pat_cummins
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Walka Patricka Cumminsa z Rafaelem Cavalcante, została dodana do karty walk gali UFC 190, która odbędzie się w Brazylii.

Patrick Cummins (MMA 7-2) znany jest z tego, że wszedł jako późne zastępstwo za Rashida Evansa (MMA 19-3-1) do walki z Danielem Cormierem (MMA 15-1). Kibice mogą pamiętać też „złą krew”, która zaistniała między tymi zawodnikami z powodu zbytniej medialnej wylewności Cumminsa, kiedy to opisywał wspólne zapaśnicze treningi z Cormierem i to jak doprowadził go do łez. Na podobne teksty Daniel zareagował bardzo emocjonalnie i zapowiedział, że Patrick zapłaci za swoje słowa – tak też się stało. Cummins walkę z Cormierem przegrał przez uderzenia w parterze, już w pierwszej rundzie. Po tej porażce zaliczył jednak trzy zwycięstwa z rzędu, kolejno z: Narvaezem, Kingsburym oraz Carlosem Juniorem. W ostatniej walce musiał jednak uznać wyższość Ovince’a Sainta Preuxa (MMA 18-6).

Rafael Cavalcante (MMA 12-5, 1NC) również wraca po porażce, którą zaliczył w czerwcu 2014 roku z Ryanem Baderem (MMA 19-4). Brazylijczyk w UFC walczy ze zmiennym szczęściem, jednak w Strikeforce jego bilans wyniósł 4-2. Pokonał w nieistniejącej już organizacji, takie nazwiska jak Muhammed Lawal (MMA 15-4, 1NC) czy Yoel Palacio Romero (MMA 9-1).

Gala UFC 190 odbędzie się w Rio de Janeiro, Brazylii, a w walce wieczoru zmierzą się Ronda Rousey oraz Bethe Correia.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. Czyli dla Janka zostanie Maldonado? Chyba jedyny słuszny wybor z tych co zostali

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.