjazd na front wschodni zaliczy dobry znajomy naszego najlepszego półciężkiego Jana Błachowicza – Kameruńczyk Rameau Thierry Sokoudjou (MMA 14-11, UFC 1-2). „Afrykański Zabójca” w walce wieczoru na stołecznych Łużnikach skrzyżuje rękawice z Konstantinem Erokhinem (MMA 4-1) – zawodnikiem dysponującym bardzo twardym „kułakiem”, który wszystkie swoje zwycięskie pojedynki kończył przez nokauty. Co prawda trudno szukać wśród nich jakiś głośnych nazwisk, choć Rosjanin (dosłownie) dobija się powoli do drzwi czołówki królewskiej kategorii za naszą wschodnią granicą. W tym roku Kostia stoczył trzy walki, które nie wyszły poza pierwszą rundę, a praca w ringu zajęła mu łącznie nieco ponad siedem minut. 30-letni rosyjski ciężki rozprawił się brutalnie z Białorusinem Nikolaiem Danilovem (MMA 4-4), chabarowskim pogromcą Sokoudjou i starszego z braci Overeem Evgeniyem Erokhinem (MMA 5-4) oraz pokonanym przez naszego Marcina Tyburę petersburżaninem Denisem Komkinem (MMA 13-13). Dla Rameau Thierry Sokoudjou wizyta w Moskwie będzie w tym roku drugim angażem na rosyjskiej ziemi. W ostatnim pojedynku został zdemolowany przez wspomnianego wyżej Evgeniya Erokhina. Wcześniej na gali Road FC wypunktował pupila koreańskiej publiczności Seung Bae Whi (MMA 7-4).

Drugim ciekawym zestawieniem jest konfrontacja Mistrza Rosji i medalisty Mistrzostw Europy w Sambo Bojowym, przekrojowego Mikhaila Mokhnatkina (MMA 3-1) z doskonale znanym weteranem wszechstylowej walki wręcz – Holendrem Valentijnem Overeemem (MMA 30-29). Utalentowany 23-latek z Sankt Petersburga stanie przed najważniejszym sprawdzianem w karierze. Wcześniej nie bił się nigdy z tak doświadczonym zawodnikiem, jakim jest „Pyton”. Starszy z braci Overeem po wyrównanym bilansie w nieistniejącym już Strikeforce oraz wygranej z „Różalem” na ringu KSW wsiadł do nie tego tramwaju co trzeba i zanotował trzy porażki z rzędu. W kiepskim stylu, jak na tak obytego  fightera, poległ w boju z naszym czołowym ciężkim Michałem Kitą (MMA 15-7), chabarowszczaninem Evgeniyem Erokhinem (MMA 5-4) i w kwietniu z Łotyszem Konstantinem Gluhovem (MMA 26-14).

W ostatnim czasie rosyjscy promotorzy wyraźnie upodobali sobie Kraj Kawy. Tak więc na Łużniki przyjedzie dwóch dysponujących bagażem doświadczeń Brazylijczyków. W kategorii półśredniej Weguimar de Lucena Xavier (MMA 17-5-1) stanie naprzeciw perspektywicznego Dagestańczyka Magomeda Magomedkerimova (MMA 10-3). Dużo bardziej atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja w limicie piórkowym. Niski, ale bardzo silny i atletycznie zbudowany Oleg Borisov (MMA 8-1) sprawdzi się w walce ze starym wygą brazylijskich klatek – Joao Paulo Rodriguesem de Souzą (MMA 34-15-2). Wychowanek kostromskiej szkoły rukopasznego boju jest na fali sześciu zwycięstw z rzędu, w październiku podczas poprzedniej moskiewskiej bitwy szybko poradził sobie z Czechem Pavlem Svobodą.

Ciężka batalia może czekać znakomitego uderzacza z rosyjskiej wagi lekkiej – Akhmeta Alieva (MMA 4-3). Utytułowany zawodnik sandy zmierzy się z wracającym po trzyletniej przerwie weteranem WEC Amerykaninem Richem Crunkiltonem (MMA 19-3, UFC 0-1). Kategorię wyżej rewelacyjnie zapowiadający się dwudziestolatek z Dagestanu – sambista Marif Piraev (MMA 7-0) podejmie niepokonanego Niemca Benjamina Brinsę (13-0). Pełna karta walk:

Walka wieczoru:

Open: Konstantin Erokhin (4-1)  vs. Rameau Thierry Sokoudjou (14-11)

Główna karta:

Open: Mikhail Mokhnatkin (3-1) vs. Valentijn Overeem (30-29)
77 kg: Magomed Magomedkerimov (10-3) vs. Weguimar de Lucena Xavier (17-5-1)
66 kg: Oleg Borisov (8-1) vs. Joao Paulo Rodrigues de Souza (34-15-2)
70 kg: Akhmet Aliev (4-3) vs. Rich Crunkilton (19-3)
77 kg: Marif Piraev (7-0) vs. Benjamin Brinsa (13-0)

Pozostałe:

70 kg: Daniil Voevodin (0-0) vs. Slobodan Maksimovic (8-2)
Open: Amil Khamadokov (0-0) vs. Sergey Antipov (0-0)
70 kg: Ivan Kozachenko (4-2) vs. Timur Termirbulatov (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

  1. Zayebista grafika 😉

    Liczę, że walka wieczoru nie potrwa dłużej niż 45 sekund począwszy liczyć od pierwszej wymiany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.