W najbliższą sobotę w dagestańskim Chasawjurcie odbędzie się kolejna gala rosyjskiej federacji ProFC. Ten solidnie obsadzony event  złożony z samych extrafightów będzie nosił tytuł – Bitwa Na Kaukazie. Sporą część fightcardu stanowią pojedynki gospodarzy – Dagestańczyków z Rosjanami lub zagranicznymi rywalami. W walce wieczoru w hali Hamida Hamidova o pas ProFC w kategorii półciężkiej solidny petersburżanin Shamil Abdulmuslimov (MMA 8-3) przetestuje znanego polskiej publiczności z trzynastej gali KSW Julio Brutusa (MMA 9-2). Dla Brazylijczyka będzie to, po gali S-70 druga wizyta na terenie Federacji Rosyjskiej w tym roku. Wówczas został błyskawicznie znokautowany przez Maxima Grishina. Pierwotnie w walce wieczoru mieli zmierzyć się widniejący na plakacie Duńczyk Morten Djursaa (MMA 8-3) i Khabib Nurmagomedov (MMA 15-0). Jednak z nieznanych przyczyn pojedynek ten nie dojdzie do skutku. Niepokonany Dagestańczyk wystąpi na głównej karcie, tyle że jego przeciwnikiem będzie doświadczony Brazylijczyk Arimarcel Santos (28-20).

Jak informowaliśmy wcześniej, w jedynym pojedynku kobiet – w kategorii poniżej 55 kg wystąpi zawodniczka Arrachion MMA OlsztynPaulina Bońkowska (MMA 0-0). Jej rywalką będzie reprezentantka gospodarzy, pochodząca z Dagestanu Risalat Mingbatyrova (MMA 1-1). Dla Pauliny będzie to zawodowy debiut, Risalat również stawia pierwsze kroki na profesjonalnym ringu. W ostatnim pojedynku w czterdzieści sekund została poddana balachą przez doświadczoną Milanę Dudievą (MMA 7-1).

Sobotni wieczór uświetnią dwa pojedynki w królewskiej kategorii. Mistrzowi Dagestanu w sambo bojowym Ibragimowi Ibragimovowi (MMA 2-1) organizatorzy nadal szukają rywala. Z kolei inny sambista Roman Savochka (MMA 23-17) zostanie ugoszczony przez pochodzącego z Machaczkały, młodziutkiego Magomeda Gelegaeva (MMA 3-0). W limicie półciężkim solidny nowosybirszczanin Michail Tsarev (MMA 7-2) raczej nie powinien mieć problemów z pokonaniem rozpoczynającego karierę Abdulsupyana Alikhanova (MMA 0-1). Znajoma twarz pojawi się w wadze lekkiej, pogromca naszego Łukasza Bugary Alexander Shabliy (MMA 4-0) skrzyżuje rękawice z Francuzem Mamourem Fallem (MMA 10-5). Zawodnik Snake Team będzie najtrudniejszym rywalem w dotychczasowej karierze 18-letniego rostowszczanina.  W innej walce dagestański sambista trenujący na Ukrainie – Islam Makhachev (MMA 5-0) będzie bronić niesplamionego rekordu przed Szwedem Claesem Beverlovem (MMA 7-1). A główną kartę starciem z inguskim zapaśnikiem Hamzatem Aushevem (MMA 2-2) z Peresvet FT otworzy mistrz Ukrainy w pankrationie Sergei Churilov (MMA 5-0) z kijowskiego klubu Dobro.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza ProFC w wadze półciężkiej
93 kg.: Shamil Abdulmuslimov (8-3) vs. Julio Cezar de Lima (9-2)

Główna karta:

55 kg.: Paulina Bońkowska (0-0) vs. Risalat Mingbatyrova (1-1)
Open.: Ibragim Ibragimov (2-1) vs. TBA
Open.: Magomed Ahmedshaid Gelegaev (3-0) vs. Roman Savochka (23-17)
93 kg.: Abdulsupyan Alikhanov (0-1) vs. Michail Tsarev (7-2)
77 kg.: Khabib Nurmagomedov (15-0) vs. Arimarcel Santos (28-20)
70 kg.: Islam Makhachev (5-0) vs. Claes Beverlov (7-1)
70 kg.: Alexander Shabliy (4-0) vs. Mamour Fall (10-5)
77 kg.: Sergei Churilov (5-0) vs. Hamzat Aushev (2-2)

Pozostałe:

77 kg.: Abubakar Nurmagomedov (0-0) vs. Ibrahim Shantukhanov (0-0)
70 kg.: Mavledin Khaybulaev (0-0) vs. Rustam Akhmarov (0-1)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.