Pas największej organizacji w Brazylii w wadze koguciej znalazł nowego właściciela po gali w miniony weekend. Walka Aleandro Caetano z Diego Ribeiro zakończyła się dyskwalifikacją w 1 rundzie. Caetano od samego początku prowadził w tym pojedynku, bardzo szybko sprowadził swojego rywala do parteru i rozpoczął ground&pound. Nie spodziewał się jednak, że po chwili zostanie odcięty. Ribeiro w końcówce rundy wyprowadził dwa mocne kopnięcia z pleców, kiedy jego rywal obijał go z każdej strony.

W tym wypadku spotkamy wiele kontrowersji. W powtórce widać jak Caetano w nienaturalny sposób pozostaje w parterze. Lewa stopa na palcach, ręce nie dotykają maty, prawa noga wygięta, ale tylko stopa postawiona jest na macie. Teoretycznie sędzia zakładał, że lewa kolano dotykało w parterze Riberio, zatem nie mógł on wyprowadzić kopnięcia — skutkiem tego jest dyskwalifikacja.

Wygrywałem tę walkę, ale po kopnięciu nie byłem w stanie kontynuować. Pojawiły się słuchy, że wykorzystałem jego zagranie i tak doszedłem do zwycięstwa. Po co miałbym to robić? W pierwszej odsłonie wszystko mi wychodziło w dodatku i tak odjęliby mu punkt.

Tak sytuację skomentował Caetano dla mediów. Niebawem Brazylijczyk stanie do pierwszej obrony pasa Shooto.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.