Wczoraj w Chabarowsku miała miejsce konferencja prasowa i ceremonia ważenia przed szóstą galą Draka. Organizatorzy nie zadbali o publikację rezultatów, ale w krótkiej relacji nie wspominali też, jakoby ktoś miał nie zrobić wagi. Zawodnik American Top Team – Jeff Monson (MMA 43-13) z niewiadomych przyczyn nie dotarł do Chabarowska i jego pojedynek z miejscowym Alexandrem Ilyasovem (MMA 1-1) został odwołany. Dla odmiany Australijczyk Peter Graham (MMA 4-5) przyleciał już siódmego lutego i prowadził seminarium. Jego rywal Łotysz – Konstantin Gluhov (MMA 20-8) wylądował nad Amurem na godzinę przed ważeniem. Polacy byli obecni, powyżej fotka Sergeya Tsekunova i Jędrzeja Kubskiego (MMA 16-10, #10 w Rankingu PL).

Oprócz The Snowmen’a rozpiskę opuścili dwaj zawodnicy wagi lekkiej – Dagestańczyk Murad Machaev (MMA 7-0) i Brazylijczyk Wagner Pinheiro (MMA 1-1). Machaev występował na niedawnych Mistrzostwach Rosji w Sambo i nabawił się urazu ręki. Pinheiro doznał kontuzji podczas przygotowań i zmuszony był wycofać się z walki. Promotorzy z azjatyckiej części Rosji od razu zapewnili zmienników. Pierwszego zastąpił znany z ringów ProFC Czeczen – Zubajra Tukhugov (MMA 4-2), drugiego z kolei debiutujący kickbokser, reprezentant gospodarzy – Arsen Shabanov (MMA 0-0). Zaktualizowany fightcard poniżej:

Główna karta:

Open.: Konstantin Gluhov (20-8) vs. Peter Graham (4-5)
Open.: Piotr Piotrowski (4-1) vs. Evgeniy Erokhin (1-1)

Pojedynek o pas mistrza świata federacji Draka
86 kg.: Ramazan Ramazanov vs. Emanuel Ntoh^

76 kg.: Jędrzej Kubski (16-10) vs. Sergey Tsekunov (2-1)
70 kg.: Maxim Shtepenko (0-1) vs. Arsen Shabanov (0-0)
72 kg.: Zubajra Tukhugov (4-2) vs. Victor Kuku (8-8-1)
70 kg.: Yuriy Savenko vs. Changpueak Sittermsub^

Walka otwarcia:

70 kg.: Rubik Vardanyan (0-0) vs. Dmitriy Shcherbakov (0-0)

^ – walka K-1

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

13 KOMENTARZE

  1. Jakbyś przeczytał dokładnie artykuł to byś wiedział, że organizatorzy nie opublikowali wyników ważenia.

  2. Tjo będzie transmisja na ich stronie czy coś?
    Moze ewentualnie w jakiejś telewizji Rosyjskiej?

  3. Nie znam wyniku Węgorza. Graham znokautował Gluhova, a Erohin Piotrowskiego.

  4. Spodziewałem się porażki kosti Graham to mimo wszystko striker o klase lepszy od Łotysza.

  5. To może teraz, skoro Gluhov przegrywa warto byłoby zorganizować mu rewanż z Kitą.

  6. W przypadku gali Draka 6 (walki Piotrowskiego i Węgorza), jak i Verdict FC (występ Kornela Zapadki) czekamy na oficjalne rezultaty. Ich publikacja następuje z opóźnieniem, co jest już regułą dla mniejszych rosyjskich gal. Na razie nic nie znalazłem na temat występu Polaków.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.